farhangnews_199167-557905-1461866560
۱۶:۲۶ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۱

نماز جمعه سراسر استان/در حال بروز رسانی...

از بی فهمی برخی درباره مسئله رانندگان تا ورود دستگاه قضایی به ماجرای سلبریتی ها

ائمه جمعه سراسر استان اصفهان به صورت یکپارچه با اعلام ویژگی های بارز امام خمینی(ره)، امام خامنه ای(مدظله العالی) را انتخابی بسیار شایسته دانستند و برخی از ائمه جمعه هم به مواردی مانند ورود دستگاه قضایی به ماجرای سلبریتی ها، بی فهمی برخی افراد درباره مسائل رانندگان و انقلابی گری دولت اشاره کردند.

به گزارش صاحب نیوز؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در خطبه های نماز جمعه این هفته درباره عهد شکنی غربی ها گفت: اروپایی ها هم مثل امریکایی ها هستند، دستشان در یک کاسه است و هیچ گاه امریکا را کنار نمی‌زنند که با ما عهد بکنند؛ آن‌ها با امریکا بیش از 300 میلیارد دلار مبادله دارند؛ نباید خود را وابسته به آن‌ها نشان دهیم و مسائل کشور را به برجام گره بزنیم.

* مسئولان فقط برای رأی گرفتن خودشان را لوس می کنند

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد خاطر نشان کرد: برای این که مصرف کننده راحتی بیشتری داشته باشد باید به تولید کننده کمک کرد؛ اما از طرفی می بینیم که برای مثال قیمت یونجه و کاه در هر کیلو 700 تومان گران شده ولی قیمت شیر تغییری نکرده و مسئولان فقط برای رأی گرفتن خودشان را لوس می کنند.

وی ادامه داد: در مورد مسئله رانندگان و مشکلات آن ها، مسئولان حرف زور زدند و آن ها هم اعتراض کردند، پس فهم کجا رفته است؟

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: همه چیز گران شده است، من و ائمه موقت به غیر از مصلحت جامعه چیزی نمی گوییم و ما با هیچ کسی دشمنی نداریم، غیر از این که می خواهیم جامعه اسلامی باشد و مردم راحت باشند، هیچ غرضی نداریم.

* صدور شرایط هفت گانه از سوی رهبری نشانه شجاعت ایشان است

امام جمعه شهر اژیه هم این هفته اظهار کرد: سخاوت امام دوم شیعیان در بخشندگی و دست گیری از فقرا و محرومان به گونه ای بود که در طول عمر با برکت خود، سه بار ثروتشان را به نیم تقسیم کرده و نیمی از آن را در راه خدا انفاق کردند.

حجت الاسلام امیر حجتی فرد در همین رابطه ادامه داد: اقدامات مقام معظم رهبری در برخورد با دشمنان و بیان شرایط هفت گانه برای ادامه برجام با کشورهای اروپایی، نماد کامل مبارزه و شجاعت ایشان در این امر خطیر است.

امام جمعه اژیه در تشریح شرایط هفت گانه ادامه برجام با کشورهای اروپایی به طور خلاصه از دیدگاه مقام معظم رهبری گفت:
همان طور که رهبری فرمودند، اروپا باید سکوت در برابر نقض برجام توسط امریکا را جبران کند و همچنین قطعنامه ای را علیه آمریکا به شورای امنیت ببرند به این مضمون که آمریکا ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ است.

* نابودی رژیم صهیونیستی در دستور کار ملت های مسلمان است

امام جمعه فولادشهر هم در نماز جمعه این هفته گفت: امام بندگی و خدمت خالصانه به مردم را مقدم بر همه چیز قرار داد، صریح بودند و مانند سیاست‌مداران دنیا سیاسی کاری نمی کردند، منافقان را هیچ گاه نپذیرفتند و حتی حاضر نشدند برای رسیدن به اهداف انقلاب از گروه‌های مخالف و معاند مانند کمونیست‌ها و منافقان کمک بگیرند.

حجت الاسلام مسعود سرافراز ادامه داد: دیپلمات‌ها در مذاکرات سخنان امام(ره) در مورد شیطان بزرگ و توصیه های رهبر معظم انقلاب را آویزه گوش خود کنند و بدانند که دشمنان هیچ گاه صلاح ما را نمی‌خواهند و نمی‌توان به آنها اعتماد کرد.

وی اظهار کرد: دشمنان اسلام بدانند که مسئله فلسطین و نابودى رژیم صهیونیستى و آزادى قدس شریف کماکان در دستور کار همه ملت‏ هاى مسلمان به ‏ویژه جمهورى اسلامى ایران قرار دارد.

* فاصله طبقاتی و فرهنگی در جامعه موجب رشد طلاق شده است

امام جمعه اردستان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: از هر چهار ازدواج  موجود در کشور یک مورد آن به طلاق منجر می شود.

حجت الاسلام حسن دهشیری ادامه داد: ازدواجهای خیابانی و پارکی که افراد عشق را از کف خیابان جستجو می کنند زمینه ساز طلاق شده و پیامدهای فردی فرهنگی اجتماعی را در پی داشته است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از علت های رشد طلاق فاصله طبقاتی و فرهنگی در جامعه است و همچنین دخالت های نا به جای خانواده ها به جای نظارت منجر به فروپاشی خانواده ها شده است.

* اسرائیل با همسایگان اماراتی و سعودی هم صدا شده است

امام جمعه نائین هم در این هفته گقت: بیش از 70 سال است که استکبار جهانی و اسراییل جنایتکار در فلسطین اشغالی حضور دارد و در طول این سال ها هر روز شاهد بمباران، خیانت، قتل عام و جنایت دشمنان هستیم که ما ملت ایران با حضور خود در صحنه، این اقدام را محکوم کرده و امیدواریم به زودی این ظلم در منطقه پایان یابد.

حجت الاسلام سید علی سجادی تصریح کرد: روز قدس روز مبارکی است تا جهانیان بدانند ملت شریف ایران صیانت و دیانت را در کنار هم دارند و به گوش جهانیان برسانند اسرائیل ظالم کودک کش با همسایگان اماراتی و سعودی هم صدا شده اند.

* اداره کشور در این بحران و وضعیت سخت، نشان از درایت رهبری دارد

امام جمعه چادگان هم به انتخاب امام خامنه ای(مدظله العالی) به رهبری اشاره کرد و گفت: بزرگی که پا در جای پای امام(ره) گذاشتند و با وجود این که بحران های بوجود آمده، اداره کشور امروز سخت است، این نشان از درایت ایشان دارد.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی ادامه داد: حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در همه امور از دوران اصلاحات و قضیه ۱۱سپتامبر، حمله به کویت و فتنه سال ۸۸، این درایت ثابت شده است که باید به این سیاست گذاری آفرین گفت.

امام جمعه چادگان به موضوع برجام اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در موضوع برجام هم توصیه هایی داشتند و تضمین هایی که فرمودند باید رعایت شود تا برکات آن شامل حال همه شود، اگر انجام می شد کار به این جا نمی رسید.

* اگر دولت روحیه انقلابی داشته باشد بیکاری حل می شود

امام جمعه خمینی شهر دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با دانشجویان اشاره داشت و تصریح کرد: رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان تأکید بر مسئله انقلابی ماندن و انقلابی گری را داشتند و باید در همه اقشار جامعه این نکات انقلابی توجه شود.

شیخ عباس رحیمی اذعان کرد: اگر دولت روحیه انقلابی گری داشته باشد چه بسا بسیاری از مشکلات جامعه از جمله بیکاری حل شده بود و باید انقلابی بمانیم و به امام و شهدا پشت نکنیم.

* موضع گیری امام جمعه گلپایگان درباره اشرافی گری در ساخت حرم امام خمینی(ه)

آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلی گلپایگان برگزار شد، با اشاره به سخنان و وصیت نامه امام به عنوان چراغ هدایت و نقشه راه جامعه، اظهار کرد: امام خدمتگزار مردم مستضعف و حامی ضعیفان بود.

امام جمعه گلپایگان با بیان این که مسئولان نقشه راه را گم نکنند، تصریح کرد: مسئولان ما زندگی اشرافی برای خود درست نکنند.

وی با اشاره به اینکه شنیده می شود گاهی حتی در ساخت حرم امام نیز رویه اشرافی گری پیش گرفته شده است، گفت: امام به شدت با اشرافی گری مخالف بود و آن را سم مهلک نظام اسلامی می دانست.

* مسئولان قضایی در قضیه جمع آوری پول توسط سلبریتی ها برای زلزله کرمانشاه ورود کنند

حجت الاسلام اباصلت غفاری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با بیان این سؤال که «آیا دولت از مشکلات مردم از جمله مشکلات خاص کامیون‌داران با خبر نبود!؟» از مسئولان دولتی خواست با پذیرفتن انتقادات و مشکلات و تلاش برای رفع آن‌ها اجازه ندهند کار به اعتصاب کشیده شود.

وی از طرفی نیز با اشاره به هوشیاری و در صحنه بودن مردم، به ایشان توصیه کرد تلاش کنند نسبت به نظام بدبینی ایجاد نکرده و دست به کارهایی که موجب تضعیف نظام می‌شود، نزنند.

امام جمعه فریدونشهر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر خبر منتشر شده در این رابطه که 30 میلیارد تومان از کمک‌هایی که مردم برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه در اختیار سلبریتی‌ها قرار داده‌اند برای کمک به زلزله زدگان خرج نشده است، صحت داشته باشد، مسئولان قضایی ورود پیدا کرده و با کسانی که از احساسات مردم سوء استفاده می‌کنند برخورد کنند.

* با ترک پیام رسان های خارجی از میدان بازی دشمن خارج شویم

حجت الاسلام امینی با اشاره به جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، افزود: روز قدس تیری بر قلب توطئه های استکبار جهانی و روز قدرت گرفتن اسلام و قدرت نمایی مسلمانان است و امسال بنا به شرایط حال حاضر جهان اسلام و به خصوص به خاطر تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت به قدس شریف و شهادت مظلومانه تعداد زیادی از فلسظینیان در راهپیمایی بازگشت، باید به صورت جدی تر صحنه های ناب را در راهپیمایی روز جهانی قدس رقم زد.

وی با اشاره به خطرات و آسیب های فراوان استفاده از شبکه های پیام رسان خارجی در حوزه های متعدد، استفاده از پیام رسان های داخلی را یک وظیفه شرعی دانست و از همه خواست تا با استفاده از ظرفیت های مختلف پیام رسان های داخلی که هرروز نیز تقویت می شوند، از میدان بازی دشمن خارج شوند.

* بی تفاوتی در مقابل فراگیر کردن بدحجابی پذیرفتنی نیست

امام جمعه بادرود از تلاش برای فراگیر کردن بدحجابی در جامعه انتقاد و به والدین توصیه کرد تا با حفظ حرمت و توجیه اعضای خانواده این بی تفاوتی ها که در جامعه اسلامی پذیرفتنی نیست را در مورد این اصل مهم، از خود دور کنند.

حجت الاسلام قاسمی همچنین به روز جهانی قدس اشاره و تاکید کرد: با توجه به سیاست های سخیف و پوچ رئیس جمهور آمریکا در مورد قدس و آشکار شدن دشمنی های روز افزون آن ها علیه جمهوری اسلامی، امسال باید راهپیمایی روز جهانی قدس که مربوط به اسلام است بیش از سال های دیگر پرشور و شعور برگزار شود.

انتهای پیام/