سرهنگ احسان اله رضاپور
۱۵:۰۹ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۱

رئیس سازمان بسیج سازندگی اصفهان؛

۱۰ هزار کارگاه کوچک در اصفهان راه اندازی شد/مهار آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان با ورود بسیج سازندگی

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: موج بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان زمینه افزایش بسیار زیاد قیمت مرغ آن هم در شب عید را فراهم کرد که این اتفاق نیفتاد و روند بیماری با ورود مهندسان علوم دامی بسیج کنترل شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ احسان اله رضاپور ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ملک شهر اصفهان در تشریح ساختار و عملکرد بسیج سازندگی بیان کرد: پس از انحلال جهاد سازندگی در دولت وقت، با تدبیر ارزشمند و مهم رهبر انقلاب، دستور تشکیل سازمان بسیج سازندگی برای ایجاد فرهنگ کار تلاش، محرومیت زدایی و خدمت رسانی صادر شد.

وی ادامه داد: پس از این ابلاغ، گروه هایی از جوانان و مؤمنان، گروه های خودجوشی با عنوان گروه های جهادی را راه اندازی کردند و به فعالیت های گسترده محرومیت زدایی مشغول شدند.

* بسیج سازندگی یک دستگاه اجرایی شد

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان خاطر نشان کرد: پس از کارهای چشم گیر و فعالیت های گسترده، مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای در سال 1386، بسیج سازندگی را به عنوان یک دستگاه اجرایی در کشور برای کمک به دولت در اجرای پروژه های محرومیت زدایی معرفی کرد.

وی با اشاره به رتبه برتر بسیج سازندگی اصفهان در کشور تصریح کرد: بسیج سازندگی تا کنون نزدیک به دو هزار پروژه محرومیت زدایی در مناطق محروم استان اصفهان اجرا کرده است.

رضاپور در ادامه فعالیت های این سازمان گفت: رهبری دستور دادند که از محل منابع درآمدی قرارگاه خاتم الأنبیا(س) باید در جهت محرومیت زدایی هزینه شود و تا کنون 12 میلیارد تومان از این منابع در استان اصفهان صرف اجرای پروژه های محرومیت زدایی شده است.

به گفته وی ساخت خانه عالم، ساخت غسال خانه، احداث مساجد و حسینیه ها، لایروبی  قنوات، اصلاح شبکه آبی روستایی و احداث زمین های ورزشی روستایی بخشی از فعالیت های بسیج سازندگی در حوزه فعالیت های عمرانی است.

* ارائه 200 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در اصفهان

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان(عج) در بخش دیگری از سخنان خود در بین نمازگزاران اظهار کرد: پس از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، بسیج سازندگی رسالت خود را بر روی این موضوع متمرکز کرد و تا کنون نزدیک به 200 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای اجرای طرح های زود بازده و کارگاه های کوچک در استان پرداخت شد.

وی ادامه داد: این تسهیلات باعث راه اندازی 10 هزار واحد کارگاه های کوچک و اقتصاد مقاومتی به همراه اشتغال زایی برای 10 هزار شد.

به عقیده رضاپور اقتصاد غرب و اقتصاد سرمایه داری تا کنون جواب نداده و خودشان درگیر چالش هستند و ما نباید همان راه را ادامه دهیم.

این مقام مسئول ضمن اشاره به خباثت و بدعهدی امریکایی ها و همچنین پیش بینی های هوشمندانه رهبر انقلاب و تشریح این مسئله که برجام نفعی برای ملت بزرگ ایران نداشت، بیان کرد: تنها راه برون رفت از معضلات اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است و نباید این را با اقتصاد ریاضتی اشتباه گرفت.

* حمایت از کالای ایرانی را با حمایت از تولید ایرانی اشتباه نگیرید

رضاپور در همین رابطه افزود: حمایت از کالای ایرانی راه بسیار خوبی در جهت پیاده کردن اقتصاد مقاومتی است؛ البته این را نباید با تولید ایرانی اشتباه گرفت، چرا که برخی از تولیدات ایرانی مونتاژ سایر کشورهاست.

