صفحه اصلی » تولیدی » تحریم نهادها جنبه صوری دارد/ حضور نفت کش ها در ونزوئلا نشان داد تحریم ها دیگر اثر ندارد

یک استاد دانشگاه:

تحریم نهادها جنبه صوری دارد/ حضور نفت کش ها در ونزوئلا نشان داد تحریم ها دیگر اثر ندارد

استاد دانشگاه با بیان اینکه تحریم یک نهاد یک حرکت روانی به شمار می رود، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی حافظ امنیت کشور است و با دشمنان مقابله می کند و این تحریم ها به دنبال کم رد وزن این نیرو در فضای کشور است و امنیت کشور را پایین می آورد

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۶ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۸

محمود معلمی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز پیرامون تحریم نیروی انتظامی توسط آمریکا اظهار کرد: تحریم هایی که توسط آمریکا صورت می گیرد، دو هدف را دنبال می کند؛ رفتن برخی افراد در لیست تحریم ها، گرا برای ترور آن ها به شمار می رود.

استاد دانشگاه با بیان اینکه این تحریم ها موثر بودن این افراد در داخل کشور و خارج از کشور را نشان می دهد، عنوان کرد: یکی از مسئولان سیاسی را زمانی به لیست تحریم ها اضافه کردند و اموال او را در بانک های خارجی بلوکه کردند این درحالی است که این شخص یک ریال هم در بانک های خارجی نداشت.

وی ادامه داد: در همان روز شورای عالی امنیت ملی برای این شخص محافظ تعیین کرد تا این شخص در معرض ترور قرار نگیرد.

معلمی با بیان اینکه تحریم یک نهاد یک حرکت روانی به شمار می رود، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی حافظ امنیت کشور است و با دشمنان مقابله می کند و این تحریم ها به دنبال کم کردن وزن این نیرو در فضای کشور است و امنیت کشور را پایین می آورد تا این نیرو را در بین افکار عمومی دنیا و داخلی تضعیف کند.

عضو هیئت دانشگاه با اشاره به محدودیت هایی که این تحریم ها برای خرید تجهیزات برای این نیرو ایجاد می کنند، خاطرنشان کرد: البته ارسال کشتی های نفت کش ایرانی به ونزوئلا نشان داد تحریم ها دیگر اثری ندارد و صرفا یک جنبه روانی برای امریکا دارد.

وی با بیان اینکه افکار عمومی هم تا امروز به این مسئله آشنا شده اند و این تحریم ها دیگر جنبه روانی هم نخواهد داشت، گفت: این تحریم ها جنبه صوری برای کشورمان دارد و مخاطب داخلی در خود آمریکا دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد