Capture
۲۳:۴۲ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۰

در مراسم تکریم و معارفه فرماندار تیران و کرون مطرح شد؛

عقاید مختلف در کشور باید حرفشان را بزنند/ساخت بیمارستان تیران و کرون در اولویت است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: فضای سیاسی کشور باید فضای گفتگو باشد و احزاب و عقاید مختلف بتوانند حرف خودشان را بیان کنند.

به گزارش صاحب نیوز؛ سید حمیدرضا طباطبایی نائینی ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان تیران و کرون بیان کرد: پذیرش مسئولیت به معنای سروری کردن بر مردم نیست و یک مسئول باید خدمت گذار حقیقی باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ادامه داد: درب اتاق مسئولان باید همیشه به روی ارباب رجوع باز باشد و با روی گشاده با مردم برخورد شود؛ چرا که مردم ولی نعمت مسئولان بوده و باید با تمسک به سیره نبوی رفتار کنند.

وی تسهیل کردن امور اداری مردم را امری مهم دانست و اظهار کرد: قوانین برای حل مشکلات تصویب می‌شوند و نباید با استفاده از آن ها در کار مردم خلل ایجاد کرد.

* خودداری از سنگ اندازی در امور، عامل پیشرفت کشور

طباطبایی با بیان این که یک مسئول باید با شجاعت در صحنه خدمت وارد شود، تصریح کرد: همکاری مسئولان با مردم و خودداری از سنگ اندازی در امور، باعث پیشرفت و آبادانی در کشور می شود و رضایت مردم را در پی خواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان همچنین افزود: فضای سیاسی کشور باید فضای گفتگو باشد و احزاب و عقاید مختلف بتوانند حرف خودشان را بیان کنند.

طباطبائی با اشاره به امنیت و آرامش حاکم در شهرستان تیران و کرون، خاطرنشان کرد: برای ارتقاء سطح امنیت باید چالش های امنیتی را در سال جاری برطرف کرد و با اقتدار آرامش را برای کل کشور فراهم نمود.

نماینده مردم شهرستان تیران و کرون و نجف آباد در مجلس شورای اسلامی هم با تقدیر از خدمات فرماندار سابق تیران و کرون، اظهار کرد: مسئولان باید در شرایط سخت، از ظرفیت های محلی همراه با رعایت قوانین استفاده کرده و با انجام کارهای ابتکاری زمینه حل مشکلات را فراهم کنند.

* خلاقیت و ابتکار در ارگان های دولتی وجود ندارد

ابوالفضل ابوترابی با بیان این که در سال های گذشته و در شرایط تحریم فعالیت های خوبی در این شهرستان انجام شد، گفت: ادارات دچار روزمرگی شده و خلاقیت و ابتکار چندانی در انجام امور مختلف در ارگان های دولتی وجود ندارد.

وی ادامه داد: ساختارهای اداری نیاز به  اصلاح دارند تا مسئولان و کارمندان خلاق و مبتکر تربیت شده و  پیشرفت بهتری را به ارمغان بیاورند.

این نماینده مجلس با اشاره به مشکلات کم آبی و آب رسانی به 17 روستای شهرستان نجف آباد و تیران و کرون با تانکر، تصریح کرد: مشکلات و مسائل زیادی به خصص در روستاها وجود دارد که مسئولان باید دست در دست هم بدهند و با هر تفکری برای عمران و آبادانی تلاش کنند.

وی ساخت بیمارستان را یکی از اولویت های مهم شهرستان تیران و کرون دانست و افزود: پروژه فاضلاب تیران، شهرک صنعتی عسگران و شهرک شهید باهنر دولت آباد چند پروژه الگوی کشوری و خلاقانه است که با همکاری همه جانبه مسئولان انجام می شود.

ابوترابی خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی همواره به پای نظام و انقلاب اسلامی ایستاده اند و انتقادهای موجود به لحاظ سوء مدیریت و تخلفات برخی مدیران است که باید نسبت به این تخلفات اقدامات مؤثری انجام شود.

* تلاش خود را برای رفع کمبودها و مشکلات انجام دادم

فرماندار سابق تیران و کرون در ادامه این مراسم، مردم این شهرستان را متدیّن، سخت کوش و ولایت مدار خواند و گفت: بیش از شصت درصد جمعیت این شهرستان روستانشین و محروم هستند و بنده در دوران خدمت خود تمام تلاش خود را برای رفع کمبودها و مشکلات انجام دادم.

علی رحمانی ادامه داد: حمایت از صنعت گران، توجه ویژه به حوزه اجتماعی و فرهنگی، افتتاح پروژه ها تصفیه خانه فاضلاب، پیگیری های مکرر برای انجام پروژه تصفیه خانه آب شرب اصفهان، درمانگاه تأمین اجتماعی، موافقت اصولی بیمارستان، طرح پایانه صادراتی غرب اصفهان، راه اندازی و توسعه صنعت گردشگری، حل مشکلات کمبود آب و پلمپ 80 چاه غیر مجاز، پیگیری منطقه حفاظت شده دالانکوه و الحاق آن به شهرستان از جمله فعالیت های انجام شده در دوران خدمت بنده در تیران و کرون است.

وی پرهیز از عوام فریبی را امری مهم دانست و افزود: بالا بردن انتظارات و توقعات مردم کاری اشتباه است و باید با توجه به ظرفیت های موجود و برای کسب رضایت خداوند و مردم تلاش کرد.

* حضور 95 درصدی مردم تیران و کرون در انتخابات

فرماندار سابق تیران و کرون با اشاره به امنیت، آرامش و اقتدار ایجاد شده در شهرستان، تصریح کرد: مردم همیشه در صحنه تیران و کرون با حضور 95 درصدی خود در انتخابات افتخار بزرگی را برای این شهرستان به ارمغان آوردند که جا دارد از فعالیت مسئولان ادارت شهرستان و اعضای شورای تأمین تقدیر کنم.

فرماندار جدید تیران و کرون هم ضمن تقدیر از حمایت های انجام شده، اظهار کرد: ایران اسلامی برای رسیدن به پیشرفت و آبادانی نیاز به وحدت دارد و در شرایط فعلی کشور جای دعواهای سیاسی نیست.

مجید حججی خود را وابسته به جناح خاصی ندانست و گفت: تشکل های سیاسی مبنا را بر کار و حمایت از نظام و دولت قرار دهند تا با کمک یکدیگر مشکلات حل شده و بر دعواهای سیاسی خاتمه داده شود.

وی ادامه داد: شوراهای اسلامی جایگاه خودشان را در کشور پیدا نکرده اند و نقاط مثبت در مدیریت بنده بحث شوراها هستند؛ درب اتاق فرماندار بر روی شوراهای شهر و روستا باز است.

 * فردی که از مؤاخذه بترسد صلاحیت ندارد

فرماندار تیران و کرون شهردار و دهیار را خط مقدم توسعه، آبادانی و خدمت رسانی معرفی کرد و ادامه داد: مسئولان باید جسورانه برای خدمت رسانی به مردم تلاش کنند و فردی که از مؤاخذه و ریسک پذیری بترسد صلاحیت پذیرش مسئولیت را نخواهد داشت.

حججی با اعلام حمایت همه جانبه از مسئولان کوشا، افزود: مسئولان باید کار را به‌ نفع مردم انجام دهند و قانون را به نفع مردم تفسیر کنند تا پیشرفت و رضایت همگانی حاصل شود.

مجید حججی با بیش از 25 سال سابقه خدمت در وزارت کشور و در منصب های مختلف به عنوان فرماندار تیران و کرون انتخاب شد و علی رحمانی پس از 34 سال خدمت در وزرات کشور و انجام مسئولیت های متعدد مانند سه سال و دو ماه در مقام فرماندار تیران و کرون، تقاضای بازنشستگی خود را تحویل استانداری داد.

انتهای پیام/گ.پ