صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » کرونا و عجز انسان پرمدعای قرن ۲۱/ هیمنه غرب در هم شکست

کرونا و عجز انسان پرمدعای قرن ۲۱/ هیمنه غرب در هم شکست

مبلغ تخصصی کلام و عقاید دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه بحران کرونا یکی از امتحان‌های الهی است، گفت: کرونا عجز انسان پرمدعای قرن ۲۱ را آشکار کرد.

تاریخ انتشار: ۱۹:۰۹ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام علی صغیرا در گفت و گویی، اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید که ما قطعاً شما را با خوف و گرسنگی و کم شدن مال و عزیزانتان امتحان می‌کنیم و سپس به صابران بشارت می‌دهد.

وی ادامه داد: در حوادث مختلفی که برای بشر به وجود می‌آید، افزون بر رنج‌ها و صدماتی که وارد می‌شود، یک سری خوبی‌ها و مزیت‌هایی هم وجود دارد که نباید از آنها غافل شویم؛ به طور مثال حتی بلایای طبیعی مانند سیل نیز منافعی دارد که بشر از آنها بهره مند می‌شود.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به ماجرای قوم ثمود در قرآن کریم، افزود: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید که وقتی انسان احساس بی نیازی و استغناء از خداوند می‌کند، طغیان می‌کند و قوم ثمود هم به همین سرنوشت شوم دچار شدند و خداوند آنها را هلاک کرد و مردم بار دیگر فهمیدند که قدرت مطلق خداوند است و دوباره به یاد خداوند افتادند.

مردم در این بحران قدر نعمت‌های الهی را بهتر درک کردند

وی با بیان اینکه شیوع کرونا خسارت‌های فراوانی برای بشر به بار آورد، گفت: کرونا مزایای بسیاری هم داشت که نباید از آنها غافل شویم به نوعی که مردم در این بحران قدر نعمت‌های الهی را بهتر درک کردند.

حجت الاسلام و المسلمین صغیرا با اشاره به اینکه این دنیا محل امتحان است و بشر بیهوده خلق نشده است، اظهار داشت: کرونا در واقع یک امتحان عقیدتی بود، مشاهده کردیم که عده‌ای احتکار کردند و عده‌ای هم انفاق کردند، مانند عده زیادی از پزشکان و پرستاران که در این امتحان الهی و برای خدمت به جامعه از جان خود گذشتند که عده‌ای هم به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به آیه ۴۳ سوره انعام، گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید که چرا وقتی بلاها بر مردم نازل می‌شد، آنها تضرع نمی‌کنند و البته همه می‌دانیم که در کنار تضرع، دعا و استغفار باید نکات بهداشتی و عقلی را هم رعایت کنیم.

افزایش حضور و توجه اعضای خانواده به یکدیگر

کارشناس مذهبی با در خانه ماندن و در کنار یکدیگر ماندن را یکی از مزیت‌های کرونا دانست و ابراز داشت: پیش از این برخی اعضای خانواده‌ها ارتباط کمی با یکدیگر داشتند و نوجوانان و جوانان مدت زمان کوتاهی را در کنار والدین خود بودند که کرونا سبب ایجاد حضور بیشتر و ابراز صمیمیت و محبت در بین اعضای خانواده شد.

وی با اشاره به فعالیت دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در عرصه مبارزه با کرونا، گفت: در سایه شیوع کرونا شاهد پیشرفت‌های علمی و افزایش تولید و ایجاد شرکت‌های جدید هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین صغیرا با تأکید بر عجز انسان پرمدعای قرن بیست و یکم در برابر یک ویروس، اظهار داشت: انسان در برابر خداوند فقیر است و غنی مطلق فقط خداوند است و انسان‌ها در بحران کرونا فهمیدند که آدمی با همه پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی و نظامی در برابر خداوند هیچ قدرتی ندارد.

بسته شدن مراکز فحشاء و مشخص شدن تفاوت تربیت اسلامی و غربی

مبلغ تخصصی کلام و عقاید دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان شکسته شدن هیمنه پوشالی غرب در برابر کرونا را از اثرات کرونا برشمرد و تصریح کرد: کشورهای غربی بیشترین خسارت را در بحران کرونا متحمل شدند؛ مراکز فساد و فحشاء در غرب ده‌ها سال‌ها بود بدون وقفه فعالیت داشتند و این موضع عاملی در جهت افزایش ابتلاء به این ویروس در این کشورها بود و تنها چیزی که توانست آنها را به تعطیلی بکشاند همین ویروس کرونا بوده است.

وی ابراز داشت: معمولاً در بسیاری از بحران‌ها، افراد ثروتمند صدمات کمتری نسبت به سایرین می‌دیدند، اما کرونا به آنها هم نشان داد که ثروت و قدرت، نمی‌تواند آنها را حفظ کند و مانع بلا نمی‌شود.

نمایان شدن نیروهای ارزشی در نقاط مختلف جهان

حجت الاسلام والمسلمین صغیرا نمایان شدن نیروهای ارزشی در نقاط مختلف جهان را از اثرات شیوع کرونا دانست و افزود: دستور رهبر انقلاب مبنی بر مواسات و همدلی عده زیادی از مؤمنان را به میدان کشاند و این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد.

کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه در بحران کرونا تفاوت میان تربیت اسلامی و تربیت غربی به وضوح مشخص شد، گفت: در کشورهای اسلامی شاهد اوج همدلی و کمک‌ها بوده‌ایم و تعدادی از کشورهای غربی به دزدی از یکدیگر روی آوردند، در کمک‌هایی که به مردم ارائه شد، کرامت انسان‌ها حفظ شد، اما در آمریکا و غرب عکس این موضوع اتفاق افتاد.

کارشناس مسائل مذهبی توضیح داد: در جریان بسته‌های معیشتی که در کشور توزیع می‌شد، مواردی بود که فرد جهادگر زنگ درب خانه را می‌زد و می‌گفت که هدیه‌ای از طرف شهید خرازی برای شما آورده‌ایم و وقتی برای باز کردن در می‌آمدند، بسته را به همراه تصویر شهید مشاهده می‌کردند.

وی با اشاره به قیام عاشورا و مصیبت بزرگی که رخ داد، ابراز داشت: حتی در دل بزرگترین مصیبت‌ها هم شاهد بزرگترین نعمت، یعنی حفظ دین هستیم و امام حسین (ع) و یارانشان توانستند دین را از خطر نابودی حفظ کنند و به همین دلیل ما در زیارت عاشورا، شکر بر مصیبت می‌کنیم.

استقلال جمهوری اسلامی عامل مصون ماندن کشور از آسیب‌های کرونا

حجت الاسلام و المسلمین صغیرا کاهش مصرف بنزین و آلودگی هوا، نفس کشیدن طبیعت و کاهش آسیب رسانی به آن را از دیگر مزایای بحران کرونا دانست و اظهار داشت: استقلال ایران از کشورهای سلطه‌گر سبب شد تا در شیوع کرونا آسیب‌های بسیار کمتری ببینیم.

کارشناس مسائل مذهبی بیان داشت: گرچه متأسفانه نماز جماعت در مساجد تعطیل شد، اما مساجد به سنگرهایی برای ایجاد همدلی و مساوات برای جبهه‌ای برای مقابله با کرونا تبدیل شدند و توزیع بسته‌های ارزاق و تهیه اقلام بهداشتی در مساجد ما را یاد جمله امام خمینی(ره) مبنی بر سنگر بودن مساجد انداخت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد