صفحه اصلی » سیاسی » با خواندن گزارش تفریغ بودجه مشکلی حل نمی شود/ تناقض گویی های دولتمردان بیانگر وجود مشکلات در بحث اجراست

با خواندن گزارش تفریغ بودجه مشکلی حل نمی شود/ تناقض گویی های دولتمردان بیانگر وجود مشکلات در بحث اجراست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: خواندن سالی یک مرتبه گزارش ها و عدم پیگیری، مشکلی را حل نمی کند؛ دیوان محاسبات موظف است در حین اجرای طرح ها جلوی تخلفات را بگیرد نه اینکه فقط گزارش تخلفات دهند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۵ - شنبه ۱۳۹۹/۰۲/۲۰

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص گزارش بودجه 97 دیوان محاسبات و 4/8 میلیارد دلار، اظهار کرد: در قضیه 4.8 میلیارد دلار که دیوان محاسبات گزارش داد و تناقض گویی های دولتمردان بیانگر این است که ما مشکلاتی در بحث اجرا داریم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کار نظارتی سازمان های نظارتی و مجلس هم به درستی انجام نمی شود؛ در مورد تفریغ بودجه سال 1396، آقای عادل آذر گزارش داد که 62 درصد در اجرا و عمل بودجه سالیانه انحراف وجود دارد.

وی افزود: گزارش سال 1397 که قرار بود در دی سال 1398 خواند شود، متأسفانه در فروردین ماه خوانده شد که باز هم انحرافات زیادی داشته و این 4.8 میلیارد دلار قسمتی از آن است.

حجت الاسلام موسوی لارگانی با بیان اینکه اگر این گزارش ها سالی یک مرتبه صرفاٌ خوانده شود و پیگیری نشود، مشکلی از بین نمی رود، اظهار کرد: وظیفه ذاتی دیوان محاسبات چیست، رئیس دیوان محاسبات انتخاب شده که صرفا سالی یک مرتبه گزارشی را بخواند؟

وی اضافه کرد: این همه افرادی که در این سازمان مسئولیت دارند و وظیفه نظارتی است باید بگذارند که تخلف صورت بگیرد و بعد از آن گزارش دهند؛ این ها موظف هستند که در حین اجرای طرح ها و بودجه سالیان جلوی تخلفات را بگیرند نه اینکه گزارش تخلفات را بدهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: آیندگان با این همه واگذاری چه کاری می خواهند انجام دهند؛ باید دقت شود و گزارشات به مردم ارائه شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد