صفحه اصلی » اقتصادی » چند نکته که قبل از خرید در بورس باید بدانید

چند نکته که قبل از خرید در بورس باید بدانید

کسانی که می خواهند در بورس ثبت خرید کنند و همچنین خیلی حرفه ای نیستند بهتر است بیشتر در خرید عرضه اولیه سرمایه گذاری کنند، چرا که شانس بیشتری و بالایی برای سود دارند.

تاریخ انتشار: ۰۵:۱۷ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ امسال با توجه به شاخص های بورس و همچنین ترسیم چشم انداز روشن این بازار و از طرفی قابل پیش بینی نبودن و گیج بودن بازارهای هدف خصوصاً برای سرمایه های سرگردان معاملات در تالار شیشه ای جان تازه گرفته است.

استقبال عمومی مردم و روانه شدن برای خرید و سرمایه گذاری در این بازار این روزها بیش از بیش در حال اوج گرفتن است که می تواند سراغازی برای تغییر نوع سرمایه گذاری ایرانیان شود و همچنین تقاضاهای کاذب در برخی از بازار ها را کاهش دهد.

اما برای اینکه وارد این بازار شویم لازم است بدانیم که بازار بورس در سود و زیان به طور طبیعی دامنه تغیرات آنی فرار به بالا یا سقوط به پایین قابل توجه ندارد اما این فقط در شرایط طبیعی است.

کسانی که می خواهند در بورس ثبت خرید کنند و همچنین خیلی حرفه ای نیستند بهتر است بیشتر در خرید عرضه اولیه سرمایه گذاری کنند، چرا که شانس بیشتری و بالایی برای سود دارند.

حتما این نکته را مورد توجه قرار دهید که نباید از یک سهام خاص و یک گروه خاص خرید کنید و با سرمایه خود به اصطلاح به صورت سبدی خرید کنید.

از نکات دیگر که باید مد نظر قرار گیرد این است که خرید باید با تحلیل و بررسی و علم باشد تا سهامی که به حداکثر رشد خود رسیده در سبد خرید شما قرار نگیرد.

ممکن است با توجه به اینکه عرضه های اولیه همچنان ادامه دارد، عرضه های اولیه قبلی در همین رشد باقی بماند که باید به هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد