13920321090300484_PhotoL
۱۰:۱۴ - سه شنبه ۱۳۹۲/۰۳/۲۱

در جمع مردم اصفهان:

قالیباف: اصفهان مشکل نیروی انسانی و منابع مادی ندارد بلکه مشکل سوتدبیر دارد.

همین فرهنگ اسلام و عاشورا به ما آموخته است که اگر در اداره جامعه از خود ضعف نشان دادیم دچار مشکلاتی می شویم…

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، محمد باقر قالیباف در جمع مردم اصفهان در مسجد سید گفت: اصفهان در همه تاریخ ایران درخشیده است به ویژه در دوران دفاع مقدس شهدای بزرگی همچون خرازی، عرب، قوچانی و آقابابایی را تقدیم کرده است.
وی در ادامه با اشاره به سابقه دوستی اش با فرماندهان شهید اصفهانی افزود: یکی از برکات زندگی من دوستی با کاظمی و خرازی بوده است. امروز در گلستان شهدا یاد صحنه ای افتادم که از سخت ترین لحظات عمرم بود من شهید کاظمی و حاج کاظم سلیمانی امکان نداشت 48 ساعت بگذرد و کنار هم نباشیم و آن روز که به اصفهان آمدم شهید کاظمی را در بغل گرفتم و در خاک گذاشتم. وقتی حضرت آقا در تشییع جنازه حاضر شدند عبایی که سالیان سال با آن نماز شب می خواندند اهدا کردند و ما شهید کاظمی را در آن پیچیدیم و در خاک گذاشتیم.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم افزود: در سال های اخیر دشمنان بر روی بعد کارآمدی، مسائل اقتصادی و اداره جامعه متمرکز شده اند تا انقلاب را دچار مشکل کنند. آنها می خواهند از این مسیر رابطه جوانان و نظام را تضعیف کنند.
وی با تاکید بر اینکه انقلاب ما برای اسلام و عاشورا بود ادامه داد: همین فرهنگ اسلام و عاشورا به ما آموخته است که اگر در اداره جامعه از خود ضعف نشان دادیم دچار مشکلاتی می شویم.
قالیباف خاطرنشان ساخت: به خاطر تبعیت از فرهنگ اسلام و عاشورا موظفیم کارآمدی دین در زندگی را نشان دهیم.
وی همچنین پیشرفت را یک ضرورت خواند و افزود:یکی از مظلومیت های رهبر معظم انقلاب این است که سیاست های کلی به تصویب رسیده آنچنان که باید در قوه مجریه اجرایی نشده است.
قالیباف تاکید کرد: باید در دولت آینده رهبر معظم انقلاب از عملکرد دولت آسودگی خاطر داشته باشند و مطمئن باشند قوه مجریه در راستای سند چشم انداز حرکت می کند.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با ذکر اینکه راه خودش را خواسته های مردم خواند و تاکید کرد: در روحیه جهادی  اختلاف و دعوا، تهمت و تبعیض وجود ندارد و دغدغه ای جز خدمت به نیازمندان و کار و تلاش مضاعف بر پایه عقلانیت و معنویت وجود ندارد.
قالیباف در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نسل جوان کشور افزود: نسل جوان امروز بدون شک از جوانان دهه اول انقلاب عاقل تر و فعال تر هستند و پای انقلاب محکم تر ایستاده اند.
وی ویژگی استان اصفهان را سرآمدی نیروی انسانی دانست و تاکید کرد: اصفهان مشکل نیروی انسانی و منابع مادی ندارد بلکه مشکل سوتدبیر دارد. مشکلات آب و کشاورزی به دلیل کمبود آب نیست؛بلکه به دلیل ضعف مدیریتی است.
قالیباف در ادامه به تشریح برنامه های خود پرداخت و تاکید کرد: برنامه ای در دو گام تنظیم شده است که گام اول آن طی دو سال آرامش و ثبات اقتصادی را به همراه خواهد داشت و در گام بعدی به صورت عمیقی به سراغ مسائل فرهنگی می رویم .
وی ادامه داد: به دلیل سایه انداختن مسائل اقتصادی بر فرهنگ گام اول باید ایجاد ثبات اقتصادی باشد
قالیباف در پایان افزود: مردم در حماسه سیاسی خود خطی بر پایان مدیریت های غیرانقلابی می کشند.