80842653-4962286(1)
۲۰:۴۵ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۹

کارشناس ارشد مسائل سیاسی:

اسرائیل از همه‌پرسی کردستان سود می‌برد/ توطئه دشمن با همکاری کشورهای منطقه ناکام خواهد ماند

نجاتی، کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا و اسرائیل به دنبال ایجاد یک اسرائیل جدید در منطقه هستند.

به گزارش صاحب نیوز؛ «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه چندی پیش در سفری به تهران، با رئیس جمهور ایران و رهبر انقلاب دیدار کرد. این دیدار در شرایط حساس منطقه ای، به ویژه بعد از همه پرسی اخیر کردستان عراق، پیام های ویژه ای با خود داشت.

محمد رسول نجاتی، کارشناس ارشد مسائل سیاسی دیدار اردوغان با حضرت آیت‌الله خامنه ای را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: این سفر واکنشی به همه پرسی کردستان و ابراز مخالفت با تغییر مرزهای جغرافیایی منطقه بود.

وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با اردوغان تصریح کرد ترکیه و ایران باید مانع جدایی منطقه کردستان عراق شوند.

این کارشناس سیاسی با تاکید بر این که آمریکا و اسرائیل از این همه پرسی سود می برند اظهار کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب گفتند، این دو کشور به دنبال ایجاد یک اسرائیل جدید در منطقه اند و همه پرسی برای جدایی کردهای عراق خیانت در حق همه منطقه است.

نجاتی دعوت مقام معظم رهبری به همکاری کشورهای منطقه را مهم ارزیابی کرد و افزود: تلاش آمریکا و اسرائیل برای تاسیس اسرائیلی جدید در منطقه با همکاری کشورهای منطقه ناکام خواهد ماند.

وی تصریح کرد: در مجموع این سفر اردوغان نشان می دهد دو کشور ایران و ترکیه از اقدام کردها برای جدایی احساس نگران می کنند و به همین خاطر در پی چاره اندیشی مشترک برای غلبه بر این مسأله هستند.

انتهای پیام/ خطب شکن/گ.ف