صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » برگزاری رویداد مجازی جهش در اصفهان

برگزاری رویداد مجازی جهش در اصفهان

معاون پژوهش و فناری بسیج دانشجویی استان اصفهان از برگزاری رویداد مجازی جهش در اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۱

محمد امین رجبی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص برگزاری رویداد جهش، اظهار کرد: معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی اصفهان با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط پیش آمده، از ابتدای فروردین‌ امسال رویکردی را با عنوان رویداد مجازی دنبال کردیم.

معاون پژوهش و فناری بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب پیرامون جهش تولید، اسم این رویداد مجازی را جهش گذاشتیم؛ در اولین قدم به سراغ صنعتگران، کسب و کارهای نوپا و نخبگان صنعت رفتیم و در حوزه‌های گردشگری، آب، کارآفرینی و انرژی محتواهایی را به صورت فیلم آماده کردیم.

وی افزود: این محتواهای آموزشی در سایت اتکا ایونت برای علاقه‌مند بارگذاری شده است؛ در این سایت یک محتوای عمومی آموزشی برای مسئله شناسی قرار داده شده و به تفاوت مسئله و موضوع اشاره می کند.

معاون پژوهش و فناری بسیج دانشجویی اصفهان با بیان اینکه دانشجویان چهار موضوع زیست بوم، کارآفرینی، کسب و کار و تست بلبین را فرا می‌گیرند، خاطر نشان کرد: سپس در قسمت تخصصی با توجه به محوری که انتخاب کرده‌اند، مطلب را دیده و در دو بخش چالش و فرصت می‌تواند در این رویداد شرکت کند.

وی اضافه کرد: نتایج توسط منتورها و صنعتگران بررسی و افراد برتر انتخاب می‌شوند؛ نکته مهم این رویداد، حمایت از این ایده ‌ها و اتصال به مراکز شتاب دهنده است که قرار است توسط اتاق بازرگانی اصفهان رقم بخورد.

رجبی بیان کرد: رهبر انقلاب یکی از مسائل مهم برای تحقق جهش را، مشارکت دادن مردم در اقتصاد از طریق استعداد های و ظرفیت های گوناگون مردم اعلام کردند.

وی تصریح کرد: ایشان حمایت از تولید و تولیدکنندگان را اصلی ترین وظیفه مسئولان می دانند و می گویند که حمایت از تولید فقط با تزریق نقدینگی نیست بلکه باید با برداشتن موانع از آن ها حمایت کرد.

معاون پژوهش و فناری بسیج دانشجویی اصفهان اضافه کرد: برداشت ما این است که دانشجو با صنعتگر و فعالیت های آن آشنا نیست، مانع این روزهای صنعت است؛ با تعداد زیادی از صنعتگران که صحبت می کردیم برای حضور دانشجو در صنعت خود درخواست می کردند.

وی اظهار کرد: دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سایت اتکا ایونت به نشانی etekaevent.ir ثبت‌نام کنند و در دو بخش چالش و فرصت این رویداد شرکت کند.

رجبی با بیان اینکه دانشجو در بخش فرصت ایده محصول محور خود را توضیح می دهد، تصریح کرد: در بحث چالش قرار است اگر دانشجویی علوم انسانی  و یا حتی فنی باشد اما ایده عملی به ذهنش نرسد، می تواند بر اساس صحبت های منتورها در بخش های گردشگری، آب، کارآفرینی و انرژی تحلیل خود را بنویسد.

وی ادامه داد: نتایج توسط منتور ها بررسی می شود و به نفرات اول تا سوم بسته های انگیزی داده می شود؛ اگر ایده ها از لحاظ علمی و عملی جای کار داشته باشد، ما ممکن است تعداد را بیشتر کنیم.

معاون پژوهش و فناری بسیج دانشجویی اصفهان با اشاره به دلگرمی و حمایت های رهبری برای برخی از فعالیت های بسیج دانشجویی خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب در سال 98 در جمع بسیجیان فرمودند که بسج دانشجویی در همین اواخر نهضت مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی را با 4 هزار و 500 دانشجو شروع کرد، این چیزی است که ما همیشه به دانشجویان توصیه می کنیم و کار بزرگ و مهمی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد