پلیس1
۱۴:۲۹ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

اخبار انتظامی استان؛

کشف ۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در مبارکه/ رتبه اول پلیس اصفهان در کاهش تصادفات فوتی جاده های روستایی

سرهنگ نیکبخت فرمانده انتظامی شهرستان مبارکه از توقیف دو دستگاه وانت نیسان در گردنه قامیشلو و کشف دو میلیارد ریال پوشاک خارجی خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ فرمانده انتظامی شهرستان مبارکه گفت : ماموران انتظامی شهرستان مبارکه حین اجرای طرح ایست و بازرسی و نظارت بر خودروهای عبوری در گردنه “قامیشلو” به دودستگاه وانت نیسان مشکوک و آنها را متوقف کردند.

سرهنگ احمد نیکبخت افزود:در بازرسی از این خودروها تعداد 12 هزار و 484 ثوب انواع پوشاک خارجی کشف شد که رانندگان آنها مدارک مربوطه گمرکی را ارائه نداند.

این مسئول انتظامی با اشاره به دستگیری دو قاچاقچی در این رابطه و تحویل آنها به مراجع قضائی بیان کرد: محموله های کشف شده توسط کارشناسان مربوطه دو میلیارد ریال ارزش گذاری شده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان مبارکه در پایان خاطر نشان کرد: ورود و توزیع کالای قاچاق زمینه رکود اقتصادی و افزایش تورم و بیکاری جوانان کشور را فراهم می کند که در این خصوص از عموم شهروندان تقاضا می شود اخبار مربوطه را از طریق تماس با تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

وجود بیش از 75 هزار همیاران پلیس در اصفهان
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: امروز بیش از 75 هزار همیار پلیس و هزار و 200 نفر فرهنگیار وجود دارند که به طور مستمر در مدارس حضور یافته و آموزش های لازم را به دانش آموزان و معلمان ارائه می دهند.

سرهنگ رضا رضایی افزود: طرح همیاران و فرهنگیاران پلیس تا کنون نتایج مثبت بسیاری برای استان اصفهان به همراه داشته است و در قالب این طرح توانسته ایم با فرهنگسازی در سطح خانواده ها و جامعه، توجه مردم به مباحث ترافیکی و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را افزایش دهیم.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان خاطرنشان کرد: توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی عامل مهمی در کاهش تصادفات است و با اتکا به آموزش همیاران و فرهنگیاران پلیس میتوان این سنت را در بدنه جامعه نهادینه کرد.

سرهنگ رضایی تصریح کرد: تا کنون تعامل مناسبی با اداره آموزش و پرورش برای آموزش دانش آموزان و معلمان صورت گرفته و از امروز تصمیم داریم این تعامل را نزدیک تر و قدرتمندتر ادامه دهیم.

این مسئول انتظامی یادآور شد: پلیس راهنمایی و رانندگی استان برنامه های زیادی برای برقراری نظم در دستورکار دارد و تلاش میکند ارتباط خود با مردم و استفاده از ظرفیت های آنان در همه سطوح را بیشتر کند.

رتبه اول پلیس راه اصفهان در کاهش تصادفات فوتی جاده های روستایی کشور
رئیس پلیس راه استان با تقدیر از همکاری و همراهی راهوران محله گفت: نتیجه این تعاملات باعث شده تا برای چندمین سال درکاهش تصادفات فوتی جاده های روستایی کشور رتبه اول را کسب کنیم.

سرهنگ حسین پورقیصری گفت: موضوع تصادفات فوتی در راه های کشور یکی از دغدغه های همیشگی مسئولان نیروی انتظامی بوده و به همین جهت در اتاق های فکر و اندیشه ورزی بسیاری که در سطح کلان ناجا برپا شد، مسئولان این نیرو به این نتیجه رسیدند که بایستی اقداماتی را به صورت موازی در سطح کشور انجام دهند تا این تصادفات کنترل شود.

وی به بخشی از این اقدامات اشاره کرد و گفت: در این رابطه طرح آموزشیاری کردن صدور گواهینامه، استفاده از همیاران پلیس با استفاده از ظرفیت کودکان و نوجوانان تا جلوی تخلفات پدران و مادرانشان را بگیرند، طرح پلیس یاران جوان و فرهنگ یاران ترافیک با استفاده از ظرفیت معلمان و مربیان آموزش و پرورش به اجرا گذاشته شد و موفقیت های خوبی نیز به همراه داشت.

این مسئول عنوان کرد: یک حلقه مفقوده هم در سطح جاده های روستایی وجود داشت که برای پلیس خیلی مهم بود به همین جهت ناجا به این فکر افتاد تا از دهیاران روستاها در قالب طرح راهوران محله، استفاده کند چرا که این افراد می توانستند به پلیس در امر آموزش و فرهنگ سازی ترافیک روستاییان کمک کنند.

سرهنگ پورقیصری ، فرهنگ سازی، آموزش روستائیان، آشکارسازی وسایل نقلیه با نصب برچسب ها، در نقاط حادثه خیز و شناسایی و رفع آن ها را از جمله موارد همکاری راهوران محله با پلیس راه استان عنوان کرد و گفت: هفته نیروی انتظامی فرصت مغتنمی است تا در این هفته از زحمات این عزیزان به نحو شایسته ای قدردانی کنیم.

وی افزود: در سطح استان هزار و 800 روستا وجود دارد که 600 دهیار آنها را اداره می کنند و این عزیزان در زمینه آموزش کاربران آسیب پذدیر مانند عابران پیاده، راکبان موتورسیکلت، رانندگان تراکتورهای کشاورزی و رانندگان وانت بارها و کسانی که در زمان تردد در جاده های روستایی پشت وانت ها سوار می شوند به ما کمک کردند.

این مقام انتظامی از کسب رتبه اول پلیس راه استان در زمینه کاهش تلفات جاده های روستایی کشور در طول چند سال متوالی خبر داد و گفت: جا دارد از مدیرکل راهداری استان و مدیرکل امور روستایی استانداری که به ما در رابطه با آموزش روستاییان کمک شایانی کردند تقدیر و تشکر کنم.

انتهای پیام/ت.ت