صفحه اصلی » اجتماعی » تکرار حکایت خانه های تیمی دهه 60؛ این بار در فضای مجازی

تکرار حکایت خانه های تیمی دهه 60؛ این بار در فضای مجازی

سرپرست سابق معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: مانند دهه 60 باید خانه های تیمی معاند در فضای مجازی بسته شود و هر کسی مصالحه کند و اقدامی نکند، در ریختن قطرات خون افرادی که از این فضا آسیب می بینند مسئول است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ جواد جاویدنیا در گفتگوی رادیویی پیرامون معضلات و مشکلات فضای مجازی و اثرات کنترل نشدن این فضا بیان کرد: افرادی که در ایام اغتشاشات بنزینی سلاح به دست گرفتند از کجا جذب شدند؟ آیا در پادگان اشرف بودند؟ این ها کجا آموزش دیدند؟

سرپرست سابق معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور ادامه داد:  مانند دهه 60 باید خانه های تیمی معاند در فضای مجازی بسته شود و هر کسی مصالحه کند و اقدامی نکند، در ریختن قطرات خون افرادی که از این فضا آسیب می بینند مسئول است.

وی افزود: رهبری موضوعات آتش به اختیاری و ملاحظه نکردن در انتقاد به افرادی که منصوب به ایشان هستند تأکید داشتند و ما هم ایرادات جدی به آقای آملی لاریجانی داشتیم و اعلام کردیم مسئولیت تمام اتفاقاتی که ناشی از عدم ساماندهی این فضا می افتد بر عهده شما هم هست.

جاویدنیا تصریح کرد: افرادی که پشت پرده فیلترینگ و وی پی ان ها قرار دارند شناخته شده هستند؛ ولی موضوع مهمی مطرح است که وی پی ان های پولی چقدر و رایگان ها چقدر استفاده می شود.

سرپرست سابق معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور خاطر نشان کرد: روی وی پی ان های رایگان تبلیغات پلتفرم های داخلی را می بینیم و می گوییم مبنای آن گوگل پلی است باید مسدود شود و متأسفانه می گویند رئیس جمهور گفته گوگل پلی بسته نشود.

وی گفت: با وی پی ان فروش های رایگان و پولی، با کسی که پهنای باند را هم مدیریت نمی کند و همچنین با منافع سیاسی پشت پرده این مسائل باید برخورد شود.

جاویدنیا افزود: گویاست که مسئله سیاسی است و مسائل اقتصادی هم پشت این جریان ها قرار دارد؛ ما می بینیم که حدود 20 درصد ترافیک ناشناخته در کشورداریم، یعنی 20 درصد راه قاچاق ترافیک باز است و این طور نیست که این نوع قاچاق سر مرز باشد و نتوانیم جلوی آن را بگیریم.

وی در پایان گفت: اعتماد نداشتن به پیام رسان های داخلی یک عملیات روانی رسانه ای است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد