Dana.ir-30056-asli.jpg
۱۷:۰۲ - سه شنبه ۱۳۹۲/۰۳/۲۱

دفاع حداد عادل و صفارهرندی از عملکرد قالیباف در فتنه ۸۸

رهبر انقلاب اخیرا فرموده اند که این اصطلاح ساکتین فتنه را بعضی ها چماق کرده اند و روی سر عناصر انقلاب می کوبند مصداق این بوده است.

به گزارش صاحب نیوز،غلامعلی حداد عادل و محمد حسین صفار هرندی دو تن از چهره هایی هستن که در دوره های مختلف به عنوان نیروهای ارزشی معتدل شناخته شده اند با توجه به مطرح شدن برخی موضوعات در خصوص عملکرد قالیباف در فتنه 88 مواضع این دونفر را در خصوص عملکرد شهردار تهران در فتنه 88 را ارائه می دهیم

صفار هرندی

وی بعداز ظهر یک شنبه 8 اردیبهشت در سلسه نشست های سیاسی و انتخاباتی صراط جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان اظهار داشت: در خصوص اینکه قالیباف جزء ساکتین فتنه است یا نه تحقیق کردم و مثلا از فرمانده نیروی انتظامی پرسیدم که این درست است که می گویند آقای قالیباف در جریان فتنه برای عناصر شرور پاره آجر و سنگ می ریخته که آنها را توی سر و صورت بچه بسیجی ها و نیروی انتظامی بزنند که خندید و به من گفت اینها مزخرف است ابدا ما یک مورد از این چیزها نداشتیم البته خیابانهایی بوده اند که داشتند پیاده رو آنها را قبل از درگیرهای خیابانی فتنه 88 ترمیم می کردند و در آنجا مصالح ریخته بودند و از قضا آن روز که شلوغ شده عده ای هم از آنها استفاده کردند و دیگر اینکه پرسیدم که می گویند مسئول مترو شهرداری بود و شهرداری در ایام فتنه آمد یک جاهایی را به نفع عناصر بست و ایستگاههایی را باز گذاشت که ایشان گفت امکان نداشت که در آن روزها که شلوغ می شد شهرداری ایستگاهی از مترو را بدون دستور ناجا باز یا مصدود کند که من دیدم با این اظهارات فرمانده ناجا لااقل دو تا از اتهامات علیه قالیباف دروغ از آب درآمد.

وی با تاکید بر اینکه من مدافع قالیباف نیستم اما توسط عده ای به قالیباف انگ ساکت فتنه زده شده است اضافه کرد: کسانی که زیاد در تنور مقوله«ساکت فتنه» دمیدند اصلا یادشان رفته که اصل فتنه گر که بوده است اتفاقا خود فتنه را هم فراموش کرده اند اما الحمدالله عده ای از این افراد متوجه شده اند و بعضی از دوستانی که علم ساکت فتنه را خیلی بلند کرده بودند دو سه ماه است که زبانشان در این زمینه نمی گردد برای اینکه یک فهم جدیدی پیدا کرده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نکته ای از حضرت آقا بگوییم که ایشان فرمودند متاسفانه در این انتخابات بعضی ها رقیب را تبدیل به شیطان اکبر کرده اند ببینید مصداق این انگ زنی چه بوده که رقیب داخلی را به شیطان اکبر تبدیل کرده ایم.

صفار هرندی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اخیرا فرموده اند که این اصطلاح ساکتین فتنه را بعضی ها چماق کرده اند و روی سر عناصر انقلاب می کوبند مصداق این که بوده است.

وی یادآور شد: سقوط کنندگان در فتنه برخی از عناصری بودند که با مواضع سیاسی اصلاح طلبان و یا آقای هاشمی تمایل و نزدیکی بیشتری داشتنند.

حدادعادل

وی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ۸دی اظهار داشت: نمی توانیم بگوئیم که این آقایان فتنه گران را همراهی می کردند و حتی نمی توان گفت در زمان فتنه سکوت می نمودند و بنده خودم شاهد بودم که آقای ولایتی در زمان فتنه خیلی خوب موضع گرفت و آقای قالیباف هم تکلیف خود را به درستی انجام داده است. ما طبق نظرسنجی ها به این نتیجه رسیدیم که اگر هر سه باهم نامزد شویم، رای اصولگرایان شکسته خواهد شد و گرفتار برخی حوادث می شویم.
ممکن است قالیباف نوع برخوردی که بنده انتظار داشتم را انجام نداده باشد ویا آقای ولایتی هم سبکش با من یکی نباشد ولی نباید این موضوع را بزرگ جلوه داد.
حداد عادل گفت: آقای قالیباف بعد از اینکه من در تلویزیون برنامه داشتم ایشان هم آمدند و به روشنی موضع گرفتند . ولی کسانی که در آن موقع سکوت کردند و حرفی نزدند امروز مدعی شده اند. ما آقای قالیباف را از امروز و دیروز نمی شناسیم . در قائله سال ۷۸ هم بعلت مواضع ایشان و اینکه در مقابل اصلاح طلبان ایستاد ، مجلس اصلاح طلب وقت آقای قالیباف را در جلسه غیر علنی برای توضیح عملکردش به مجلس احضار کرد.آن زمانی که به هیچ وجه این حرفها نبود ما آقای قالیباف را تجربه کردیم. من از آقای قالیباف مساعدتی برای فتنه گران ندیدم.