رحیمی امام-جمعه-خمینی-شهر
۱۶:۱۶ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۱

امام جمعه خمینی شهر؛

برای تربیت فرزندان نیازی به اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس نداریم

امام جمعه خمینی شهر با تاکید بر اینکه دولت به مسئله تربیت معلم در کشور اهمیت دهد، اضافه کرد: برای تربیت فرزندان نیازی به اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس نداریم.

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله شیخ عباس رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی خمینی شهر با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته گرامیداشت معلم در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان دارای جایگاه مهمی است و مکرر گزارش داشتیم که نمی خواهند این دانشگاه فعالیت با کیفیتی را داشته باشد.

وی ادامه داد: رهبری از دولت خواست به این دانشگاه برای تربیت فرهنگیان توجه ویژه ای شود.

آیت الله رحیمی با بیان این که دانشگاه تربیت معلم هم با مشکل روبروست و به آن رسیدگی لازم نمی شود، افزود: در سال جدید 60 هزار معلم بازنشسته می شود، در حالی که جایگزینی برای آن ها مشخص نشده است.

امام جمعه خمینی شهر خاطر نشان کرد: این کمبود معلم باعث می شود عده ای به عنوان معلم حق التدریس و در قالب طرح های دیگر وارد چرخه آموزشی شوند یا استفاده از معلمان در دو شیفت کاری انجام شود که خستگی از تدریس با کیفیت جلوگیری می کند.

وی تصریح کرد: نبود معلم و کمبود معلم سر کلاس های درس باعث کاهش رشد علمی در بین دانش آموزان و آینده سازان کشور می شود.

امام جمعه خمینی شهر با تأکید بر این که دولت به مسئله تربیت معلم در کشور اهمیت دهد، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب محکم و استوار در برابر اجرای سند 2030 ایستادند و رئیس جمهور هم در قالب نامه ای ابلاغ کرد؛ امّا شنیده شده بخش هایی از این سند به صورت یواشکی و پنهانی در حال اجراست و گزارشاتی از اجرای این سند در مدارس به رهبر معظم انقلاب رسیده است.

وی ادامه داد: از وزارت آموزش و پرورش می خواهیم به جای اینکه سنگ این سند خارجی را به سینه بزند دنبال باشد تا سند تحول که ابلاغ شده و هنوز کامل اجرایی نشده اهمیت دهد.

رحیمی اظهار کرد: ما برای تربیت فرزندانمان نیاز به دیکته های خارجی نداریم که فرزندان این ملّت را فاسد کنند، در اسلام و نظام جمهوری اسلامی پیرامون تربیت دانش آموزان مطالب بسیاری داریم و نیازی به تربیت دانش آموزان بر اساس اصول بیگانگان نداریم.

وی در پایان گفت: مسئولان نسبت به سخنان رهبری در ظاهر چشم گفته، امّا در باطن رهنمودهای ایشان عملیاتی نمی شود؛ مردم حواسشان جمع است و باید مسئولان نظام هم سخنان رهبر معظم انقلاب را گوش کنند و در عمل واقعاً رهنمودهای ایشان را انجام دهند.

انتهای پیام/ن