Picture441
۱۵:۳۸ - جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

امام جمعه رضوانشهر؛

خرید کالای ایرانی باید به‌ یک فرهنگ تبدیل شود/ حمایت از فلسطین حمایت از امّت اسلامی است

امام جمعه رضوانشهر گفت: خرید کالای ایرانی باید به یک فرهنگ تبدیل شود تا اقتصاد کشور از رکود و ضعف نجات یافته و شاهد توسعه و رونق در امور مختلف باشیم.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمد شیاسی در خطبه های نماز جمعه این هفته رضوانشهر بیان کرد: عبادت فقط اقامه نماز و روزه گرفتن نیست و فلسفه اعمال عبادی به خصوص روزه، با تقوا شدن انسان و یاد خدا با تمام اعضا و جوارح بدن است.

امام جمعه رضوانشهر در ادامه با اشاره به سالروز پذیرش ولایت عهدی امام رضا در سال ۲۰۱ هجری قمری، گفت: ائمه بزرگوار روش های مختلفی از جمله پذیرش صلح یا جنگ را برای حفظ دین و ‌مکتب تشیع اتخاذ می‌کردند و این تصمیم با توجه به شرایط زمان گرفته می شد.

* جوانان به پرورش فرزندانی صالح توجه بیشتری داشته باشند

وی ضمن یادآوری نام گذاری ۳۱ اردیبهشت به نام روز ملّی جمعیت، تصریح کرد: مردم ایران اسلامی به خصوص جوانان باید توجه ویژه ای به تولید نسل و پرورش فرزندانی صالح و خوب داشته باشند.

حجت الاسلام شیاسی ادامه داد: مشکلات اقتصادی مانع فرزند آوری برای برخی از مردم شده است، اما افراد دارای شرایط اقتصادی مناسب هم به فرزندان کم اکتفا می کنند و همین امر باعث پیر شدن جمعیت کشور به مرور زمان خواهد شد.

* خرید کالای ایرانی باید به یک فرهنگ تبدیل شود

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به نامگذاری یکم خرداد به نام روز روز بهره بری و‌ بهینه سازی مصرف، اذعان کرد: زیاده روی در مصرف و اسراف معضلی مهم در کشور است که باعث هدر رفت بسیاری از منابع و ذخایر انرژی خواهد شد.

وی حمایت از کالای ایرانی را امری مهم در زمینه بهینه سازی مصرف دانست و افزود: خرید جنس ایرانی به نفع کارگران و اقتصاد کشور است و آمار بیکاری را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

حجت الاسلام شیاسی گفت: خرید کالای ایرانی باید به‌ یک فرهنگ تبدیل شود تا اقتصاد کشور از رکود و ضعف نجات یافته و شاهد توسعه و رونق در امور مختلف باشیم.

امام جمعه رضوانشهر در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک سالروز فتح خرمشهر، خاطر نشان کرد: اقتدار، امنیت و آرامش ایران اسلامی مرهون از خود گذشتگی و جان فشانی  شهدا و ایثارگران است و نباید نسبت به این قشر تأثیرگذار جامعه غافل باشیم.

* حمایت از فلسطین حمایت از امت اسلامی است

وی در ادامه با بیان این که ترامپ خبیث جنایات زیادی را در کشورهای اسلامی انجام داده است، یادآور شد: آمریکا بیش از هفتاد نفر مسلمان را کشته و سه هزار نفر را مجروح کرد تا سفارت آمریکا به قدس اشغالی منتقل شود؛ این جنایت حاصل حمایت های حاکمان خبیث عربستان سعودی از آن ها و رژیم صهیونیستی است.

حجت الاسلام شیاسی تصریح کرد: پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین اصل بنیادین جمهوری اسلامی ایران بوده و حمایت از فلسطین حمایت از امّت اسلامی است.

امام جمعه رضوانشهر در پایان با بیان این که اگر صهیونیست در منطقه حاکم شود هیچ مسلمانی را زنده نخواهد گذاشت، گفت: این تهدیدات علیه امّت اسلام به فرصت تبدیل شده و ‌با اتحاد جریان مقاومت علیه صهیونیست، شاهد پیروزی مسلمانان و شکست سنگین رژیم صهیونیستی و حامیان آن خواهیم بود.

انتهای پیام/ن