صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » تحلیل مشترک اندیشمندان اسلامی و غربی: آل‌سعود در آستانه نابودی است

به بهانه هشت شوال؛

تحلیل مشترک اندیشمندان اسلامی و غربی: آل‌سعود در آستانه نابودی است

پیام‌هایی که از تحلیل وضعیت حکومت آل‌سعود توسط علمای اسلام، تحلیلگران غربی و فعالان سیاسی به گوش می‌رسد خبر از پایان آل‌سعود دارد.

تاریخ انتشار: ۱۹:۱۱ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ از هشتم شوال 1344 هجری قمری تا امروز که سالروز حمله وهابیت و آل سعود به مکه مکرمه، مدینه منوره و طائف و انجام جنایات بسیار در حق مردم این شهرها از جمله تخریب قبور مطهر ائمه شیعه علیهم‌السّلام در قبرستان بقیع بود 97 سال می‌گذرد.

از 310 سال پیش که مستر همفر جاسوس انگلیسی در کسوت یک طلبه خود را وارد مدرسه علوم دینی کرد و کم کم به یک روحانی بانفوذ بدل شد و پایه‌های وهابیت را ریخت تاکنون این تفکر فجایع بسیاری را برای بشریت به بار آورده است؛ تفکری که نه از جانب اسلام بلکه از انگلستان نشأت گرفته است.

قتل، غارت و تخریب‌های طالبان در افغانستان، آل‌سعود در عربستان و بوکوحرام در نیجریه و داعش در سوریه و عراق از آن جمله هستند که از این بین جایگاه اقتصادی آل‌سعود به خاطر در اختیار داشتن ذخایر نقت بسیار ویژه‌تر از سایر گروه‌های وهابیت است تا جایی که علاوه بر این گروه‌ها، به تعبیر ترامپ رئیس جمهور آمریکا همانند گاو شیرده دوستان خود را نیز پشتیبانی مالی می‌کند. از شیطان بزرگ آمریکا گرفته تا صهیونیست‌ها، داعش، القاعده و غیره.

آل‌سعود را می‌توان مهد وهابیت و تفکر سلفی دانست ولی سرگذشتی که در سال‌های اخیر به ویژه بعد از حادثه منا و به شهادت رساندن شیعیان عربستان به خصوص شیخ نمر باقر النمر داشته است یک پیام را از زبان اندیشمندان جهان اسلام منعکس کرده است و آن خبر نابودی عنقریب این سلسله نحس پادشاهی است.

قبل از آن که نمونه‌های این نوید را ذکر کنیم، خاطرنشان می‌کنیم خبر دادن علمای اسلام از روی شناختی است که از دستگاه دنیا و از قوانین حاکم بر آن دارند و ورای پیشگویی‌های رمالان بوده و قطعاً تحقق خواهد یافت. همان گونه که امام خمینی رحمه‌الله‌علیه در اوج اقتدار شوروی با ارسال پیامی به گورباچف رئیس جمهور وقت این کشور پهناور و قدرتمند خبر از فروپاشی آن داد. پیامی که موجب تعجب و نگرانی بسیاری از دوستان و تمسخر دشمنان شد اما همگان دیدند که تحقق یافت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این رابطه بعد از شهادت شیخ نمر فرمودند: «انسان عالم و آمر به معروف و ناهی از منکر که دارای تعصب دینی و غیرت دینی بود را شهید کردند. این جنایت بزرگی است. اما این که خطاست به خاطر این که این خون دامن آن‌ها را خواهد گرفت بلاشک؛ سیاست‌گذاران، مجریان و سیاست‌سازان تردیدی نداشته باشند این خون دامن آن‌ها را خواهد گرفت و پدرشان را درخواهد آورد. خدای متعال از خون بی‌گناه نمی‌گذرد. کسانی که مدعی حقوق بشرند چرا خفه خون گرفتند و حرف نمی‌زنند؟ کسانی که مدعی آزادی و دموکراسی هستند، چرا از چنین دستگاهی حمایت می‌کنند. دنیا و جهان اسلام نسبت به این مسأله باید احساس مسئولیت کنند.»

تحلیلگران سیاسی نیز معتقدند دوران آل‌سعود به سر رسیده است و این حجم از حرکت‌های انقلابی مردم آل‌سعود، سرکوب گسترده مخالفان و اقداماتی همچون عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خبر از یک حرکت سیاسی گسترده و مردمی علیه آل‌سعود دارد.

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، اندیشمند معاصر جهان اسلام، نیز معتقد است رفتار دولت‌های استکباری با آل‌سعود نشان‌دهنده روزهای پایانی این حکومت است. وی می‌گوید: «رویۀ دولت‌های استکباری حامی دیکتاتورها این است که تا وقتی به نفعشان باشد از دولت‌های دیکتاتوری حمایت می‌کنند. وقتی می‌بینند دیگر دولتشان پایدار نیست و رو به نابودی است، آن را وادار به بدترین جنایت‌ها می‌کنند و بعد خود را از آن مبرا اعلام می‌کنند و مثل تفاله‌ای آن را دور می‌اندازند. این برخورد را با دولت صدام و دولت طالبان انجام دادند احتمالا الان دربارۀ دولت دیکتاتوری آلسعود نیز به همین نتیجه رسیده‌اند و دارند او را به بدترین جنایت‌ها وادار می‌کنند. مثل حمله به یمن و حمایت صریح از تروریست‌ها و به شهادت رساندن شهید نمر. به هر حال دیکتاتورهای آلسعود در حال سقوطند، و دولت ما باید مواظب باشد هرگز به آن نزدیک نشود. دولت آلسعود دیگر ارزش رفتار مسالمت آمیز ندارد.»

حجت‌الاسلام «یوسف الناصری»، معاون دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء، نیز در این رابطه گفته است: « آل‌سعود از موشک‌های پابرهنگان یمنی به وحشت افتاده و با رسیدن محور مقاومت به عربستان و زمینه‌سازی ظهور امام زمان (عج)، ارکان حکومتشان در معرض فروپاشی قرار گرفته است … ما فعلا مشغول تکمیل محاصره اسرائیل هستیم و به‌زودی در مسجدالاقصی نماز می‌خوانیم؛ کما اینکه اگر اراده کنیم، ظرف چند ساعت می‌توانیم در مکه و مدینه نماز بخوانیم

علمای بسیاری نوید نابودی آل‌سعود در آینده‌ای نزدیک را داده‌اند و این موضوع نه تنها در داخل جهان اسلام بلکه توسط تحلیلگران، اندیشکده‌ها و نشریات مشهور غربی نیز بیان شده است به طوری که تاکنون اندیشکده بروکینز، پایکاه اینترنتی گوبال ریسرچ، نشریه فارین پالسی و نشریه اسپوتننیک این مطلب را بیان کرده و از پایان حکومت آل‌سعود سخن گفته‌اند.

از داخل عربستان سعودی نیز «مجتهد»، افشاگر عربستانی، گفته است: «نظام سعودی با سه مشکل بزرگ روبه‌رو است که هرکدام از آنها به تنهایی می‌تواند باعث فروپاشی این نظام شود.  وی نخستین مشکل بزرگ را «اختلافاتی» عنوان کرد که خاندان حاکم را درنوردیده و هیچ راهکاری برای جلوگیری از تشدید آن وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود که این اختلافات طی مدت کوتاهی به مرحله بحران برسد. این فعال عربستانی مشکل دوم را نیز «سقوط بهای نفت» و «کاهش سریع ذخیره ارزی» عربستان دانست، «به حدی که به زودی نقدینگی در عربستان نابود خواهد شد.» وی مشکل بزرگ سوم را «چالش‌های منطقه‌ای در یمن، عراق و سوریه» عنوان کرد که پیامدهای داخلی خطرناکی در تحریک گروه‌های افراطی و یا اقلیت‌ها در عربستان خواهد داشت.»

این‌ها بخش‌هایی از نوید و بشارت نابودی آل‌سعودی است که رهبر معظم انقلاب در مورد آن فرموده‌اند: «کشوری در این منطقه و شاید در همه جای دنیا، به بدیِ دولت سعودی من سراغ ندارم؛ دولت سعودی، هم مستبد است، هم دیکتاتور است، هم ظالم است، هم وابسته است، هم فاسد است.» و البته باز هم در ادامه عنوان کرده‌اند: «برای این دولتِ این جوری، امکانات هسته‌ای فراهم می کنند؛ اعلان کردند که نیروگاه هسته‌ای برایش می سازند، اعلان کردند که مراکز تولید موشک برایش درست می کنند! آنجا اشکالی ندارد؛ آنجا چون وابسته‌ به آن ها است، چون متعلّق به آن ها است، اشکال ندارد که بسازند. حالا البتّه دارند اعلان می کنند، اگر هم بسازند، بنده شخصاً ناراحت نمی شوم؛ چون می دانم که این ها ان‌شاءالله در دوران نه چندان دوری، به دست مجاهدان اسلامی خواهد افتاد.»

آری این حجم از پیش بینی‌ها در رابطه با سقوط آل‌سعود شکی باقی نمی‌گذارد که به زودی این حکومت از روی کره زمین برچیده شده و دوباره شیعیان گرد حرم مطهر ائمه بقیع علیهم‌السّلام طواف خواهند کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد