صفحه اصلی » اجتماعی » راه های انتقال بیماری تب کریمه کنگو/ توصیه ها برای در امان ماندن از این بیماری

راه های انتقال بیماری تب کریمه کنگو/ توصیه ها برای در امان ماندن از این بیماری

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان در مورد بیماری تب کریمه کنگو و وضعیت استان اصفهان در این بیماری توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۳ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۴

شهرام موحدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: بیماری تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی است که در دام علائمی ایجاد نمی کند و عملاً یک بیماری برای دام محسوب نمی شود.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: اما وقتی این ویروس به طریق مختلف وارد بدن انسان می شود با علائم شدیدی چون کمر درد، دردهای عضلانی، تب و بعد از آن خونریزی که در ابتدا نقطه ای و سپس گسترده خواهد بود، رو به رو می شود و در صورت عدم درمان منجر به مدفوع و استفراغ خونی و مرگ خواهد شد.

راه های انتقال بیماری تب کرمه کنگو

وی افزود: یکی از راه های انتقال این بیماری این است که اگر کنه ای دام آلوده را بگزد، این ویروس وارد بدن کنه می شود و این کنه اگر یک انسان را مورد گزش قرار دهد، ویروس به انسان منتقل می شود.

موحدی در ادامه عنوان کرد: همچنین اگر کنه ماده مبتلا به این ویروس باشد، می تواند ویروس را به صورت عمودی به تخم های خود منتقل کند و در نتیجه نوزادهایی که به دنیا می آیند به این ویروس مبتلا هستند و این چرخه ادامه می یابد.

شهرام موحدی ادامه داد: اگر فردی در مسیر ترشحات خون دام آلوده قرار گیرد نیز یکی از راه های انتقال این بیماری است و می تواند فرد را مبتلا کند.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان با تاکید بر این مطلب که این بیماری در دام هیچگونه نشانه ای ندارد، گفت: خوشبختانه اگر دامی مبتلا شود، حداکثر ظرف مدت 10 روز این ویروس از  دام پاک می شود.

توصیه ها برای در امان ماندن از بیماری تب کریمه کنگو

موحدی خاطرنشان کرد: توصیه می شود به افراد که بعد از ذبح دام گوشت را به مدت 48تا 72 ساعت را در یخچال نگهداری کنند.

شهرام موحدی با تاکید بر نگهداری گوشت در مدت 48 تا 72 ساعت در یخچال بیان کرد: گوشت باید در یخچال و دمای صفر تا 4 درجه در این زمان نگهداری شود؛ نگهداری در فریزر در این مدت باعث بقا ویروس می شود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از اینکه دام کشتار می شود بر اثر فعل و انفعالت شیمیایی و تجزیه گلوگز باعث  اسیدی شدن گوشت می شود و  اسیدی شدن گوشت باعث از بین رفتن ویروس خواهد شد و این نکته مهمی است.

26 کشتارگاه اصفهان مجهز به پیش سرد است

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان اذعان کرد: در استان اصفهان چندین سال در مورد این ویروس و بیماری کارها و فعالیت های زیادی انجام شده است و خوشبختانه توانستیم در داخل 26 کشتارگاه استان پیش سرد قرار دهیم.

موحدی ادامه داد: در پیش سرد که همان داستان یخچال خانگی است گوشت بعد از کشتار به مدت 48 تا 72 ساعت نگهداری می شود و بعد از آن در بازار عرضه می شود.

99 درصد گوشت مصرفی در استان اصفهان از کانال پیش سرد عبور می کند

شهرام موحدی با بیان اینکه یکی از بهترین استان ها در عملیاتی کردن پیش سرد لاشه ها در کشتارگاه، اصفهان است، عنوان کرد:  مجهز شدن 26 کشتارگاه به پیش سرد در استان به منزله این است که 99 درصد گوشت مورد مصرف مردم استان اصفهان از کانال پیش سرد عبور می کند.

وی افزود: این اتفاق باعث شد که اداره کل دامپزشکی بتواند جوامع انسانی را از یک بیماری بسیار کشنده نجات دهد و در پی آن  باعث شد در سال 98 در استان هیچ مورد از تب کریمه کنگو نداشته باشیم، که این دستاوردی فوقالعاده است

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان با بیان اینکه این مهم با کمک و همکاری مجموعه استاندارای، فرمانداری ها و همچنین شهرداری به دست آمد، تصریح کرد: کشتارگاه یک گلوگاه فوق العاده مهم برای تامین سلامت مواد پروتینی حیوانی جامعه است.

