هلال احمر 12
۰۹:۲۳ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

رئیس صلیب سرخ کشور آفریقایی چاد اذعان کرد

توانمندی‌ بالای هلال‌احمر استان اصفهان/ خواهان انعقاد قرارداد خواهرخواندگی هستیم

رئیس صلیب سرخ کشور آفریقایی چاد در سفر به اصفهان بر توانمندی‌ها و تجربیات مفید جمعیت هلال‌احمر ایران و استان اصفهان اذعان کرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ یحیی محامت لیگوئیتا  در سفر به اصفهان از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان بازدید کرد.

رئیس جمعیت صلیب سرخ کشور آفریقایی چاد در بازدید از مرکز کنترل و هماهنگی عملیات‌های اضطراری جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان و مرکز بین‌المللی آموزش‌های تخصصی امداد و نجات اصفهان از ظرفیت‌ها و امکانات این مرکز اظهار کرد: با توجه به توانمندی‌ها و تجربیات مفید جمعیت هلال‌احمر ایران و استان اصفهان امیدواریم تعامل بیشتری با این جمعیت صورت گرفته و دو جمعیت ملی ایران و چاد بتوانند روابط خود را به‌ویژه در زمینه تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه آمادگی در برابر حوادث و سوانح گسترش دهند.

وی با اشاره به تشکیلات خوب و مناسب در جمعیت هلال‌احمر اصفهان به‌ویژه در امر آموزش امداد و نجات، گفت: در این سفر مطالب بسیاری از هلال‌احمر ایران و اصفهان آموختم و این می‌تواند الگوی خوبی برای صلیب سرخ چاد باشد.

رئیس جمعیت صلیب سرخ چاد در ادامه با استقبال از انعقاد قرارداد خواهرخواندگی با هلال‌احمر اصفهان، بیان کرد: به‌منظور گسترش تعامل، همکاری و انتقال تجربیات، مایل به انعقاد تفاهم‌نامه خواهرخواندگی بین اصفهان و شهر آبشی هستیم.

گفتنی است، بازدید از اماکن دیدنی و بناهای تاریخی شهر اصفهان از دیگر برنامه‌های سفر دوروزه رئیس جمعیت صلیب سرخ چاد به اصفهان بود.

انتهای پیام/ شهروند/ ن