IMG08142957
۱۴:۵۰ - پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

 مدیر کل میراث فرهنگی استان خبرداد؛

صدور مجوز احداث ۲۰ اقامتگاه بوم گردی در روستای حسن رباط شاهین شهر

فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان از تصویب طرح احداث ۲۰ اقامتگاه بومگردی در روستای حسن رباط از توابع شهرستان شاهین شهر و میمه خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در حاشیه کمیسیون فنی سرمایه گذاری گردشگری با اشاره به صدور مجوز احداث 20 اقامتگاه بومگردی در روستای حسن رباط از توابع شهرستان شاهین شهر و میمه در این جلسه، گفت: پس از ارائه این طرح ها توسط فعالان گردشگری در بخش خصوصی به کمیسیون فنی سرمایه گذاری گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، با کلیه موارد مطرح شده در طرح ایجاد و احداث 20 اقامتگاه بومگردی و فقط در یک روستا و بصورت یکجا و همزمان موافقت شد.

فریدون الله یاری با بیان اینکه این روستا دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری متعددی است، تصریح کرد: این روستا پتانسیل لازم برای مقصد گردشگری شدن را دارد و برای گردشگران بسیار جذاب خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره بزرگ انگور به مدت سه سال در این روستا، تصریح کرد: این جشنواره با گستردگی زیاد هر ساله پذیرای مقامات استان، کشور و همچنین چندین هزار گردشگر بوده است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان ادامه داد: در 24 شهریور امسال، سومین جشنواره گردشگری این روستا با حضور بیش از 10 هزار گردشگر و دوست دار میراث فرهنگی برگزار شد.

انتهای پیام/ت.ت