موحدی با شاره به تحول در کشتارگاه های استان اصفهان بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر 5 کشتارگاه دام صنعتی در حال احداث داریم، این کشتارگاه ها در شهرهای قهدریجان، نجف آباد، خوانسار، خمینی شهر و هرند پیش بینی شده است.

شهرام موحدی در ادامه با بیان  اینکه یکی از راه های پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو مبارزه با کنه هاست، خاطرنشان کرد: در این زمینه باید در ابتدا بهسازی اماکن نگهداری دام در نظر گرفته شود و همچنین سم پاشی به طور منظم و دوره ای نیز باید انجام گیرد.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان اذعان کرد: اداره کل دامپزشکی با اعتبارتی که به آن تخصیص داده می شود توانست در سال 98  بیش از 15 میلیون متر مربع را سم پاشی و بیش از 802 هزار راس گوسفند و بیش از 101 هزار راس گاو را نیز سم پاشی کند.

وی ادامه داد: قطعاً در این حوزه ها با توجه به محدودیت های اعتباری در اداره کل دام پزشکی و دولت، حتما نیاز است شورای اسلامی روستاها و همچنین در حوزه اداره کل عشایری و دهیاری ها کمک کنند که خود مردمی که دام در روستا نگهداری می کنند، نسبت به خرید سم از مراکز فروش معتبر اقدام و سم پاشی کنند.

موحدی اذعان کرد: در سال 99 تا کنون 282 هزار متر مربع در این باره سم پاشی شده است اما محدودیت های اعتباری مشکلاتی برای تهیه و توزیع رایگان سم ایجاد کرده که نیاز است خود مردم و دامدار ها در این زمینه فعالیت کنند.

جای نگرانی و وحشت برای مردم وجود ندارد

شهرام موحدی خطاب به مصرف کنندگان گوشت قرمز گفت: به هیچ عنوان جای وحشت و نگرانی برای آن ها نیست چرا که 99 درصد گوشت از کشتارگاه های که دارای پیش سرد است با برچسب زرد رنگ وارد بازار می شود.

وی افزود: گاها در برخی مناطق مانند شهر کوهپایه جای محدودی برای کشتاری یک دو راس دام داریم که گوشت با برچسب سفید عرضه می شود در این مکان ها باید مردم گوشت را 48 تا 72 ساعت در یخچال نگهداری کنند و سپس با دستکش گوشت را خرد کنند.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان بیان کرد: برخی علاقه مندند جگر گوسفند را به صورت خام  مصرف کنند که این رفتار پرخطری است و همچنین کسانی که قصد گردشگری و گوه کشت دارند، باید مواظب کنه ها با توجه به حرکت دام ها در طبیعت باشند.

موحدی ادامه داد: همه کشتارگاه ها و قصاب ها به رعایت مسائل بهداشتی مکلف هستند و همچنین باید از رفتارهای پرخطر جلوگیری کنند و در این حوزه آموزش های لازم نیز داده شده است.

شهرام موحدی با بیان اینکه  اگر مراقبت کنیم سال 99 را نیز مانند سال 98 بدون هیچ مشکلی پشت سر خواهیم گذاشت، گفت: به خاطر اینکه کنه ها در فصل بهار و  تابستان زیاد می شوند این بیماری در این فصل ها  بیشتر وجود دارد.

ذبح دام به صورت غیرمجاز در کوچه و خیابان یک رفتار پرخطر است

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در طول سال و خصوصاً در این ایام از ذبح دام به صورت غیر مجاز جدا خودداری کنند چرا که ترشحات در هنگام ذبح غیر مجاز باعث بیماری می شود.

موحدی بیان کرد: همچنین وقتی دامی که در بدن آن کنه وجود دارد به صورت غیر مجاز ذبح می شود، با ذبح بدن دام سرد شده و کنه ها لاشه را رها می کنند و به بدن شخص ذبح کننده وارد شده و یا در محل پخش می شوند.

شهرام موحدی بیان کرد: گوشت شتر مرغ نیز می تواند این بیماری را منتقل کند اما در مورد طیور دیگر این بیماری وجود ندارد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد