how-to-read-the-friday-prayers
۱۷:۰۱ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۱

صدای متحد از پشت تریبون های نماز جمعه استان اصفهان؛

کار خوب ترامپ پاره کردن برجام بود/برای تربیت فرزندان نیازی به ۲۰۳۰ نداریم

ائمه جمعه سراسر استان اصفهان امروز به صورت متحد و یکپارچه اقدام رئیس جمهور امریکا و صحبت های او را اقدامی سخیف خوانده و ضمن تأکید بر اقتصاد مقاومتی، نیازمند نبودن کشور به سند ۲۰۳۰ را اعلام کردند.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمدتقی رهبر، امروز در خطبه های نماز جمعه اصفهان بیان کرد: امر به معروف در جامعه ما رها شده است؛ در چنین شرایطی، منکرات رایج می شود و کسی به کسی نیست و این عقب نشینی آرام آرام در مقابل تکالیف الهی باعث می شود فرهنگ طاغوتی در جامعه دیده شود.

* ترامپ اگر یک کار خوب کرد باشد، پاره کردن برجام است

امام جمعه موقت اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با پخش فیلمی درباره برخورد نیروی انتظامی با یک خانم تأکید کرد:  عده ای به جای این که بی بندباری را محکوم کنند، مأموری که به وظیفه خود عمل کرده را نقد کردند.

رهبر همچنین درباره اقدام اخیر رئیس جمهور امریکا هم گفت: ترامپ اگر یک ‌کار خوب کرده باشد همین پاره کردن برجام است؛ رابطه با امریکا جز زیان و خسارت چیزی برای ما نداشته است.

وی ادامه داد: این حرکت نشانه شکست آن‌ها در همه مسائل است؛ در عراق، لبنان و سوریه به مذلت رسیده‌اند و در یمن با همه کشتارشان نتوانستند مردم را سرکوب کنند و از روی شکست این گونه زوزه می‌کشند.

* برای تربیت فرزندان نیازی به اجرای سند ۲۰۳۰ در مدارس نداریم

امام جمعه خمینی شهر هم با اشاره به مباحث سند 2030 گفت: رهبر معظم انقلاب محکم و استوار در برابر اجرای سند 2030 ایستادند و رئیس جمهور هم در قالب نامه ای ابلاغ کرد؛ امّا شنیده شده بخش هایی از این سند به صورت یواشکی و پنهانی در حال اجراست و گزارشاتی از اجرای این سند در مدارس به رهبر معظم انقلاب رسیده است.

آیت الله شیخ عباس رحیمی اظهار کرد: از وزارت آموزش و پرورش می خواهیم به جای اینکه سنگ این سند خارجی را به سینه بزند دنبال باشد تا سند تحول که ابلاغ شده و هنوز کامل اجرایی نشده اهمیت دهد.

وی تأکید کرد: ما برای تربیت فرزندانمان نیاز به دیکته های خارجی نداریم که فرزندان این ملّت را فاسد کنند، در اسلام و نظام جمهوری اسلامی پیرامون تربیت دانش آموزان مطالب بسیاری داریم و نیازی به تربیت دانش آموزان بر اساس اصول بیگانگان نداریم.

* اروپا در برجام خواسته های امریکا را دنبال می کنند

امام جمعه نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته به اقدام امریکا درباره برجام اشاره داشت و بیان کرد: اروپایی ها در قضیه برجام نوکر امریکا هستند و با این که بر ماندن در برجام تاکید می کنند، امّا در اصل سه موضوع  حمایت نکردن جمهوری اسلامی از محور مقاومت، محدودیت موشکی کشور و مادام العمر شدن محدودیت های هسته ای که از خواسته های امریکاست را دنبال می کنند.

آیت الله امینی در همین رابطه ادامه داد: مسئولان باید هوشیاری خود را حفظ کنند تا مبادا تصمیمی گرفته نشود که به عزت و استقلال ملت ایران ضربه وارد کند.

* پیروزی حزب الله نشان از درایت سید حسن نصرالله دارد

امام جمعه بادرود پیروزی حزب الله در انتخابات اخیر این کشور را به ملت لبنان و جبهه مقاومت تبریک گفت و ادامه داد: این حضور مردم در صحنه و رقم خوردن پیروزی حزب الله، نشان از درایت و فهم بالای سید حسن نصرالله در مدیریت بحران سیاسی اخیر در لبنان که به دست امریکا، اسرائیل و آل سعود رقم خورده بود، داشت و مردم لبنان با این انتخاب خود نشان دادند که حنای دشمنان مقاومت و به خصوص آل سعود دیگر برای آن ها رنگی نخواهد داشت.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی در موضع گیری پیرامون اقدام ترامپ هم تصریح کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب بارها تأکید می کردند، امریکایی ها باز هم بر اساس تجارب قبلی جمهوری اسلامی ایران، بی اعتمادی خود را نه تنها برای ملت ایران بلکه برای جهانیان به اثبات رساندند.

* ترامپ در یک سخنرانی 10 دروغ گفت

امام جمعه اردستان با بیان این که رئیس جمهور یک کشور مانند امریکا باید روی موازین تصمیم بگیرد، تصریح کرد: رئیس جمهور امریکا در یک سخنرانی بیش از 10 دروغ علیه ایران داشته است.

حجت الاسلام حسن دهشیری خاطرنشان کرد: هدف از این گونه حرکت ها توسط امریکا، هدف گرفتن اقتصاد ملّی ایران بوده که ما با اتحاد ملّی می توانیم روبروی شیطان بزرگ بایستیم.

* اگر همه در اقتصاد مقاومتی به میدان آمده بودند، امروز مستحکم تر بودیم

امام جمعه فولادشهر تقویت جنبه‌های مذهبی و دینی را یکی از مؤلفه‌های تحکیم بنیان خانواده دانست و خاطر نشان کرد: اگر چنان چه خودِ پدر و مادر به عبادت و بندگی خدا اهمیت بدهند، فرزندان هم از این موضوع تبعیت می‌کنند.

حجت‌الاسلام مسعود سرافراز درباره اقتصاد مقاومتی و نقش مسئولان هم گفت: اگر در 10 سال گذشته، همه قوا و نهادهای کشور به‌ویژه قوه مجریه و دولت ها با تمام تلاش و توان برای تحقق اقتصاد مقاومتی به میدان می‌آمدند، به‌طور حتم امروز به درجه‌ای از استحکام در بنیان های اقتصاد رسیده بودیم که از تحریم‌های نظام سلطه بدون کم ترین حاشیه و هزینه‌ای مقتدرانه عبور می‌کردیم.

* مسئولان به دامان ملّت بازگردند

امام جمعه زاینده رود هم با تأکید بر این که دولت مردان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در معرض یک آزمون بزرگ دیگری قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: مسئولان بر حفظ عزّت و اقتدارِ ملت ایران به جد پافشاری کنند و از وعده‌های پوچ و سراب گونه دشمن، چشم‌پوشی کنند.

حجت الاسلام صفرزاده خطاب به برخی مسئولان ادامه داد: با اقدام انقلابی پیشرفت‌های علمی و فعالیت‌های هسته‌ای سالم و بشر دوستانه را از نو آغاز کنید و تا فرصت هست، اشتباهات خود را جبران کرده و به دامان ملت، باز گردید.

* انرژی هسته ای و توان دفاعی برای دشمن بهانه است

امام جمعه شهر اژیه در شرق اصفهان با بهره گیری از سخنان گهربار رهبر انقلاب، تصریح کرد: انرژی هسته ای و توان دفاعی بهانه ای بیش نیست و دشمنان ما با اصل نظام و انقلاب مشکل دارند؛ باید به این امر توجه کافی نشان داد و بهانه را به دست دشمنان قسم خورده نظام نداد.

حجت الاسلام حجتی فرد در پایان به تهدید امریکا بر علیه ملّت ایران اشاره و گفت: رهبر انقلاب بارها گفتند که به امریکا نباید اعتماد کرد و همه ما در عمل دیدیم که امریکا در برجام به هیچ یک از تعهداتش عمل نکرد و نه تنها از برجام خارج شده بلکه اقدام به تهدید هم می کند.

انتهای پیام/گ.پ