صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » بها دادن به مشاغل خانگی گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

در دومین نمایشگاه توانمندی های بازنشستگان سپاه اصفهان:

بها دادن به مشاغل خانگی گامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

درصورت حمایت مالی و خلاقیت، مشاغل خانگی بهترین فرصت جهت ایجاد مشاغل پاره وقت و نیمه وقت برای دانشجویان درحال تحصیل و بانوان خانه است…

تاریخ انتشار: ۱۸:۵۶ - شنبه ۱۳۹۲/۰۴/۱

مسئول کانون بازنشستگان سپاه صاحب الزمان (عج):

نمایشگاه با محوریت توانمدی های بازنشستگان سپاه استان اصفهان در زمینه های مشاغل خانگی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان برگزار گردید.

محمد علی مهره کش در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز در اصفهان اظهار کرد: کانون بازنشستگان سپاه استان اصفهان در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در تولید ملی و بهادادن به مشاغل خانگی اقدام به برگزاری  چنین نمایشگاهی نموده است.

وی افزود: دومین نمایشگاه بازنشستگان کارآفرین سپاه استان از تاریخ 18 الی 30 خردادماه 92 در سالن شیخ بهایی محل دائمی نمایشگاه های بین المللی واقع در پل شهرستان برگزار گشت.

مسئول کانون بازنشستگان سپاه صاحب الزمان (عج) ابراز داشت: این نمایشگاه با محوریت توانمدی های بازنشستگان سپاه استان اصفهان در زمینه های مشاغل خانگی در اموری چون پرورش طیور، پوشاک، بافت تابلوفرش، صنایع دستی و مواد غذایی برپا شده است.

وی بیان داشت: در این نمایشگاه بیش از 75 غرفه شرکت کرده اند که در این میان 8 غرفه به کارآفرینان منتخب شورای اشتغال استان اصفهان اختصاص داده شده است.

مهره کش تصریح کرد: در زمینه ایجاد و ترویج مشاغل خانگی و برپایی نمایشگاه مجموعه ادارات و سازمان های عضو کارگروه اشتغال استان نیز همکاری داشته اند و این کارگروه افراد منتخب خود را به ما معرفی نموده اند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 305 مورد شغل خانگی مورد تأیید مراجع نظام قراردارد که بازنشستگان سپاه در موضوعات مهم این مشاغل اهم از پرورش طیور، بافت تابلوفرش، صنایع دستی متنوع، تولید مواد غذایی، تولید پوشاک و… مشغول به فعالیت هستند.

مسئول کانون بازنشستگان سپاه صاحب الزمان (عج) اظهار داشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه ابتدا ارائه توانمدی های بازنشستگان سپاه استان اصفهان در این عرصه و همچنین به جهت تشویق و ترویج افراد و بازدیدکنندگان به ایجاد مشاغل خانگی است.

مشاغل خانگی گامی مؤثر در جهت تحقق حماسه اقتصادی

محسن شاه محمدی فعال و کارآفرین برتر شرکت کننده در دومین نمایشگاه توانمدی های سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان  در بخش مشاغل خانگی و زمینه پرورش زنبور و تولید عسل اظهار کرد: با حمایت از تولید ملی می توان با سرمایه کمتر به سودآوری بیشتری دست یابیم.

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز از اصفهان، شاه محمدی بیان داشت: با تلاش و همت خانوادگی، و تجربه اندکی که از گذشتگان خود داشتیم امروز به یاری خداوند در زمینه تولید عسل به جایگاه خوبی رسیدیم.

این جوان فعال عنوان کرد: ما بعد از چند سال فعالیت در حال حاضر بیش از 90 درصد کشور را تحت پوشش محصول خودمان قرار داده ایم و در هر ماه بیش از 30 تن عسل تولید می کنیم.

شاه محمدی تصریح کرد: از جمله دلایل موفقیت یک کارآفرین در بخش تولید و مشاغل خانگی، اهمیت دادن به نیاز بازار و کیفیت محصول ارائه داده به بازار است که البته باید کمی صبر و پشتکار نیز چاشنی آن شود.

این کارآفرین خاطر نشان کرد: در حال حاضر توانسته ایم با ایجاد یک شغل خانگی و استفاده از محیط های کوچک  بطور مستقیم 8 نفر و غیر مستقیم 50 نفر را تحت حمایت خود قرار دهیم.

وی ابراز داشت: مشاغل خانگی به آن علت که هزینه کمتری می کنند و از افراد یکدست و یکدل بهره می جویند با قیمت پایین تری می توانند محصولات خود را تولید و به بازار عرضه نمایند و بالتبع آن می توانند خیلی سریع در بازار به جایگاه مناسبی در بین مشتریان برسند.

مشاغل خانگی بهترین فرصت برای دانشجویان و بانوان دارای انگیزه است.

کارآفرین برتر بخش تولید تأکید کرد: در صورت حمایت مالی و خلاقیت، مشاغل خانگی بهترین فرصت جهت ایجاد مشاغل پاره وقت و نیمه وقت برای دانشجویان در حال تحصیل و بانوان خانه دار است.

مهندس دارا کارآفرین برتر در نمایشگاه مشاغل خانگی که به همت کانون بازنشستگان سپاه استان اصفهان برگزار شده در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار داشت: حمایت از مشاغل خانگی حمایت از جوانان و بانوان دارای انگیزه کار است.

