صفحه اصلی » اجتماعی » زندگی عادی با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است/ موفقیت ایران در مدیریت کرونا غیر قابل انکار است

زندگی عادی با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است/ موفقیت ایران در مدیریت کرونا غیر قابل انکار است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: زندگی عادی با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است، مدیریت کرونا در بحث پیشگیری و درمان در ایران در مقایسه با جهان بی نظیر و موفق بود و این موفقیت غیر قابل انکار است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - جمعه ۱۳۹۹/۰۲/۲۶

اکبر ترکی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: اگر رعایت فاصله گذاری و پیشگیری که قبلا انجام شده است در دو سه ماه گذشته انجام نمی شود می توانست شیوع شدیدی را در کشور داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه از بین رفتن کرونا شاید تا یکی دو سال دیگر زمان ببرد، مسائل زندگی و اقتصادی کشور مردم و به خصوص قشر کشاورز، کارگر و حتی حقوق بگیرها باید با هم دیده شود.

وی افزود: با این فاصله گذاری هوشمندی که اعلام شده، انجام برخی از فعالیت های روزمرگی با رعایت مسائل بهداشتی مشکلی ندارد؛ نمی توان اعلام کرد که مردم تا از بین رفتن کرونا در خانه بمانند که این کار آسیب های اجتماعی و اقتصادی متعددی دارد.

ترکی با تأکید بر اینکه زندگی عادی با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است، بیان کرد: وضعیت کرونا در اصفهان فقط در سه شهرستان قرمز است و دیگر مناطق استان در حالت زرد قرار دارند؛ مدیریت کرونا در بحث پیشگیری و درمان در ایران در مقایسه با جهان بی نظیر و موفق بود و این موفقیت غیر قابل انکار است.

وی خاطر نشان کرد: همه مسئولان، نیروهای مسلح و مردم برای مقابله با کرونا دست به دست هم دادند، مردم انصافا خیلی خوب رعایت و با مسئولان همکاری کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99