2
۱۴:۴۸ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان در دیدار معاون وزیر صنعت چک مطرح کرد؛

صنایع فولاد، سنگ و گردشگری سه محور همکاری استان اصفهان و جمهوری چک

رناسی نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: صنایع فولاد، سنگ و گردشگری می‌تواند به‌عنوان سه محور همکاری استان اصفهان و جمهوری چک قرار گیرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان در دیدار با معاون وزیر صنعت چک و سفیر این کشور در تهران با اشاره به حضور هیئت های تجاری متعدد اروپایی پس از برجام در ایران و برگزاری نشست‌های بررسی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری گفت: گروه صنعتی مدوف فرانسه با حضور شرکت‌های بزرگ اروپایی، سرمایه‌گذاری در بخش‌های حمل‌ونقل و نفت ایران را آغاز کرده است.

مصطفی رناسی تاکید کرد: شرکت‌های چک می‌توانند با همکاری شرکت‌های استان اصفهان سرمایه‌گذاری مشترک در بخش‌های مزیت دار استان را دنبال کنند.

وی گردشگری را یکی از زمینه‌های مشترک بین اصفهان و  چک برشمرد و گفت: سرمایه‌گذاران چک می‌توانند در زیرساخت‌های گردشگری استان اصفهان نقش فعالی را ایفا کنند.

رناسی خواستار تبادل سنگ‌های تزیینی استان اصفهان و ماشین‌آلات و تکنولوژی صنایع نوین چک شد و گفت: استان اصفهان دارای بزرگ‌ترین واحدهای فرآوری سنگ و منابع  عمده سنگ است و می‌تواند با  فعالان اقتصادی چک تبادل تکنولوژی داشته باشد.

ادوارد موریچکی، معاون وزیر صنعت چک در این دیدار گفت: استان اصفهان پتانسیل بسیاری برای همکاری جمهوری چک با ایران در بخش‌های مختلف را دارد.

وی با اشاره به صادرات فولاد ایران به چک گفت: ایران درزمینهٔ تولید فولاد جایگاه ویژه ایی دارد و جمهوری چک می‌تواند فنّاوری‌های نوین فولادسازی را به ایران عرضه کند.

وی اضافه کرد: ایران در موضوع کم‌آبی با چالش‌های جدی روبروست و می‌توانیم در بازچرخانی و صرفه جویی مصرف آب  همکاری داشته باشیم.

وی چک را یکی از صنعتی‌ترین کشور اروپا معرفی کرد و گفت: ساخت ماشین‌آلات بخش‌های فولادی، نساجی و نفتی این کشور می‌تواند یکی از محورهای مهم مبادلات تجاری دو کشور ایران و چک باشد.

انتهای پیام/ت.ت