Picture 426
۱۸:۴۹ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۳/۲۰

محمد ولي پور

حضور جهادی در انتخابات/ پشیمانی و ندامت جایز نیست!

چند سالی است که از سوی مقام معظم رهبری، به فراخور اهمیت موضوعات مکانی و زمانی هر ساله، تحت یک عنوان خاص نامگذاری صورت می گیرد…

صاحب نیوز- محمد ولی پور

چند سالی است که از سوی مقام معظم رهبری، به فراخور اهمیت موضوعات مکانی و زمانی هر ساله، تحت یک عنوان خاص نامگذاری صورت می گیرد که هدف از این نامگذاری در قدم اول تأکید، برنامه ریزی و عزم ملی در جهت مدیریت اجرایی جهت پیاده سازی براساس اصول مورد نظر رهبری از سوی قوای سه گانه، سازمان ها و ارگان های مختلف است. گاها شاهد این هستیم آنچنان که مد نظر شخص مقام معظم رهبری است این اصول و ضوابط ابلاغی در مرحله اجراء  به عمل تبدیل نمی شود که این خود نیز دلائل مختلفی دارد. درخصوص نامگذاری سال 1392 تحت عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی به نظر می رسد که حضرت آقا باتوجه به شرایط حساس کنونی و وضعیتی که در حال حاضر کشور در آن قرار گرفته است و به لحاظ اینکه شرایط بین المللی و داخلی حساسیت و اهمیت خود را دارد این نام گذاری را صورت داده اند. در قدم نخست باید علماء و خواص جامعه و فرهیختگان به تحلیل و بررسی دقیق این عنوان بپردازند تا از این طریق عامه مردم و دیگر مجموعه های اجرایی در مرحله اجرا دچار انحراف و تردید نشوند. با توجه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران محترم انتخابات و در جمع عامه مردم می توان این چنین استنباط کرد که هدف اصلی و اساسی این نامگذاری به جهت ایجاد یک شور سیاسی همگانی است که این شور از طریق تبلیغات درست و کارآمد کاندیداها بدون ایجاد فضای تشویش و بداخلاقی در جامعه و از طریق حضور حداکثری افراد، گروه ها و تشکل های مختلف مذهبی، سیاسی و اقتصادی و از طریق گرم نگه داشتن فضای سیاسی جامعه از سوی کاندیداهای محترم ریاست جمهوری و ایجاد فضای رقابتی سالم صورت می گیرد که این مهم خود از طرق مختلف محقق می شود. و همه افراد جامعه باید بدانند که در شرایط کنونی مهم ترین کار در مرحله اول حضور پرشور در صحنه انتخابات است و در مرحله بعد امید است که مردم با شعور سیاسی بالا فردی را انتخاب نمایند که به معیارهای کلی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری نزدیک باشد و کسی باشد که برای ایشان قانون اساسی فصل الخطاب باشد. در این میان لازم می دانم گوشه ای از سخنان مقام معظم رهبری را به جهت تأکید بر مسئله شعار امسال بیان کنم. ایشان در سخنرانی های خود از حماسه سیاسی به عنوان حضور جهادی در عرصه انتخابات یاد کرده اند و مطرح نموده اند که سال 1392 از کلیه لحاظ سالی مهم و با حضور امیدوارانه و جهادی ملت سرافراز ایران خواهد بود. ایشان سال 92 را سالی همراه با پیشرفت و تحرک و ورزیدگی در عرصه های سیاسی و اقصادی دانسته اند.

در پایان بر خود لازم می دانم که از کلیه مردم به عنوان جزء کوچکی از دریای خروشان ملت درخواست کنم که یک بار دیگر در لبیک به خواسته مقام معظم رهبری در انتخابات شرکت کرده و از دخالت و حضور بیگانگان در امور حساس داخلی جلوگیری کنیم و نگذاریم مسائل و مشکلات اقتصادی پیش آمده ذره ای در پایبندی به ارزش های والای انسانی و دینی ما سستی و تزلزل ایجاد نماید تا خدای ناکرده این مسئله که دشمنان تا دندان مسلح این کشور به انتظار آن  نشسته اند  باعث مشکلاتی نشود، که به مثال اتفاقات رخ داده در سال 88 پشیمانی و ندامت به وجود بیاورد؛ مسائلی که تا به امروز نیز اثرات آن در میان خواص و افراد عامه جامعه وجود دارد.