پلیس1-4
۱۴:۱۶ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

اخبار انتظامی استان؛

دپوی محموله میلیاردی برنج لو رفت/ زوج سارق زیورآلات اطفال در شاهین شهر دستگیر شدند

 فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از کشف ۱۵۰تن برنج خارجی قاچاق به ارزش۱۰ میلیارد ریال که در انباری دپو شده بود خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر دپوی یک محموله برنج خارجی در انباری بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان خمینی شهر قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی یک تیم مجرب از ماموران وارد عمل شدند و در بازرسی از محل مقدار 150 تن برنج خارجی بدون مدارک مثبته گمرکی کشف کردند.

این مسئول انتظامی بیان کرد: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه 10 میلیارد ریال اعلام شده است.

سرهنگ جعفری نژاد در پایان با اشاره به دستگیری یک نفر در این خصوص و تحویل او به مراجع قضائی؛ مبارزه با کالای قاچاق را از اولویت های کاری پلیس دانست و گفت: با توجه به انتخاب شعار سال 1396 از سوی مقام معظم رهبری ؛ پلیس نیز در عمل در مسیر حمایت از اقتصاد مقاومتی ، تمام توان و ظرفیت خود را برای مبارزه با قاچاقچیان به کار خواهد گرفت.

زوج سارق زیور آلات اطفال در شاهین شهر دستگیر شدند
فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر از شناسایی و دستگیری یک زوج ،که اقدام به ربایش و سرقت زیور آلات کودکان خردسال می کردند خبر داد.

سرهنگ رجبعلی مختاری اظهار کرد: درپی وقوع چندین مورد سرقت زیورآلات کودکان خردسال در شاهین شهر شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران در تحقیقات اولیه خود دریافتند که این سرقت ها توسط زن و مردی جوان صورت می گیرد که با پرسه زنی در سطح شهر از غفلت خانواده ها استفاده و کودکان خرد سالی که در معابر و پارک ها مشغول بازی بودند را طعمه خود قرار داده وسپس به وسیله یک انبر دست اقدام به ربایش زیور الات همراه آنها می کردند.

سرهنگ مختاری ادامه داد: در نهایت ماموران با انجام تحقیقات تکمیلی و با جمع آوری قرائن و شواهد موجود موفق به شناسایی مخفی گاه این زوج سارق شده و سپس با هماهنگی قضائی در یک عملیات آن ها را دستگیر کردند.

مختاری با اشاره به اعتراف این زوج به سرقت زیور آلات از پنج کودک در شاهین شهر از عموم شهروندان خواست: حتی المقدور اطفال خردسال خود را به زیور آلات مختلف مزین نکنید چراکه زیور آلات کودکان و خرد سالان وسوسه ای برای اعمال مجرمانه سارقان و تبهکاران است.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر با بیان اینکه سارقان زیور آلات اطفال اغلب در پارک ها و تفرجگاه ها و یا اماکن عمومی اقدام به سرقت می کنند از شهروندان خواست، حتی برای یک لحظه نیز از فرزندان خردسال خود غافل نشوند و در صورت مشاهده افراد مشکوک در محل بازی کودکان با تماس 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

خستگی و خواب آلودگی راننده پژو مرگ او را رقم زد
رئیس پلیس راه استان اصفهان از برخورد جلو به جلوی یک دستگاه سواری پژو با یک کامیونت بنز خاور و فوت راننده پژو خبر داد.

سرهنگ حسین پورقیصری  گفت: ماموران پلیس راه “اصفهان-شیراز” از برخورد یک دستگاه سواری پژو با یک کامیونت بنز خاور در این محور مطلع و به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در اثر وقوع این حادثه رانندگی راننده پژو جان خود را از دست و راننده کامیونت به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

این مسئول انتظامی بیان کرد: علت وقوع این حادثه رانندگی توسط کارشناسان مربوطه خستگی و خواب آلودگی راننده پژو و تجاوز به چپ اعلام شده است.

سرهنگ پورقیصری از کلیه رانندگان مخصوصا رانندگانی که در عرصه حمل و نقل مسافر یا بار فعالیت می کنند خواست، با سرعت مجاز و مطمئنه رانندگی کنید تا شاهد وقوع حوادث جاده ای نباشیم.

انتشار عکس زنان به بهانه جذب مشتری
آرایشگری که با ایجاد کانالی در فضای مجازی تصاویر مدل های خود را بدون اجازه آنها منتشر می کرد توسط ماموران پلیس فتای اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: با ارائه شکایتی از سوی یکی از شهروندان مبنی بر اینکه تصاویر شخصی و خصوصی او توسط آرایشگری که قبلا نزد او برای مراسم عروسی اش آرایش کرده بود در فضای مجازی منتشر شده بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

این مسئول عنوان کرد: ماموران پلیس فتا با جمع بندی مستندات کافی و تحقیقات لازم و پس از هماهنگی با مقام قضائی متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ مرتضوی بیان کرد: متهم در مواجه با مدارک و مستندات پلیس  به بزه انتصابی اعتراف و انگیزه ارتکاب خود را تبلیغ آرایشگری خود عنوان داشت.

سرهنگ مرتضوی افزود: مطابق ماده16 قانون جرائم رایانه ای هرکس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که موجب هتک حیثیت او شود، به حبس و جزای نقدی محکوم خواهد شد.

کشف 400 میلیون ریال سرقت از اماکن خصوصی
کارآگاهان پایگاه شرق پلیس آگاهی استان یک سارق حرفه ای اماکن خصوصی و مالخر اموال مسروقه را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ ستار خسروی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی شکایت چند شهروند مبنی بر سرقت از اماکن خصوصی ، رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود:کارآگاهان تحقیقات خود ر ادر این زمینه آغاز و یک سارق حرفه ای را در این زمینه شناسایی وپس از هماهنگی با مقام قضائی دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی اصفهان گفت: با دلالت متهم به پلیس آگاهی تحقیقات از وی صورت گرفت و متهم در تحقیات به 400 میلیون ریال سرقت از اماکن خصوصی اقرار و مالخر اموال مسروقه را به کارآگاهان معرفی کرد که او نیز در عملیاتی دستگیر شد.

سرهنگ خسروی با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شدند، به همشهریان توصیه کرد: در صورتی که محوطه ساختمان و کارگاه ها فاقد روشنایی کافی است روشنایی لازم را تامین و برای کلیه درب ها به ویژه درب ورودی از قفل های مطمئن استفاده نمایید.قفل هایی که کلید یدکی آن ها گم شده و یا برای مدتی در اختیار دیگران بوده است را تعویض کنید.

دستگیری زوج قاچاقچی با 62 کیلوگرم حشیش
فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر از دستگیری یک زوج قاچاقچی مواد افیونی و کشف 62 کیلو حشیش خبر داد.

سرهنگ رجبعلی مختاری اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان شاهین شهر و استان اصفهان حین کنترل و نظارت بر تردد خودروهای عبوری از محور شاهین شهر به کاشان به یک دستگاه سواری پراید مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از خودرو مقدار 62 کیلو و 500 گرم حشیش که در صندوق عقب خودرو جاساز شده بود کشف شد.

این مسئول انتظامی بیان داشت :در این رابطه یک خانم و یک مرد که همسر بودند دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

سرهنگ مختاری خاطر نشان کرد : نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد افیونی برخورد قاطع و قانونی می کند و اجازه جولان به آنها نخواهد داد.

انتهای پیام/ت.ت