2489091
۱۲:۲۸ - شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل:

فراخوان ششمین دوسالانه اهل قلم آران و بیدگل/ ۲۰ عنوان کتاب در سال ۹۵ منتشر شد

نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: ششمین دوره دوسالانه اهل قلم آران و بیدگل همزمان با هفته فرهنگی شهرستان در شهریورماه برگزار خواهد شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای برگزاری ششمین دوسالانه اهل قلم در آران و بیدگل عنوان کرد: با تصویب هفته فرهنگی آران و بیدگل در شهریورماه جاری دوسالانه اهل قلم شهرستان در این هفته فرهنگی برگزار خواهد شد.

میثم نمکی تولید آثار نویسندگان و ناشران شهرستان در سال های گذشته را مطلوب توصیف کرد و گفت: اگر چه در مقیاس کشوری سهم اهالی قلم آران و بیدگل چندان به چشم نمی آید اما این میزان به تناسب سرانه شهرستان، در حد قابل قبول و حتی فراتر از انتظار است.

وی با اشاره به آمار و ارقام حوزه کتاب در آران و بیدگل اضافه کرد: سال گذشته بیش از ۲۰ عنوان کتاب از ناشران محلی و یا نویسندگان اهل قلم آران و بیدگل روانه بازار کتاب و بیش از ۱۰ آیین رونمایی از کتاب در این شهرستان برپا شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان با بیان این که دوسالانه در دو بخش معرفی آران و بیدگل و آثار منتشر شده به قلم نویسندگان آران و بیدگل برگزار می شود خاطرنشان کرد: نویسندگان و اهالی قلم آران و بیدگل برای معرفی، ارائه و معرفی آثار نو انتشار یافته خود برای شرکت در ششمین دوسالانه اهل قلم در همه حوزه های موضوعی را تا پایان مردادماه به این اداره ارسال کنند.

۲۵ شهریور ماه سالروز شهرستان شدن آران و بیدگل تا ۳۱ شهریور طلیعه هفته دفاع مقدس با تصویب کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان به عنوان هفته فرهنگی آران و بیدگل نامگذاری شده است.

انتهای پیام/ خطب شکن/ گ.ف