صفحه اصلی » سیاسی » مشارکت مردمی در رزمایش مواسات در کمک‌های نقدی خلاصه نمی‌شود

خطیب نماز جمعه شهرستان داران:

مشارکت مردمی در رزمایش مواسات در کمک‌های نقدی خلاصه نمی‌شود

خطیب نماز جمعه شهرستان داران از جمله مهم‌ترین اقدامات قرارگاه رزمایش مواسات در داران را دسته‌بندی فعالیت‌های کمک‌رسانی و اولویت‌بندی نیازمندان و شناسایی خیرین منطقه دانست و افزود: برای شناسایی کسانی که در این شرایط دچار آسیب جدی مالی و جانی شدند از اصناف کمک می‌گیریم و پس از انجام تحقیقات لازم، کمک‌رسانی نیازمندان صورت می‌گیرد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۴ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۲۲

حجت‌الاسلام اسماعیل سیاوشی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به ویژگی‌های رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، بر فضیلت رسیدن اعتقادات و نیت مومنان و حرکت جمعی در کمک‌رسانی و همدلی مؤمنانه گفت: خوشبختانه در این رزمایش با مدیریت و هماهنگی نهاد نماز جمعه میان دیگر ارگان‌های کمک‌رسانی، جلوی موازی‌کاری گرفته شد.

خطیب نماز جمعه شهرستان داران در استان اصفهان از جمله مهم‌ترین اقدامات قرارگاه رزمایش مواسات در داران را دسته‌بندی فعالیت‌های کمک‌رسانی و اولویت‌بندی نیازمندان و شناسایی خیرین منطقه دانست و افزود: برای شناسایی کسانی که در این شرایط دچار آسیب جدی مالی و جانی شدند از اصناف کمک می‌گیریم و پس از انجام تحقیقات لازم، کمک‌رسانی نیازمندان صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: باید نفوس و افکار خیر را به کار گرفت، کسانی هستند که امکان کمک نقدی ندارند اما حرفه و شغلی دارند که راهگشاست و باید از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کرد. با تنوع بخشیدن به فعالیت‌های کمکی نباید حمایت خود را صرفاً به کمک‌های مالی به نیازمندان محدود کنیم.

حجت‌الاسلام سیاوشی گفت: در منطقه ما افرادی املاک و باغات خود را جهت کمک به نیازمندان وقف عام کردند. همچنین عشایر داران هم در کار خیر خود را سهیم کردند و هرساله تعدادی از دام‌های خود را به نیازمندان اهدا می‌کنند.

وی با اشاره به برپایی جلسات مداوم با ائمه جماعات در سطح منطقه گفت: از طریق امور مساجد؛ قربانی، افطاری و امورات مختلف را تنظیم می‌کنیم و کمک‌های مردمی هر محله را به امام جماعت مسجد محل تحویل می‌دهیم تا به دست نیازمندان برساند و مشکلات و گزارش نیازمندی‌ها و محل مصرف کمک‌ها را از ایشان دریافت می‌کنیم.

حجت‌الاسلام سیاوشی در پایان تاکید کرد: تا زمانی که تاثیرات منفی کرونا در جامعه وجود داشته باشد، باید رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه پابرجا باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99