05-01-
۱۵:۴۹ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۷

امام جمعه شاهین شهر:

به رسمیت شناختن اسراییل از سوی سعودی ها ننگی تاریخی برای حکام عرب رقم زد

امام جمعه شاهین شهر، ‏با اشاره به حوادث اخیر فلسطین و به قتل رسیدن تعدادی از مسلمانان مظلوم، به رسمیت شناختن اسراییل از سوی سعودی ها را ننگی تاریخی برای حکام ‏عربی دانست که نقش گاو شیرده را برای استکبار جهانی ایفا می کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام مرتضی ملکیان، در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهین شهر، ‏با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، حکومت ایران با آمریکا و اسراییل روابط گسترده ای داشت و این روابط بعد از روشن شدن جنایات آن ها در حق ملت ایران و مسلمانان برای همه مردم، گسسته شد، افزود: امام خمینی(ره) قطع رابطه آمریکا با ایران را به فال نیک گرفتند و رهبر معظم انقلاب به عنوان امام جمعه تهران در آن مقطع بر لزوم استقلال همه جانبه کشور از مستکبران تأکید کردند.

امام جمعه شاهین شهر، به رسمیت شناختن اسراییل از سوی عربستان سعودی را مایه ننگ تاریخی رهبران کشورهای عربی دانست و تصریح کرد: بن سلمان با دشمن خواندن ایران و دوست دانستن اسراییل، چهره پلید رژیم سعودی را برای همه مسلمین جهان آشکار کرد.

وی با اشاره به تظاهرات اخیر مردم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی برای احقاق حقوق خود و نسل کشی رژیم جعلی اسراییل، ابراز کرد: عربستان سعودی در چنین شرایطی حمایت خود را از اسراییل اعلام کرد و نشان داد که حتی برای نژاد عربی هم اهمیتی قائل نیست و کاملاً دست نشانده کفار و استکبار جهانی در منطقه و گاو شیرده آنان است.

حجت الاسلام ملکیان، با بیان اینکه باید کالای ایرانی از نظر کیفیت با مشابه خارجی آن قابل رقابت باشد، اظهار کرد: در عین حال استفاده مردم از کالاهای قاچاق خارجی معادل با کفران نعمت است و لازم است تا جایی که می توانیم از کالای ایرانی استفاده کنیم.

وی با اشاره به سالروز شهادت امام موسی ‏کاظم(ع) و خدمات عظیم حضرت(ع) به اسلام در اوج خفقان و شرایط ویژه، اظهار کرد: علی ابن یقطین و همسر هارون الرشید از عوامل نفوذی امام هفتم شیعیان در دربار خلیفه عباسی بودند تا بتوانند در دستگاه ظلم از حقوق شیعیان دفاع کنند و امام(ع) همواره از ایشان در برابر انحرافات محافظت می کردند.

امام جمعه شاهین شهر، به مشروعیت نشناختن دستگاه حکومت ظالم عباسی از سوی امام کاظم(ع) را از مهمترین اقدامات اجتماعی ایشان دانست و افزود: امام هفتم(ع) به صفوان جمال که از شیعیان ایشان بود اجازه ندادند تا شترهای خود را برای سفر حج به هارون الرشید اجاره بدهد و اینگونه مخالفت خود را با حکومت هارون به مردم نشان دادند.

وی با بیان اینکه مناظرات امام موسی کاظم(ع) در پاسداشت جایگاه و حقانیت تشیع نقش بی بدیلی را ایفا کرده و در تاریخ ثبت شده است، گفت: مناظره حضرت(ع) درباره حدود فدک در دربار عباسی بسیار خواندنی و مفید است، در نهایت عباسیان به ناچار  ایشان را در غل و زنجیر زندانی کردند و به شهادت رساندند. ‏

حجت الاسلام ملکیان، با اشاره به اهمیت فراوان لحظات عمر انسان در اسلام، ابراز کرد: ‏امام سجاد(ع) در دعای مکارم الاخلاق فرمودند خدایا اگر عمر من چراگاه شیطان است و هر روز بر گناهان من افزوده می شود، پس این عمر را از من بگیر و به این زندگی پایان بده، باید بسیار مراقب باشیم تا در لحظه به لحظه زندگی از گناهان دور باشیم.

امام جمعه شاهین شهر، با گرامیداشت یاد سپهبد شهید صیاد شیرازی و توصیف خدمات و فداکاری های این شهید والامقام به اسلام و انقلاب اسلامی و تلاش برای اتحاد و انسجام ارتش و سپاه پاسداران، تصریح کرد: خون اباعبدالله(ع)، اسلام را حفظ کرد و در طول تاریخ تشیع هم مسلمانان با تأسی از سیدالشهدا(ع) با خون خود و مجاهدت ها و ایثارگری ها اسلام را از انحراف و دستبرد کفار و منافقان حفظ کردند.

وی شهید آیت الله صدر را از جمله عالمان بزرگ تشیع دانست که در عین حال ‏با تمام وجود مردم را به پیروی از امام خمینی(ره) دعوت می کرد و گفت: همین اقدامات را ‏شهید آیت الله مرتضی مطهری در ایران انجام می داد.

حجت الاسلام ملکیان، با اشاره به مستند روایت فتح و تلاش های هنری فراوان شهید سید مرتضی آوینی در راه اسلام، افزود: ‏هنر می تواند ابزار بسیار خوبی برای ترویج و تبیین ارزش های والای اسلامی در جامعه باشد.

