صفحه اصلی » اجتماعی » شتاب فزاینده فعالیت های عمرانی پروژه احداث خطوط جدید کارخانه کود آلی

شتاب فزاینده فعالیت های عمرانی پروژه احداث خطوط جدید کارخانه کود آلی

معاون فنی و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از شتاب فزاینده فعالیت های عمرانی پروژه تاسیس خطوط جدید پردازش پسماند کارخانه کود آلی شهرداری اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۰

مجید قاسمی در  گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور تأثیر شدیدی در توقف یا کند شدن فعالیت های عمرانی داشته و پروژه احداث خطوط جدید پردازش کارخانه کود آلی نیز از این شرایط سراسری بی نصیب نمانده، به طوری که پروژه پس از آن که تا پایان بهمن ماه به حدود 57 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده بود، به دلیل تمهیدات پیشگیرانه کارخانه تولید کود آلی در برابر بیماری کویید 19، موقتاً متوقف شد.

معاون فنی و پردازش سازمان مدیریت پسمان ادامه داد: اگرچه عملیات اجرایی این پروژه تا اوایل اردیبهشت ماه سال جاری به حالت تعطیلی درآمده بود، اما از ابتدای اردیبهشت عوامل فنی و اجرایی این پروژه، عملیات را مجدداً با سرعت مضاعف آغاز کردند و هم اکنون چرخ حرکت عملیات عمرانی پروژه احداث خطوط جدید با شتاب بیشتر به حرکت درآمده است.

قاسمی در خصوص جزییات اجرایی پروژه در شرایط فعلی توضیح داد:‌ در حال حاضر عملیات نصب سازه های فلزی با سرعت در حال انجام است و عملیات ساخت تجهیزات خط از جمله نوارهای نقاله نیز پیشرفت نسبتاً بالایی دارد.

وی در خصوص پیشرفت فیزیکی پروژه نیز توضیح داد: در حال حاضر این پروژه حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش بینی می شود این پیشرفت تا پایان ماه خرداد به حدود 75درصد برسد.

مجید قاسمی در رابطه با اقدامات صورت گرفته در زمان توقف علمیات اجرایی پروژه نیز بیان کرد: در آن بازه زمانی که پروژه به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کووید19 متوقف شده بود، تیم فنی فعال بوده و به ارزیابی فنی مجدد طرح و استخراج اشکالات احتمالی پرداخته و تمهیداتی برای آن اندیشیده اند.

گفتنی است خطوط جدید پردازش پسماند با ظرفیت هرکدام 250 تن و در مساحت 4600 متر مربع تاسیس شده و از تجهیزات به روز و امکانات پیشرفته برای جداسازی پسماندها و کاهش مقدار دفن برخوردار است و پیش بینی می شود این پروژه در سال جاری به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد