سردار معصوم بیگی2
۱۴:۱۴ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۸

فرمانده انتظامي استان خبرداد؛

کشف ۱۳ تن مواد مخدر در استان اصفهان/ انهدام ۱۳۳ باند سرقت در شش ماهه اول سال جاری

سردار معصوم بیگی گفت: ۱۳۳ باند سرقت در شش ماهه اول سال جاری شناسایی شده و منهدم شد و در این مدت  بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال اموال مسروقه توسط ماموران پلیس استان کشف و به صاحبانشان بازگردانده شده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ فرمانده انتظامی استان  سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به گستره ماموریت پلیس از مرزها تا عمق شهرها اظهار کرد: علاوه بر این، نوع ماموریت نیز دشوار بوده و با خطرات بسیاری همراه است.

سردار مهدی معصوم بیگی در ادامه افزود: ماموریت های پلیس در کشور ما بر دو نوع است که نوع اول آن، ماموریت های ذاتی پلیس است که در قانون تعریف شده و نوع دیگر کمک به کارکردهای دیگر دستگاه ها و سازمان ها است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: برای مثال اگر اقتصاد یا فرهنگ کشور دچار آسیب باشد؛ سر ریز این مشکلات بر تعداد ماموریت های نیروی انتظامی می افزاید.

این مقام انتظامی بیان کرد: رفع این مشکلات نیاز به تلاش شبانه روزی پلیس دارد و امنیت نیز مانند اکسیژن باید به طور مداوم در اختیار مردم قرار بگیرد.

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: در استان اصفهان به لطف خدا، دعای مراجع محترم و تلاش مردم و نیروهای انتظامی، وضعیت امنیت مناسبی حاکم است و جزو استان های امن کشور محسوب می شود.

وی به موفقیت های این فرماندهی در شش ماهه امسال اشاره و اعلام کرد:  از ابتدای سال تا کنون 83 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان منهدم شده که برخی از آن ها بسیار پیچیده و گسترده بودند و در این مسیر، 13 تن انواع مواد مخدر کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان افزود: همچنین 133 باند سارقان شناسایی شده و منهدم شدند و در این مدت  بیش از 800 میلیارد ریال اموال مسروقه توسط ماموران پلیس استان کشف و به صاحبانشان بازگردانده شده است.

این مقام انتظامی اذعان کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب ، کار را با جدیت دنبال کردیم و در این رابطه  600 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق کشف و تعدادی از باند ها و شبکه های دانه درشت تهیه وتوزیع کالاهای قاچاق را شناسایی و با آنها برخورد های قانونی انجام شد.

سردار معصوم بیگی گفت: در حوزه برقراری نظم و امنیت اجتماعات و خصوصا در دو ماه اخیر به دلیل برپایی مراسم های  مهمی مانند همایش بین المللی پیرغلامان اباعبدالله الحسین(ع)، تشییع میلیونی پیکر  شهید حججی و همایش  قالی شویان اردهال کاشان و همچنین برپایی عزاداری های دهه اول ماه محرم، امنیت این مراسم ها با یاری خدای متعال به نحو احسن برقرار شد.

وی تاکید کرد: اتفاق خوب امسال، استفاده از ظرفیت مردم و انتخاب دو هزار نفر به عنوان همیارمحرم و آموزش آن ها بود که وظیفه  نظم هیئت های عزاداری  را به عهده گرفتند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: در حوزه های عفاف و حجاب که مطالبه آحاد مردم و مومنین است؛ رویکرد اول ما  ایجابی و تذکر لسانی خواهد بود اما در این میان از برخورد با با باندهای فساد و مروجان مسایل انحرافی به طور وی‍ژه و قاطعانه برخورد می کنیم .

فرمانده انتظامی استان افزود: در درون سازمان، بحث توانمندی کارکنان و تمرکز ما بر آموزش و تقویت بصیرت دینی و انقلابی کارکنان است و در این رابطه کلاس های عقیدتی، حفظ قرآن، بصیرت افزایی و نظیر آن برگزار شده و معتقدیم که شدت آسیب کارکنان به دلیل سختی کار خطرناک است و باید با این گونه برنامه ها نیروهای خود را در برابر آسیب ها و تهدیدات مصون کنیم.

وی بیان کرد: بررسی ها نشان میدهد فقط سه درصد مردم میل به بزهکاری دارند و بر همین اساس، پلیس با 97 درصد جامعه با عطوفت رفتار خواهد کرد و اقتدار خود را با قدرت تمام برای سه درصد تبهکار صرف خواهد کرد.

انتهای پیام/ت.ت