IMG09353049
۱۳:۳۵ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات:

جایگاه نخست ستاد بازسازی عتبات آران و بیدگل در استان اصفهان/ بافت ۷۷ تخته فرش صحن مطهر حضرت زهرا(س) در آران و بیدگل

براساس تفاهم‌نامه‌ با ستاد عتبات عالیات کشور، آران و بیدگل، مسئولیت تهیه ۷۷ تخته به مساحت یک هزار متر فرش دستباف مورد نیاز صحن مطهر حضرت زهرا(س) در نجف را پذیرفته است.

به گزارش صاحب نیوز؛ مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات آران و بیدگل در گفتگویی با بیان این که این ستاد در شهرستان از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کرده است اظهار کرد: شرکت در فعالیت‌های عمرانی، جمع آوری کمک‌های مردمی و پذیرایی از زائران حسینی در پیاده روی اربعین در قالب موکب های بومی از جمله فعالیت های این ستاد بوده است.

احمد عدالت پور با اشاره به رتبه نخست آران و بیدگل در تولید فرش ماشینی و دستبافت در کشور عنوان کرد: به دلیل پیشینه‌ی شغلی و مهارت مردم منطقه در بافت فرش، کارگاه فرش دستباف این ستاد فعالیت خود را آغاز کرده و سه دار قالی در آن برپاست که تاکنون پنج تخته فرش نفیس بافته شده در آن برای حرم های مقدسه ارسال شده است.

وی از اهدای ۶۰۰ تخته فرش ماشینی و دستبافت برای استفاده در اماکن متبرکه توسط  ستاد بازسازی عتبات عالیات آران و بیدگل خبر داد و تصریح کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ با ستاد عتبات عالیات کشور، آران و بیدگل مسئولیت تهیه ۷۷ تخته به مساحت یک هزار متر مربع از سی هزار متر مربع فرش دستباف مورد نیاز صحن مطهر حضرت زهرا(س) در شهر نجف اشرف را نیز پذیرفته است.

عدالت پور به کمک بیش از ۶۰۰ میلیون ریالی خیران و مردم آران و بیدگل برای فعالیت‌های عمرانی اماکن متبرکه اشاره کرد و گفت: فعالیت های ستاد بازسازی عتبات شهرستان آران و بیدگل آن را در جایگاه نخست استان اصفهان قرار داده است.

حرم طفلان مسلم، محمد بن عقیل برادر حضرت مسلم، صحن حضرت زهرا(س)، مسجد جوادین(ع) کاظمین و سرداب غیبت حضرت حجت(عج) از جمله طرح هایی بوده که ستاد بازسازی عتبات آران و بیدگل با اعزام نیرو و مصالح در آن شرکت داشته است.

انتهای پیام/ خطب شکن/ گ.ف