صفحه اصلی » تولیدی » آخرین اخبار از وضعیت سدهای استان اصفهان + جزئیات

آخرین اخبار از وضعیت سدهای استان اصفهان + جزئیات

مدیر دفتر تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان در مورد وضعیت حجم ذخیره آبی سدهای استان اصفهان توضیحاتی داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۷

احسان اله امینی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در مورد میزان ذخیره سدهای استان اظهار کرد: تا روز پنجم خردادماه حجم ذخیره سد زاینده رود 622 میلیون متر مکعب که نسبت به سال گذشته که از ذخیره 717 میلیون متر مکعبی برخوردار بوده، 13 درصد کاهش و نسبت به بلند مدت نیز با کاهش 37 درصدی روبرو است.

مدیر دفتر تأسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان تصریح کرد: حجم ذخیره سد گلپایگان 36/5 میلیون متر مکعب است که در وضعیت نرمال و مشابه سال گذشته قرار دارد.

وی افزود: سد قره قاچ ذخیره 22/7 میلیون متر مکعب دارد و با توجه به بارش های مناسب در دو سال اخیر، حجم ذخیره این سد نزدیک به نرمال قرار گرفته است.

امینی در ادامه عنوان کرد: ذخیره سد حنا 13/2 میلیون متر مکعب است که نسبت به سال گذشته که ذخیره این سد 11/8 میلیون متر مکعب بوده، 12 درصد افزایش اما نسبت به بلند مدت 35 درصد کاهش داشته است.

احسان اله امینی با بیان اینکه سد خمیران 7 میلیون متر مکعب ذخیره دارد که در حد تراز نرمال سد است، گفت: سد باغ کل با 3/6 میلیون متر مکعب نسبت به سال گذشته که 7/7 میلیون متر مکعب ذخیره داشته 37 درصد کاهش و نسبت به بلند مدت از 44 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد