صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » ورود نصف جهان به گردشگری مجازی/ 11 هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری گردشگری در اصفهان وجود دارد

ورود نصف جهان به گردشگری مجازی/ 11 هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری گردشگری در اصفهان وجود دارد

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: مبلغ 11 هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری حوزه گردشگری در استان است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۱/۲۶

فریدون اللهیاری در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره فعالیت حوزه گردشگری مجازی در اصفهان، اظهار کرد: گردشگری مجازی سال های قبل جزئی از برنامه ها و دستور کارهای سالانه بوده است و بیشتر در این حوزه، معرفی و آشنایی با اماکن تاریخی و دسترسی الکترونیکی مردم در داخل و خارج از کشور در دستور کار بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: پس از شیوع ویروس کرونا در ایران و اصفهان و با تصمیم ستاد ملی کرونا کشور برای ایجاد ممنوعیت در سفرها، همه تلاش ها بر این شد که برای سرگرمی مردم در خانه ها گردشگری مجازی انجام شود.

وی افزود: گسترش گردشگری مجازی یکی از تصمیم های وزارت گردشگری در این اوضاع کشور بود که کارکنان اداره گردشگری استان اصفهان در ایام نوروز تلاش کردند با مشارکت مردم و علاقمندان برنامه های معرفی جاذبه های گردشگری مانند فیلم های کوتاه را تهیه و منتشر کنند تا در فضاهای ملی و بین المللی مورد استفاده قرار بگیرد.

اللهیاری تصریح کرد: این کار مورد استقبال خوبی قرار گرفت؛ البته فعلاً به طور دقیق نمی توان گفت چند درصد از اماکن گردشگری در این حوزه فعال است و از طرفی تا کنون بودجه خاصی برای آن در نظر نگرفته شده است؛ فعالیت در این حوزه تا کنون بیشتر از شهرداری ها، مردم و علاقمندان بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان با توضیح اینکه 11 هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری حوزه گردشگری در استان است، خاطر نشان کرد: 11 هزار میلیارد تومان پروژه های در حال اجرا با سرمایه گذاری های بخش خصوصی مانند هتل ها و مناطق نمونه گردشگری و تأسیسات مختلف گردشگری در حال احداث است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد