صفحه اصلی » تولیدی » ورود ستاد امر به معروف و نهی از منکر به مقوله روزه خواری

ورود ستاد امر به معروف و نهی از منکر به مقوله روزه خواری

معاونت اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در مورد اقدامات انجام گرفته در بحث روزه خواری توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۲۴

حجت الاسلام علی احمدی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: در بحث روزه خواری در سطح شهر و گزارش هایی که نیروهای مردمی دادند و تذکراتی در سطح شهر و همچنین تذکراتی در پارک ناژوان و پارک صفه داشتیم.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان تصریح کرد: تا کنون تقریبا یک هزار و 150  مورد تذکر  به کسانی که روزه خواری می کردند، ثبت شده است؛ مواردی هم نسبت به مغازه ها و بستنی فروش ها و مغازه هایی که مشکل داشتند و واحد های صنفی که غذا توزیع می کردند، با هماهنگی پلیس نظارت بر اماکن استان نسبت به تذکر و اخطار و تعهد و پلمب اماکن انجام شده است.

احمدی افزود: در ماه مبارک رمضان و با توجه به وضعیت وجود ویروس کرونا با همکاری پلیس امنیت اخلاقی با عوامل اجرا کننده پارتی های شبانه  برخورد جدی داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی شهرداری در سطح شهر و پارک ها نصب بنر و مباحث اصول ماه مبارک رمضان را داشتیم؛ یک مورد هم بحث روزه خواری در میدان میوه و تره بار اصفهان بود که بازرسی وارد شد و اقدام کرد با هماهنگی اتاق اصناف و شهر داری تذکر داده شد و در حد توان برخورد کردیم.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان بیان کرد: برای شهرستان ها هم دستورالعمل فرستادیم که در پی آن تیم های تذکر لسانی فعال شدند؛ بیشترین مشکل را در حاشیه زاینده رود و پارک ها داریم که هم تیم برادران و هم تیم خواهران به صورت جدی،  روزانه فعالیت و تذکر می دهند؛ در مواردی هم که به صورت علنی باشد و تمرد کنند نیروی انتظامی رسیدگی می کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: در بحث  کشف حجاب خودرویی، بیش از پنج هزار و ششصد گزارش توقیفی خودرو داشتیم که توسط سامانه ناظر اعلام کردیم، در این زمینه ماشین ها،  توقیفی خورده و تذکراتی داده شده است.

احمدی خاطرنشان کرد: در بحث کشف حجاب و مبارزه با بی بند و باری و مفاسد علنی، معاونت اجتماعی مطالبه گری و ورود پیدا کرده است و گروه های جهادی در همین راستا فعالیت خود را شروع کردند.

وی افزود: تیم های تذکر لسانی فعالیت خود را آغاز کردند، در مراکز فساد و بی بندو باری و موارد کشف حجاب، مثل فروشگاه ها ی بزرگ که در سطح شهر کمی شلوغ است هم تیم خواهران تذکر لسانی می دهند و هم از فروشنده ها و مسئولان مطالبه گری می کنیم.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان بیان کرد: اصل کار ما مطالبه گری از مسئولان در حیطه مبارزه با منکرات و مفاسد اجتماعی است.

وی با اشاره به پروژه مبارزه با لباس های نامتعارف مانند مانتوهای جلو باز افزود: در بحث پوشاک و شناسایی گروه های لش و  بر خورد با فروشگاه های لباس های لش، پروژه ای در برخورد با فروش لباس های نامتعارف مثل مانتو های جلو باز داشتیم و با هماهنگی دادستانی استان اقدام کرده ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99