رئیس این دستگاه اجرایی همچنین اعلام کرد: اگر کسی در حوزه اقتصاد مقاومتی تولیداتی داشت به بسیج سازندگی مراجعه کند تا در نمایشگاه ها عرضه شود.

وی از ورود جدی و هوشمندانه بسیج سازندگی در زمینه قرنطینه و معدوم سازی در جریان ورود بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خبر داد و گفت: موج این بیماری زمینه افزایش بسیار زیاد قیمت مرغ آن هم در شب عید را فراهم کرد که این اتفاق نیفتاد و روند بیماری با ورود مهندسان علوم دامی بسیج کنترل شد.

رضا پور خاطر نشان کرد: کارشناسان اذعان کردند که اگر بسیج سازندگی به این قضیه ورود پیدا نمی کرد، این معضل حل نمی شد.

به گفته وی تا چندی پیش در مرغ فروشی ها فقط گوشت مرغ بود، اما الآن گوشت انواع پرندگان مانند بلدرچین وجود دارد که همه از نتایج زحمات بسیجیان در عرصه های اقتصاد مقاومتی است.

رئیس بسیج سازندگی استان اصفهان در محل برگزاری نماز جمعه ملک شهر در تشریح فعالیت های مربوطه به کشاورزی و منابع طبیعی تصریح کرد: ده هزار هکتار از بیابان های استان مانند آران و بیدگل، برخوار، نائین، خور و بیابانک و شرق اصفهان بیابان زدایی شدند و همچنین در سال گذشته با احداث کانال خاکی، پساب اصفهان به دشت سجزی منتقل شد که آن منطقه در ورود ریزگردها فعال بود.

* اعزام 30 هزار جهادگر به منطقه محروم به طور سالانه

رضاپور خبر از اعزام 30 هزار نفر در قالب 400 گروه به 500 نقطه استان و خارج استان در قالب اردوهای جهادی به طور سالانه داد و گفت: پروژه های امسال ما در زمینه های آب، اشتغال، کشاورزی است.

این مقام مسئول گفت: درب اتاق بسیج سازندگی به روی تمامی مردم که دغدغه اشتغال زایی، خدمت رسانی و محرومیت زدایی دارند باز است و دست تمامی افراد را در عرصه های گوناگون اقتصاد مقاومتی به گرمی را می فشاریم.

* مشارکت مردم در بسیج سازندگی

رضاپور خطاب به نمازگزاران گفت: مردم اگر اعتباری در اختیار دارند و می خواهند کار خیری انجام دهند می توانند، از پتانسیل تخصصی اقشار مختلف بسیج استفاده کنند و با نظارت عالی خودشان پروژه ها را اجرا کنند.

وی همچنین در تشریح فعالیت سپاه اصفهان در زلزله کرمانشاه هم اذعان کرد: کلیه روستاها به 32 سپاه استانی واگذار شد و با توجه به توان و امکانات سپاه استان، مرکز دهستان پشت تنگ با 1500 نفر جمعیت تحویل سپاه اصفهان شد که در اسرع وقت چادر، پتو، وسایل گرمایشی و سایر لوازم مورد نیاز به زلزله زندگان تحویل شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی اصفهان ادامه داد: روزانه شش هزار غذای گرم حتی در روستاهایی که در اختیار سایر سپاه های استانی بود، توزیع می کردیم و توقف توزیع غذا با درخواست مردم همان روستاها انجام شد و ضمن تهیه لوازم پخت غذا برای مردم، جیره خشک را جایگزین غذای گرم کردیم.

وی در پایان گفت: مهم ترین مسئله که ما را درگیر خودش کرده بود، مسائل روانی پس از زلزله و حجم بار روحی بود که با کمک های خوب بسیج جامعه پزشکی اصفهان و اورژانس اجتماعی، مشاوره های بسیار خوبی ارائه و مشکلات مرتفع شد.

انتهای پیام/پ