معاینه حجاج
۱۱:۰۳ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

مدیرکل حج و زیارت استان خبر داد

انجام کامل معاینات پزشکی زائران حج ۹۶ اصفهان/ جایگزینی افراد لیست انتظار به‌جای انصرافی‌ها

مدیرکل حج و زیارت استان از انجام کامل معاینات پزشکی تمام زائران اصفهانی حج ۹۶ خبر داد.

غلامعلی زاهدی در گفتگو با خبرنگار صاحب‌نیوز، درباره انجام معاینات پزشکی زائران اظهار کرد: معاینات همه پنج هزار و 700 زائری که از استان به سرزمین وحی اعزام خواهد شد، انجام‌شده است.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با تأکید بر اینکه علاوه بر این تعداد 214 نفر از عوامل اجرایی که همراه این زائران خواهند بود نیز مورد  معاینه قرار گرفتند، گفت: اگر کسانی در این معاینات دارای مشکل یا بیماری خاصی باشند به کمیسیون پزشکی ارجاع داده می‌شوند.

وی در پاسخ به این سؤال که در صورت انصراف این‌گونه افراد چه اقدامی از سوی سازمان  صورت می‌گیرد، اظهار کرد: نه‌تنها این افراد بلکه احیاناً اگر افرادی خواستار انصراف از سفر به حج باشند افرادی که در لیست انتظار قرارگرفته‌اند جایگزین آن‌ها خواهند شد.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان بابیان اینکه حدود 200 نفر در لیست انتظار ثبت‌نام‌شده بودند، گفت: تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا آن‌ها نیز به این سفر معنوی اعزام شوند لذا از طرف تهران یا انصرافی‌ها جایگزینی آن‌ها انجام خواهد گرفت.

زاهدی بابیان اینکه در خصوص روادید زائران، همه اطلاعات موردنیاز آن‌ها ارسال‌شده است، عنوان کرد: روند صدور و دریافت روادید در حال انجام است.

به گزارش صاحب‌نیوز، مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان پیش‌ازاین از اعزام زائران بیت‌الله الحرام استان اصفهان در قالب 41 کاروان خبر داد بود که  19 کاروان مدینه‌بعد و 22 کاروان مدینه‌اول خواهند بود.

انتهای پیام/ گ.ف