وی بیان داشت: خلاقیت و ابتکار نیاز امروز تولید داخلی و صحنه رقابت جهانی است و باید کارآفرینان در زمینه تولید به این موضوع اهمیت ویژه ای بدهند.

این فعال بخش تولید ابراز داشت: ما با ایجاد یک خلاقیت نوین در مشاغل خانگی، موضوع روز دنیا یعنی بحث رباتیک و پکیج های آموزشی رباتیک را برای سطوح مختلف کودکان و نوجوانان به تولید رساندیم.

مهندس دارا تصریح کرد: در ابتدای کار و شروع فعالیت ما کمتر کسی فکر می کرد که می شود موضوع مهم رباتیک و آموزش آن را بتوان در حیطه مشاغل خانگی گنجاند.

وی افزود: اما با خلاقیت و ابتکار ما در حال حاضر با کمک مهندسان دانشجو و بانوان دارای انگیزه کار که امکان فعالیت در بیرون از منزل را ندارند توانسته ایم به 6 پکیج جامع آموزشی در این زمینه برسیم.

این غرفه دار نمایشگاه توانمندی های بازنشستگان خاطر نشان کرد که ما از تجربه و مهارت بسیاری از بازنشستگان سپاه در حوزه های مهندسی، الکترونیک و بازاریابی کمک و بهره گرفته ایم  و حتی جهت بسته بندی پکیج های آموزشی خود از خانواده ها و بانوان جویای کار در محیط خانه و خانواده استفاده می کنیم.

این فعال اقتصادی در بخش مشاغل خانگی عنوان کرد: درصورت حمایت مالی و خلاقیت، مشاغل خانگی بهترین فرصت جهت ایجاد مشاغل پاره وقت و نیمه وقت برای دانشجویان درحال تحصیل و بانوان خانه است.

وی اظهار داشت: باتوجه به اینکه بانوان و دختران جوان ایرانی برای کار در بیرون از منزل محدودیت ها و ملاحظاتی دارند، مشاغل خانگی بهترین مکان و فرصت جهت ارائه توانمدی های آنان در عرصه تولید و درآمدزایی است.

مهندس دارا که خود از خانواده بازنشستگان سپاه پاسداران است بیان نمود: کانون بازنشستگان سپاه چند سالی است که جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، تمام توان  و تمرکز خود را به بخش توسعه و گسترش مشاغل خانگی معطوف نموده است و این کاری قابل ارج برای تکریم خانواده های ایرانی است.

سپاه اصفهان پیشتاز در حمایت از تولید داخلی و مشاغل خانگی

دبیر نمایشگاه تأکید کرد: سال گذشته کانون بازنشستگان سپاه استان اصفهان به عنوان اولین ارگان در کشور از مشاغل خانگی و تولیدات و دستاوردهای خانگی حمایت کرد.

مجید رحیمی عضو کانون بازنشستگان سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در جمع خبرنگاران از قابل قبول بودن روند برگزاری دومین مرحله نمایشگاه توانمندی های بازنشستگان سپاه خبر داد.

وی بیان کرد: در راستای تحقق فرمایش رهبر معظم، در امر اقتصاد مقاومتی و حماسه اقتصادی برای دومین سال متوالی بعد از حمایت و پشتیبانی و شناسایی بازنشستگان سپاه فعال در مشاغل خانگی، این نمایشگاه را برپا کردیم.

دبیر نمایشگاه تصریح کرد: این نمایشگاه در قالب 70 غرفه متنوع از برترین و فعالترین افراد در زمینه های مختلف صنایع دستی، مواد غذایی، پرورش طیور، پوشاک، چرم دوزی، قاب سازی و منبت کاری، صنایع تزیینی و… تشکیل شده است.

رحیمی بیان داشت: کانون بازنشستگان سپاه استان اصفهان از سال گذشته بعد از فرمایش رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و اهمیت به تولیدات داخلی، به فکر شناسایی و ساماندهی و تشویق بازنشستگان فعال در بخش تولید ملی افتاد و در سال 91 اولین نمایشگاه دستاوردها و توانمدی های این افراد را در معرض دید عموم قرار داد.

وی اظهار داشت: امسال هم بالتبع شیوه گذشته، البته با جبران نواقص گذشته، دومین مرحله نمایشگاه کارآفرینان و توانمدی های مشاغل خانگی بازنشستگان سپاه را بر پا کردیم.

رحیمی اظهار داشت: از ماه ها قبل، 90 نفر از فعالان بخش تولید و مشاغل خانگی برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کردند، که در نهایت 70 نفر کارآفرین برتر شناسایی و به این نمایشگاه برای عرضه توانمدی ها و دستاوردهای خود دعوت بعمل آمد.

دبیر دومین نمایشگاه مشاغل خانگی ابراز داشت: امسال به عنوان یک کار ابتکاری و جدید بعد از ماه ها تلاش با کارگروه اشتغال استان جلسه گذاشتیم و به توافق رسیدیم که در حین برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی و کارآفرینان بازنشستگان سپاه کارشناسانی از این کارگروه حضور پیداکنند و با دادن مشورت ها و راهنمایی لازم به غرفه داران در جهت حمایت مالی و گرفتن انواع وام ها و یا مجوزها اقدام نمایند./ پایان

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد