Screenshot_۲۰۱۷۰۷۲۲-۲۲۰۲۳۲_1_1
۰۸:۴۴ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱

دیدگاه؛

باور کنیم؛ شهیدان زنده اند

مشخص نیست به چه علت است که عده‌ای سعی دارند این حماسه عظیم را به فراموشی بسپارند؟! در حالی که هنوز شهید می آوردند و هنوز پدر و مادرانی چشم به راه حتی استخوانی کوچک از فرزندشان هستند…

صاحب نیوز_ زهراسادات امیری/ این روزها همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، شهرها و استانهای کشور، بار دیگر بوی عطر شهدا را گرفت و شهیدان گمنام و شناسایی شده دفاع مقدس، پس از حدود 35سال به میهن بازگشتند.

شهدایی که با ورودشان در فضای شهرستان ها و کشور، بار دیگر شور حسینی ایجاد کردند.
اما مشخص نیست به چه علت است که عده‌ای سعی دارند این حماسه عظیم را به فراموشی بسپارند؟! در حالی که هنوز شهید می آوردند و هنوز پدر و مادرانی چشم به راه حتی استخوانی کوچک از فرزندشان هستند و هنوز در جبهه ای دیگر برای دفاع از حرم حضرت زینب س شهید می دهیم؛ وزارت علوم، ابلاغیه می زند که درس ارزشهای دفاع مقدس و آشنایی با دفاع مقدس، از دروس دانشگاهی حذف شود؟! و این دستور، دقیقاً بعد از آن است که مقام معظم رهبری تأکید بر زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا کردند!!!
به راستی مسئولان کدام کشور حاضر می شوند ارزش فرزندان میهن خود را به فراموشی بسپارند و تاریخ رشادت‌های مردم سرزمین خود را حذف کنند؟
نکند این مورد، نمونه‌ای از نتیجه‌ سند 2030باشد که رهبر انقلاب بارها آن را خیانت بار خواندند؟ هر چند به ظاهر، گفته شد این سند خیانت بار لغو شده؛ اما مثل اینکه آثار باطنی آن، همچنان پابرجاست!
نکند مسئولان فراموش کرده‌اند امنیت امروز و این مناصبی که به دست آورده اند؛ حاصل خون بهترین فرزندان این ملت و خون دل خوردن پدران و چشمهای منتظر پر از اشک مادران شهداست؟
به نظر می رسد مردم ما باز هم باید با استفاده از روحیه انقلابی خود، بار دیگر «آتشی به اختیار» برپا کنند و جلو این قبیل خیانت ها و غفلتهای دشمن شادکن را بگیرند.
مردمی غیور و همیشه در صحنه، که مانند همیشه، استقبال بی نظیر خود را از شهدای تازه تفحص شده گمنام و شناسایی شده، نشان دادند.
حتی دانش آموزانی که با شوق و ذوق وصف ناشدنی، پروانه وار گرد شهید گمنام می گشتند؛ گویی که برادرشان از سفر آمده؛ اما در برابر این نشاط و استقبال از شهدا، عده‌ای خود را به خواب غفلت زدند و با این تعبیر نابخردانه که فرزندانمان روحیه جنگ طلبی پیدا نکنند؛ پس از حذف دروسی درمورد شهدا و حماسه سازی‌های نوجوانان و جوانان این مرز و بوم، از کتاب های درسی دانش آموزان، این بار ابلاغیه حذف ارزشهای دفاع مقدس را از دروس دانشگاه می دهند! غافل از آنکه شهید زنده است و «یادی که در دلها هرگز نمی میرد؛ یاد شهیدان است».

انتهای پیام/ درچه نیوز/ ی