photo_2017-08-13_08-44-45
۰۹:۴۲ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

مدیر جهاد کشاورزی دهاقان خبر داد؛

پیش بینی برداشت ۳۰۰ تن سیب زمینی از مزارع دهاقان

صفرپور از برداشت بیش از ۳۰۰ تن سیب زمینی از سطح زیر کشت هشت هکتار و رقم کشت شده بورن در مزارع شهرستان دهاقان خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان در گفتگویی اظهار کرد: در کشور ایران کشت سیب زمینی در مناطق جنوبی از اواسط بهمن ماه تا اواخر اسفند ماه و در مناطق معتدل شمالی از اوایل فروردین ماه پس ازسپری شدن خطر سرمای بهاره شروع و تا اواخر فروردین ماه انجام می گیرد.

امیر صفرپور با اشاره به روش کشت این محصول افزود: پس از اینکه سیب زمینی ها به چند قسمت تقسیم شدند، غده های آماده شده برای کاشت را به فاصله ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر از یکدیگر روی ردیف هایی که فاصله آنها از یکدیگر ۵۰ تا ۷۰ سانتیمتر باشد زیر خاک می کنند.

وی خاطرنشان کرد: قبل از کاشت محصول سیب زمینی باید سیب زمینی هایی که به چند قسمت تقسیم شده را در محلی سایه روی زمین پهن کرده تا قسمت بریده شده از یک لایه پوشش حفاظتی پوشیده شود و یا آن که به وسیله خاکستر و خاکه زغال آن قسمت ها را پوشش داد.

صفرپور تصریح کرد: پس از کاشت و زمانی که جوانه ها از خاک خارج شدند و شروع به رشد کردند پای بوته ها را خاک می دهند که موجب زیاد شدن محصول شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان با اشاره به برداشت این محصول در مرداد ماه افزود: اولین برداشت محصول سیب زمینی از مزارع کاشت سیب زمینی این شهرستان آغاز شده است.

صفرپور با بیان اینکه سطح زیر کشت این محصول هشت هکتار است گفت: سطح زیر کشت محصول سیب زمینی این مزرعه حدود هشت هکتار و رقم کشت شده بورن است.

وی خاطرنشان کرد: مدت برداشت محصول سیب زمینی با حضور ۴۰ نفر کارگر و به مدت پنج روز ادامه دارد.

صفرپور با اشاره به خشکسالی های اخیر در شهرستان دهاقان اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی در سال گذشته سطح زیر کشت این محصول در شهرستان ۱۰ هکتار است که پیش بینی می شود با متوسط عملکرد ۳۰ تن در هکتار، کشاورزان این بخش ۳۰۰ تن محصول سیب زمینی از مزارع خود برداشت کنند.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار/ گ.ف