صفحه اصلی » اقتصادی » حسابی سرانگشتی برای کسانی که کولر خودرو آن ها سرد نمی کند

حسابی سرانگشتی برای کسانی که کولر خودرو آن ها سرد نمی کند

با گرم شدن هوا، کولر خودروها یکی از نیازهایی است که مورد توجه رانندگان است؛ بهتر خواهد بود، قبل از اینکه کولر را بخواهید مورد استفاده قرار دهید، آن را تست کنید.

تاریخ انتشار: ۱۹:۱۲ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ با گرم شدن هوا، کولر خودروها یکی از نیازهایی است که مورد توجه رانندگان است؛ بهتر خواهد بود، قبل از اینکه کولر را بخواهید مورد استفاده قرار دهید، آن را تست کنید.

در صورت کار نکردن سیستم سرمایشی ماشین شما شاید مراحل سختی را در پیش داشته باشید، چرا که درست کار نکردن کولر خودرو می تواند به دلایل مختلفی باشد، که هر کدام در مراجعه به مغازه های تعمیر خودرو مربوط به یک حرفه می شود و از این رو شاید زمان زیادی را باید برای بر طرف شدن عیب به کار گیرید.

یکی از ایرادات اولیه که شاید فراوانی بیشتری نیز داشته باشد، پاره گی و معیوب بودن تسمه کولر است، که اگر مشکل سیستم سرمایشی خودرو شما این موضوع باشد در کمتر از 15 دقیقه مرتفع خواهد شد و هزینه ای بین 30 تا 200 هزار تومان برای تسمه و برای دستمزد 15 تا 45 هزار تومان را باید بپردازید.

البته کار نکردن و به حرکت در نیامدن تسمه می تواند از محرکه ها ی کوچک و بزرگ گرداننده باشد؛ اگر مشکلی در این زمینه نباشد، ممکن است گاز کولر اثر گذاری خود را از دست داده باشد که این موضوع بیشتر برای خودروهای با عمر بالاتر است و مشکلی انگشت شمار به شمار می آید.

اگر خودرو شما گاز کولر  ندارد؛ برای فهمیدن این موضوع می توانید به راحتی و با فشار اندکی از ضامن شیر وضعیت را تست کنید،  شما قبل از اینکه اقدام و بخواهید گاز کولر خود را پر و شارژ کنید باید دلیل خالی شدن گاز را به دست آورید.

برای اینکار سیستم گرمایشی شما با هوای معمولی در تعمیرگاه ها تست می شود و بعد از آن نشتی های احتمالی در مسیر با استفاده از کف پیدا خواهد شد؛ عمده نشتی ها از شکستگی لوله ها و همچنین سوراخ شدن رادیاتور می تواند باشد.

اگر در رادیاتور شما سوراخ و یا عیبی ایجاد شده باشد، البته به میزان کوچکی و بزرگی نیاز به هزینه های متفاوت است اما شما در خوشبینانه ترین حالت هم در این موضوع باید هزینه بین 50 تا 100 هزار تومان بپردازید.

لوله ها و اتصالات نیز یکی از علل شایع خالی شدن گاز کولر است، که در صورت شکسته شدن عمدتاً آن قسمت تعوض خواهد شد و بعد از این دوباره شبکه مورد تست قرار می گیرد.

در صورتی که بسیاری از تعمیرکاران بعد از نشتی نداشتن بعد از تست، اقدام به شارژ و پر کردن گاز برای کولر می کنند اما بهتر است، تا چند روز با خودرو خود حرکت کنید و مجدداً فشار را اندازه گیری کنید تا در صورت عیب ضرر کمتری را متحمل شوید و بعد از آن مرحله پر کردن و شارژ گاز را انجام دهید.

بعد از این مرحله گاز کولر شما شارژ و پر می شود که هزینه آن از 200 هزار تومان شروع و بسته به خودرو و نوع گاز مورد استفاده متفاوت خواهد بود.

البته ایرادات دیگری نیز می تواند دلیل خرابی کولر باشد که اغلب خیلی زود مرتفع می شود و هزینه قابل توجه ای نخواهد داشت؛ اگر کولر خودرو شما به دلیل نقص و شکستگی خالی شده است، شما باید برای تعمیر و استفاده مجدد از سیستم گرمایشی خودرو حداقل 350 هزار توامان را پیش بینی کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد