بهارستان-اصفهان-240x160
۰۹:۴۵ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۷

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان اصفهان خبر داد؛

ایجاد «پارک اکو فناوری» با هدف ایجاد اشتغال در بهارستان/ بهره برداری از متروی بهارستان تا سال ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان اصفهان گفت: با توجه به اینکه بهارستان خوابگاه شهرهای بزرگ اطراف شده و ساکنان آن به دلیل نداشتن امکان اشتغال در این شهر هیچ تعلق خاطری به این شهر ندارند، پروژه «پارک اکو فناوری» در بهارستان ایجاد می شود.

محمدرضا احمدی در گفتگو با صاحب نیوز، اظهار کرد: حجم انعقاد قراردادها و پروژه های عمرانی شهر بهارستان در سال ۹۶ در مقایسه با سال گذشته سه برابر و نسبت به سال ۹۴ پنج برابر بوده است.

وی افزود: شرکت عمران بهارستان در مسیر خوبی به لحاظ حجم و سرعت پروژه های عمرانی قرار دارد و با افتتاح ۱۱ هزار واحد مسکونی مسکن مهر پیش بینی افزایش حدود ۲۵ هزار نفر جمعیت در این شهر می شود که سر ریز اصفهان را جبران خواهد کرد.

وی در ادامه از  اجرایی شدن ۱۶ پروژه مطالعاتی بزرگ در شهر بهارستان طی سال جاری خبر داد و تصریح کرد: مدرسه اجتماع محور، ساماندهی حمل و نقل، توسعه مسجد جامع شهر و دو مجموعه فرهنگی از مهمترین طرح هایی است که تا پایان سال ۹۷ در دستور کار قرار دارد.

احمدی با اشاره به پروژه‌های زیربنایی و روبنایی شرکت عمران شهر جدید بهارستان تاکید کرد: در بخش پروژه‌های روبنایی ۱۷ پروژه تصویب و اجرای آنها آغاز شده که شاه‌بیت پروژه‌ها، مدرسه اجتماع محور، باغ بهارستان و محور پردیس است که تا چند ماه آینده مسیر دو کیلومتری پیاده راه محور پردیس آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان با اشاره به اینکه اگر مردم را به هر مکانی منتقل و بهترین امکانات را فراهم کنیم اما اشتغال ایجاد نشود، شهر به یک خوابگاه تبدیل خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه بهارستان خوابگاه شهرهای بزرگ اطراف شده و ساکنان آن به دلیل نداشتن امکان اشتغال در این شهر هیچ تعلق خاطری به بهارستان ندارند، شرکت عمران بهارستان پروژه «پارک اکو فناوری» را در جنوب‌ترین اراضی بهارستان ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه قرار نیست در پروژه پارک اکوفناوری کارگاه یا سوله ای احداث شود، تاکید کرد: در این پارک علم و فناوری صنایع دوستدار محیط زیست که بیشتر در زمینه الکترونیک و عرضه دیجیتالی لوازم و صنعت چاپ فعال هستند، مستقر می‌شوند.

احمدی با اشاره به اینکه در بخش زیربنایی ۲۰ پروژه در شرکت عمران شهر جدید بهارستان تعریف شده است، گفت: روکش آسفالت در سطح شهر بهارستان، آماده سازی اراضی شرق، تکمیل معابر و مراکز محله محور سطح شهر از جمله پروژه های زیربنایی به شمار می رود که در دست اقدام است.

احمدی با بیان اینکه افق جمعیت پذیری شهر بهارستان گنجایش ۳۲۰ هزار نفر جمعیت است، گفت: با اجرای پروژه های توسعه در شهر بهارستان، جمعیت این شهر به سرعت در حال افزایش است.

به گفته وی اجرای پروژه های نیمه تمام برای شهر بهارستان در شرایط اقتصادی موجود اولویت اصلی تخصیص اعتبار است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با اشاره به بودجه این شرکت در سال ۹۶ گفت: بهارستان رتبه اول تخصیص اعتبار در سطح شهرهای جدید کشور را بدست آورده، به طوری که بودجه این شرکت در سال ۹۶ به غیر از مترو ۱۱۰ میلیارد تومان بود که ۶۲ درصد آن محقق شد و موفق شدیم رتبه اول تخصیص اعتبار در سطح شهرهای جدید کشور را به خود اختصاص دهیم.

وی تصریح کرد: در سال ۹۷ پیش بینی بودجه ۱۴۰ میلیارد تومان است و سعی می کنیم بالای ۷۰ درصد آن را تا پایان سال محقق کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان تاکید کرد: در سال جاری حدود ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه مشارکتی تعریف شده که نوید بخش آینده ای خوب برای شهر بهارستان خواهد بود.

وی از تکمیل و بهره برداری متروی بهارستان به عنوان شاه بیت پروژه های این شهر دانست و افزود: متروی بهارستان به طول ۱۴ کیلومتر است که ۹.۵ کیلومتر آن داخل تونل و ۴.۵ کیلومتر به صورت روباز اجرایی می شود.

احمدی گفت: تاکنون افزون بر ۱۵۰ میلیارد تومان در متروی بهارستان هزینه شده و برای تکمیل به ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز دارد.

وی ادامه داد: قرار بود تمام هزینه های مترو از منابع دولتی تامین اعتبار شود، اما به لحاظ کمبود منابع مالی دولتی تنها ۷۵ میلیارد تومان آن از منابع ملی هزینه شده است.

احمدی از راه اندازی متروی بهارستان تا پایان دولت دوازدهم خبر داد و گفت: از صفه تا بهارستان سه ایستگاه شامل سپاهانشهر، راه آهن و ایستگاه ورودی شهر بهارستان را احداث خواهیم کرد که عملیات اجرایی احداث ایستگاه متروی بهارستان تا دو ماه آینده کلید می خورد.

وی تهیه طرح ساماندهی حمل ونقل بهارستان با توجه به راه اندازی مترو در آینده ای نه چندان دور همچنین تهیه طرح توسعه مسجد جامع بهارستان را از جمله پروژه‌های سال‌جاری عمران بهارستان برشمرد و گفت: دو مجموعه فرهنگی با عنوان فرهنگسرا در سال ۹۷ در دست ایجاد است.

احمدی در مورد خدماتی که توسط شرکت عمران بهارستان ارائه می شود گفت: رفع برخی از نیازها در حوزه فعالیت های شرکت عمران بهارستان نیست اما به دلیل ضرورت موجود در دستور کار قرار داده شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان در ادامه به تشریح برخی از این فعالیت ها پرداخت و تاکید کرد: برای تسهیل تردد شهروندان ساکن در محلات مسکن مهر، اخذ مصوبه ای برای خرید اتوبوس را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد همچنین در مورد روشنایی معابر فعالیت بسیار گسترده ای توسط شرکت عمران شهر جدید بهارستان صورت گرفته است.

احمدی ساخت مسکن مهر در شهر بهارستان را مطابق با استانداردها دانست و اضافه کرد: برای ۵ هزار واحد مسکن مهر بهارستان ۱۰ واحد آموزشی پیش بینی شده که ۵ واحد به بهره برداری رسیده ۲ واحد آماده بهره برداری است و ۳ واحد در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان افزود: آسفالت مجدد تمامی معابر شهر جدید بهارستان در صورت تامین قیر در سال جاری انجام می شود.

وی با بیان اینکه نقدهای بسیار به پروژه مسکن مهر در بهارستان شده است، افزود: با کیفیت ترین مسکن مهر کشور متعلق به شهر بهارستان است و به غیر از پروژه ۱۹۲ واحدی که سه سال طول کشیده است  و با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده، سعی خواهیم کرد تا پایان سال این پروژه نیز به پایان رسد و تمامی  پروژه ها قابل سکونت و بهره برداری هستند.

انتهای پیام/