صفحه اصلی » ورزشی » گل هایی که برخی سپاهانی ها به خودشان زدند!

گل هایی که برخی سپاهانی ها به خودشان زدند!

برخی اتفاقات از حواشی بازی سپاهان و پرسپولیس که برگزار نشد و در نهایت در کمیته استیناف به سود پرسپولیس پایان یافت را در این خبر بخوانید

تاریخ انتشار: ۰۴:۴۲ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ لیگ نوزدهم به ایستگاهی رسیده بود که بازی سپاهان و پرسپولیس چینش ها و امیدها در رده های بالایی لیگ را مشخص می کرد؛ بازی که سپاهان باید از آن دست پر بیرون می آمد، تا همچنان با امید بالایی برای قهرمانی بجنگد، قبل از این بازی، عملکرد سپاهانی ها بگیر نگیرهای زیادی را پیدا کرده  و برخی امتیاز ها راحت از دست آن ها رفته بود؛ اما آن ها مصمم بودند در این بازی که معروف به الکلاسیکو ایران است، دست پر خارج شوند.

قبل از شروع این بازی حواشی زیادی برای این بازی ایجاد شد، چرا که شیوع ویروس کرونا باعث شده بود که  سپاهان از  امتیاز میزبانی که حضور هوادارن بود محروم شود؛ اتفاقی که برای پرسپولیسی ها یک مزیت بزرگ بود، چرا که در بازی های اخیر یکی از چالش های این تیم تهرانی هوادارن پرشور این تیم اصفهانی بود و یکی از موانع نتیجه گیری برای پرسپولیس و از طرفی یک نکته قابل اتکا برای سپاهان به شمار می رفت.

سپاهانی که سعی داشتند این بازی را به تعویق بیاندازند، تیغشان نبرید و در صورتی که بعداً با تعطیل شدن ادامه بازی ها در  لیگ، آن ها حرف های بیشتری برای خواسته شان داشتند، اما در آن زمان قرار به بازی شد.

*پرسپولیسی ها با یک تساوی هم باید کلاهشان را در آسمان می انداختند

بازی بدون تماشاگر برای هواداران سپاهانی خوش نیامد و برخی از آن ها مانع حضور تیمشان در ورزشگاه شدند که حتی در فیلم هایی که منتشر شد، نشان داده شد که قلعه نویی و دیگر بازیکنان با آن ها صحبت می کنند و سعی در قانع کردن آن ها برای باز کردن مسیر برای کاروان سپاهان برای حضور در ورزشگاه دارند، در نهایت تیم به ورزشگاه آمد اما در کمال ناباوری بازی این دو تیم انجام نشد، تا بمب حواشی لیگ نوزدهم این بازی باشد.

پرسپولیس ها که شاید با گرفتن مساوی در نقش جهان هم بسیار خوشحال بودند و باید کلاهشان را در آسمان پرتاب می کردند، حال فرصت این را پیدا کرده بودند که در جنگ تمام عیار در بیرون از مستطیل سبز بجنگند و شاید از این موقعیت بهترین بهره را ببرند.

در ابتدای حواشی بعد از بازی، توپ در زمین سپاهانی ها بود، چرا که آن ها دیر و با تاخیر به ورزشگاه آمده بودند و باید برای دیر آمدن خود و همچنین آماده بودن آن ها دلایلی قابل قبولی ارائه می دادند، سپاهانی ها برای شروع فیلمی را منتشر کردند که نشان می داد، این تیم برای بازی آماده است؛ اما در میان این فیلم حرف های قلعه نویی هم وجود داشت که می گفت تا پرسپولیسی ها و کادر داوری بازی به میدان نرفته، سپاهانی ها در میدان حاضر نشوند.

این قسمت از صحبت های قلعه نویی بریده شد و در حالی که شاید اصلا در جهت دیگری مطرح شده  بود،  بیشتر از هر دلیلی نشر و بازنشر شد و اولین گل به خودی سپاهان از آب درآمد و کلیپ کامل هیچوقت به اندازه این فیلم تقطیع شده بازدید نخورد.

سپاهانی ها که هنوز نتوانسته بودند حقانیت خود را ثابت کنند در برنامه های تلویزیونی با پرسپولیسی ها رودرو شدند اما اینبار هم نتوانستند آنچه لازم بود را بیان کنند و در یکی از برنامه ها ی فوتبال برتر تابش نتوانست دست برتری نسبت به انصاری فرد داشته باشد.

اما همچنانی که تابش باید تا پایان این ماجرا به عنوان مرد شماره یک سپاهان می ماند و هم از حق سپاهان دفاع می کرد و هم به هواداران سپاهان جواب می داد، استعفا کرد و با این استعفا نیز موافقت شد؛ که می توانست این موضوع حداقل تا پایان این بازی به شکل دیگری باشد.

در اوج رقابت دو تیم آن هم در زمانی که سپاهان یک گام عقب افتاده بود، شایان مصلح که بازیکن فصل گذشته پرسپولیس بود در لایو اینستاگرامی گفت: ما در اتوبوس هم قسم شدیم که بازی نکنیم.

*صحبت های شایان مصلح برای طلایی پوشان گران تمام شد

صحبتی که درست کار سپاهانی ها را سخت و پرسپولیسی ها را در مسیر هموارتری قرار داد؛ بخشی از رای صادره را می توان از همین لایو نشات گرفته دانست؛ بازیکنی که آرزوی بسیاری از هوادارن را از بین برد و این سوال مطرح شد که مجازات این چنین کاری برای این بازیکن چه خواهد بود؟

سپاهانی ها که رای اولیه را از دست داده بودند، هم با یک اوانس پا به میدان مجدد مبارزه نهادند و بیان کردند؛ مدیر عامل این باشگاه اعلام کرد که هر کجا باشد حاضرند در مقابل پرسپولیس قرار بگیرند و از پرسپولیسی ها خواست که جوانمردانه در میدان حاضر شوند که بیشتر از اینکه کمکی برای طلایی پوشان باشد، از ضعف وارد شدن این تیم را آشکار می ساخت.

در نهایت نتیجه بازی در استیناف به سود پرسپولیس صادر شد و سپاهانی نتوانستند از این بازی سرنوشت ساز در بیرون از زمین امتیاز بگیرند اما در این میان اتفاقاتی افتاد که شاید تفاوت باشگاه سپاهان و پرسپولیس و برخی نقاط را بیان کند.

در باشگاه سپاهان در دفاعیات رسانه ای سکان در دست امیر قلعه نویی بود، قلعه نویی که اگر بسیاری از رسانه ها به غیر از صدا و سیما در اصفهان بخواهند با او مصاحبه ای داشته باشند، به جایی نمی رسند؛ شاید این اتفاق به خودی خود ایرادی نداشته باشد، اما این اتفاق  باعث شد رسانه های اصفهانی در این زمینه کمتر نقشی برای سپاهان بتوانند ایفا کنند و حقایق ناگفته این بازی را نتوانند به تفسیر بیان کنند.

در مقابل تیم پرسپولیس سکان را به افشین پیروانی واگذار کرده بود که او در آنتن زنده و دیگر رسانه ها توانست جریان فکری را در اختیار بگیرد؛ پیشکسوتان پرسپولیس در این قضیه یا ورود نکردند و یا در جهت صحبت های پیروانی پیش رفتند این در حالی بود که زنجیره پیشکسوتان طلایی پوشان تا حد زیادی قطع بود و حتی برخی از آن ها اطلاعات اولیه را برای کمک هم نداشتند، البته هیچکدام از پیشکسوتان سپاهان دوست نداشتند تیمشان از این بازی دست خالی باشد و تا حد امکان به باشگاه کمک کردند.

این سناریو تلخ همگی  یک مدیریت رسانه ای است، که در باشگاه سپاهان به خوبی مدیریت نشد، آنچه بیش تر از پیش در این ایام مشخص شد این بود که نگاه خبری به بیرون از استان می تواند، زنجیره نیاز  باشگاه در این زمینه را خیلی زود از بین ببرد، چرا که اخبار داغ سپاهان تا زمانی برای برخی  مهم است که طرف دیگر تیم سرخ آبی نباشد؛ همچنین بخش دیگری از مدیریت رسانه ای این باشگاه که باید سخنان مسئولان این باشگاه را مدیریت می کرد، نیز چنگی به دل نزد

به هر حال یک باشگاه همچنان که یک مدیر، مربی و بازیکن باید بازخورد عملکرد را پاسخ گو باشند در جهات دیگر نیز این پاسخ گویی باید وجود داشته باشد؛ اگر نگاه ریز بینانه تری داشته باشیم این نوع رفتار در حواشی سکوهای بازی پرسپولیس و سپاهان و بعد این بازی نیز قبلاً اتفاق افتاده است و در آن هنگام نیز آن طور که باید از هواداران اصفهانی در قالب  رسانه و یکپارچه کردن رسانه های دلسوز این تیم نمره قبولی حاصل نشد که بدون شک یک بازنگری در این زمینه لازم خواهد بود.

هواداران سپاهان که یکی از بهترین و پر شورترین هوادار در آسیا هستند، بی صبرانه منتظرند تیم ها آن ها در این فصل در صورت ادامه بازی ها حداقل به یک جام دست پبدا کند و در فصل بعد نیز تیم آن ها قوی تر پا به عرصه مسابقات نهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد