مهدی-نژادjpg
۰۷:۴۲ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

امام جمعه خور:

تا زمانی که روحیه شهادت وجود دارد امنیت در این مرز و بوم حاکم است

حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه خور تاکید کرد: شهدا راه را خوب پیدا کردند و تا رمانی که روحیه شهادت وجود دارد، امنیت و آرامش در این مرز و بوم حاکم است.

به گزارش صاحب نیوز؛ امام جمعه خور در جلسه درس اخلاق شنبه شب ها در جوار بارگاه امامزاده سید داود (ع) با تفسیر آیات 16 و 17 سوره مبارکه آل عمران به تشریح خصوصیات انسان های با تقوا پرداخت.

حجت الاسلام سید احمد مهدی نژاد مُتّقین و انسان های با تقوا را همیشه در حال انابه و درخواست بخشش از خدا عنوان کرد گفت: ایمان زمینه عفو الهی را فراهم می کند، ایمان همان اراده قلبی است که از انسان جدا نمی شود.

وی افزود: انسان ها به بعضی موضوع ها تعصب و عقیده خاصی دارند که هرگز حاضر به عقب نشینی از انها نیستند و به عبارتی به عقیده های خود ایمان دارند.

به گفته وی، کسانی که ایمان داشته باشند از اعتقادات خود عقب نشینی نمی کنند.

استاد درس اخلاق بخشندگی را از صفات خداوند عنوان کرد و گفت: خداوند به عنوان اداره کننده جهان هستی بخشنده و با گذشت است، هر کس که می خواهد مدیر باشد چه مدیر خانه یا مدرسه یا اداره یا بالاتر باید بخشندگی داشته باشد، مدیر باید مدارا کند، اگر مدیر مدارا نداشته باشد همیشه در حال جدل است.

وی ترس از قهر خدا را از دیگر نشانه های انسان های با تقوا عنوان کرد و افزود: وقتی از عذاب خدا بترسیم نشانه این است که چشمه هایی از تقوا در ما وجود دارد، کسی که تقوا ندارد از عذاب و جلال خدا نمی ترسد.

حجت الاسلام مهدی نژاد تصریح کرد: به کارهای خوب اعتنا نکنید برخی کارهای خیر خود را برای آخرت کافی می دانند که فکری اشتباه است، خداوند در قرآن می فرماید به کارهای خیر خود اعتنا نکنید چنانچه امام علی (ع) می فرمایند: «اگر من بدانم یکی از کارهای خیرم قبول شده است دیگر آن کار را انجام نمی دهم».

وی صبور بودن را از دیگر نشانه های انسان های با تقوا معرفی کرد با اشاره به شهادت شهید حججی که ناجوانمردانه به دست مزدوران داعش به شهادت رسید گفت: انسان های با تقوا در برابر مشکلات صبر دارند، خانواده این شهید بزرگوار نمونه ای از انسان های با تقوا هستند، آن ها آرزوی فرزند خود را شهادت می دانند، شهدا راه را خوب پیدا کردند تا رمانی که روحیه شهادت وجود دارد، امنیت در این مرز و بوم حاکم است.

استاد حوزه و دانشگاه صداقت و خضوع در اعمال را از دیگر نشانه های انسان های با تقوا عنوان کرد و افزود: دروغگویی با تقوا همخوانی ندارد و خضوع در انجام دستورات خدا از دیگر نشانه های ایمان است.

وی افزود: هیچ وقت نسبت به عبادت کردن خود مغرور نشویم چرا که هر عبادتی که ما انجام می دهیم توفیقی از ناحیه خداوند متعال است که باید شکر آن را بجا بیاوریم.

وی افزود: انفاق از هرچه خدا عطا کرده از نشانه های تقواست، بهشت رفتن دو کار می خواهد هم عبادت و هم پول خرج کردن، جهاد در قران با جان و مال بیان شده است و عبادت به  تنهایی کافی نیست و انفاق از بهترین چیزهایی که داریم از بهترین انفاق ها است.

امام جمعه خور مناجات سحر و طلب آمرزش در سحرگاه را از نشانه های تقوا دانست و گفت: تقوا به معنی انزوا، بی خبری و گوشه گیری نیست.

انتهای پیام/ سفیر خور/ پ