hamedan
۱۰:۴۷ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

امام جمعه همدان:

عزّت امروز ایران به واسطه «انقلاب اسلامی» است

آیت الله طه محمدی امام جمعه همدان در کاشان گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در حوزه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، علمی، نظامی و غیره حرف برای گفتن دارد به گونه ای که در این حوزه ها به عنوان یک قدرت شناخته می شود.

به گزارش صاحب نیوز؛ نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان؛ شامگاه شنبه در بیست و دومین سالگرد رحلت آیت الله اعتمادی و فرزندش سید حسین اعتمادی در مسجد اعظم کرسی کاشان ضمن اشاره به ذلت برخی از مسلمانان عرب اذعان کرد: برخی از این جماعت آنچنان ذلیل شدند که دست به جهاد نکاح زدند در حالی که این اقدام آنان ناشی از فراموشی خداوند است و این مهم با فراموشی آرزوی شهدا میسر است و لذا باید به برگزاری یادواره های شهدا اهتمام ورزیم.

آیت الله غیاث‌الدین طه محمدی با بیان اینکه 300 میلیون عرب مسلمان گرفتار چهار میلیون صهیونیست شده و آنان آب و نفت و زمین و مال و املاک عرب ها را از خود می دانند، تاکید کرد: امروز قدرت ایران به حدی رسیده است که خواب را از چشمان اسرائیل و آمریکا ربوده است و این مهم نشان دهنده پیشرفت ایران است.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس تفاسیر، تنها شجره طیبه انسان در تمامی فصول سال مثمر ثمر است، اظهار کرد: شجره طیبه انسان تمامی میوه ها را ثمر می دهد.

آیت الله طه محمدی با بیان اینکه آیت الله مدنی، آیت الله یثربی، آیت الله خراسانی در عصر حاضر و ملا مهدی و احمد نراقی‌ها و ملامحسن فیض کاشانی مصداق بارز باور کردن درخت وجودی هستند، افزود: آرزوی امام خمینی (ره) مبنی بر خدمت‌رسانی به مردم پس از رحلت نیز نشان دهنده شجره طیبه وجودی امام راحل است.

وی با اشاره به اینکه علما سخت ترین مجاهدت ها همچون مجاهدت نفس و ترک رذیلت های اخلاقی را به صورت مادام العمر انجام می دادند، خاطرنشان کرد: ایران قبل از انقلاب اسلامی تحت سلطه کشورهایی همچون آمریکا قرار داشت؛ اما به فضل خدا و به برکت جمهوری اسلامی، امروز این کشور به عنوان یکی از قدرت های منطقه شناخته شده است.

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه ایران به واسطه انقلاب اسلامی به عزت دست پیدا کرد، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در حوزه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، علمی، نظامی و غیره حرف برای گفتن دارد به گونه ای که در این حوزه ها به عنوان یک قدرت شناخته می شود.

وی ضمن یادآوری اینکه ایران در زمان دوران دفاع مقدس حتی توان ساخت یک سیم خاردار را نداشت و از ورود آن به کشور نیز جلوگیری می شد، تصریح کرد: شهدا دستاورد شجره طیبه امام خمینی (ره) و مصداق بارز میوه های بهشتی هستند که در هشت سال دوران دفاع مقدس یک به یک پر پر شدند.

امام جمعه همدان یکی از عوامل پیروزی در هشت سال دفاع مقدس را نماز جمعه دانست و ابراز کرد: نماز جمعه در ادامه شجره طیبه امام خمینی (ره) بود که فرمان نماز جمعه را به امامت آیت الله منتظری صادر کرد و امروز به لطف خدا بالغ بر 800 نماز جمعه در کشور برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در همدان نقش نماز جمعه را در تامین نیروی انسانی و پشتیبانی جنگ مثمر ثمر دانست و بیان کرد: اگر نماز جمعه در کشور اسلامی ایران برگزار نمی شد شکست ما در دفاع مقدس حتمی بود و لذا باید بر این نعمت خداوند را پیوسته شکرگزار باشیم.

امام جمعه همدان از برگزاری یادواره شهدا در جای جای کشور، شهر و روستا خبر داد و عنوان کرد: اهمیت شرکت در یادواره شهدا به قدری بالا است که شرکت کنندگان آن ثواب و اجر شهادت را در کارنامه اعمال خود ثبت می کنند و لذا برگزاری یادوراه شهدا لازم و ضروری است.

انتهای پیام/ کاشان اول/ پ