وی ‏با اشاره به خشکسالی کنونی در کشور و تأکید بر لزوم کاهش مصرف های غیر ضروری و فرهنگ صرفه جویی، ابراز کرد: امروز کشور پیشرفت های بسیار بزرگی در زمینه انرژی دارد که انرژی هسته ای یکی از مهمترین آن موارد است و می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به انرژی را رفع کند.

بدون مبارزه با رانت خواری و دیوان سالاری حمایت از تولید ملی محقق نمی شود

حجت الاسلام محمدرضا صالحیان، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر گرگاب، با اشاره به جایگاه ویژه امامت و ولایت در اسلام، اظهار کرد: امامان معصوم(ع) عقل منفصل جامعه هستند بر همین اساس در نظام ولایت مطلقه فقیه، رهبر جامعه اسلامی دارای بینشی جامع است که این بینش به روشنی در بیانات، توصیه ها و هشدارهای حضرت آیت الله خامنه ای دیده می شود.

امام جمعه موقت شهر گرگاب، با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب همه تحرکات منطقه و جهان را با بینش عمیق رصد می کند، به درخواست رژیم آل سعود از آمریکا برای باقی ماندن در منطقه و حمایت های آنها از گروهک تروریستی داعش اشاره کرد و افزود: رژیم آل سعود با پول مسلمانان در منطقه فتنه گری می کند و داعش که با تلاش سردار سلیمانی ها و خون شهید حججی ها و مدافعان حرم از پای درآمده را از آمریکا می خواهد در منطقه حضور داشته باشد.

حجت الاسلام صالحیان، خطاب به مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی توصیه کرد: برای تحقق شعار سال باید تقسیم کار شود مسئولان باید تولیدکنندگان را تقویت و حمایت کرده و مردم را به خرید کالای ایرانی تشویق و ترغیب کنند نباید با کم کاری و تخلف موجب ناراحتی رهبر انقلاب فراهم شود.

خطیب موقت نماز جمعه شهر گرگاب، با بیان اینکه مشکلات معیشتی مردم یکی از دغدغه های رهبر انقلاب است، خاطرنشان کرد: مجلس و نمایندگان باید به درستی قانون وضع و نظارت کند و دولت و وزرا و مدیران نیز باید مدیریت جهادی داشته باشند و با تلاش و دلسوزی بیشتر به مشکلات مردم رسیدگی و رفاه و آسایش و رفاه مردم را فراهم کنند

بدون مبارزه با رانت خواری و دیوان سالاری حمایت از تولید ملی محقق نمی شود

حجت الاسلام سیدحمیدرضا هاشمی، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر گزبرخوار، با اشاره به روز سلامتی در هفته آینده، سلامت و امنیت را دو نعمت مخفی الهی دانست و اظهار کرد: امکانات خوبی در درمانگاه تأمین اجتماعی شهر گز وجود دارد و تحولات خوبی در حوزه سلامت شهر صورت گرفته است.

امام جمعه شهر گزبرخوار، با تشکر از مسئولان در توجه به مراکز درمانی و بهداشتی، گفت: مراجعه بیماران و شهروندان به مراکز درمانی نشان از اعتماد آن ها به این مراکز دارد، اما مراجعه بیش از حد و تعداد بالای مراجعه کنندگان برای درمان، نگران کننده است و لازم است تا پرونده های سلامت برای پیشگیری از بیماری  جدی گرفته شود.

وی با اشاره به سالروز شهادت آیت الله سید محمد باقر صدر و بنت الهدی صدر از مراجع دینی عراق، ابراز کرد: این بزرگواران بعد از اعلام حمایت قاطع از امام خمینی(ره) از سوی رژیم بعث عراق دستگیر می شوند و پس از امتناع از موضع گیری علیه امام(ره) به دست عمال صدام ملعون به شهادت می رسند.

حجت الاسلام هاشمی، با بیان اینکه امروز آستانه تحمل افراد در جامعه پایین آمده است و با تسلیت ایام شهادت باب الحوائج امام موسی کاظم(ع)، تصریح کرد: باید وجود مبارک امام موسی کاظم(ع) و کظم غیظ ایشان را الگوی رفتاری خود قرار دهیم تا اینگونه بخشی از معضلات اجتماع حل شوند.

امام جمعه شهر گزبرخوار، عمل به شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب را عامل مرتفع شدن بسیاری از مشکلات کشور دانست و اظهار کرد: این بسیار مهم و پسندیده است که مردم ایران بر روی استفاده از کالای ایرانی تعصب داشته باشند.

وی کاهش واردات و حمایت از تولید ملی را به عنوان پایه های اقتصاد مقاومتی معرفی کرد و افزود: البته باید این شعارها در عمل مسئولان و مردم دیده شوند و تنها با صحبت کردن و شعار دادن مشکلات کشور حل نخواهد شد، اقتصاد مقاومتی تنها در میدان عمل می تواند مثمر به ثمر واقع شود.

حجت الاسلام هاشمی، با اشاره به باور نداشتن برخی از مسئولان کشور به توان و ظرفیت داخلی، ابراز کرد: گاهی هم عدم اطلاع عموم مردم از توانایی ها و ظرفیت های کشور عامل عدم تحرک لازم در عمل به شعار سال می شود، تنبلی و عدم وجود وجدان کاری در برخی مسئولان نیز عامل مهم دیگر است.

امام جمعه شهر گزبرخوار، با بیان اینکه اعتماد به بیگانگان، عدم مبارزه جدی با فساد و عدم تعصب به اقتصاد ملی از دیگر عوامل اجرایی نشدن حمایت از کالای ایرانی هستند، گفت: مبارزه جدی با رانت خواری و دیوان سالاری می تواند در حمایت حقیقی از تولید ملی کارساز باشد.

انتهای پیام/ شاهین پرس