صفحه اصلی » تولیدی » تحریف کنندگانی که به دنبال تفسیر به رای امام خمینی(ره) هستند/ تحریف راهبرد همیشگی دشمنان در برابر حقایق ناب

تحریف کنندگانی که به دنبال تفسیر به رای امام خمینی(ره) هستند/ تحریف راهبرد همیشگی دشمنان در برابر حقایق ناب

یک استاد دانشگاه در مورد یکی دیگر از مصادیق تحریف خط امام گفت: در جریان پذیرش قطعنامه 598  در دفاع مقدس، امام(ره) معتقد بود که نتیجه جنگ باید در میدان جنگ مشخص شود اما بنا به شرایط و نکاتی که مسئولان کشور گفتند،  قطعنامه را پذیرفت و با صراحت گفت این جام زهر است و من آبروی خود را با خدا معامله می کنم و این جام زهر است، در سال های بعد با هیاهو شایعه و تحلیل گفتند «امام گفتتد برای من خوب و شیرین شد» و خلاف اندیشه های امام دروغ هایی را مطرح کردند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۵۵ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۳

محسن نصری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در تشریح مصادیق تحریف خط امام خمینی (ره) اظهار کرد: از بین بردن حقیقت یک شی یا یک فرد، همچنین یک فکر و ر فتاری که آن حقیقت عوض شده و حتی ضد خودش شود را تحریف گویند، در این رابطه در باب هر حرکت حقی، بدل آن ایجاد می شود.

استاد دانشگاه تصریح کرد: این تحریفات در باب پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و در باب سید الشهدا(ع) وجود داشته است، همیشه حقیقت نابی مطابق فطرت انسان وجود داشته و دشمن در تلاش بوده است تا این حقیقت ناب را تغییر دهد.

وی افزود: در مورد انقلاب اسلامی و حضرت امام به خصوص برای نسل جوان که انقلاب و امام و دوران پهلوی را ندیده اند، دشمن تحریفاتی هم در اندیشه های حضرت امام و سخنان حضرت امام و همچنین تاریخ انقلاب، ایجاد کرده است؛ دشمن در داخل و خارج کشور در تلاش برای تحریف این اندیشه ها و آرمان های انقلاب و امام رضوان است.

*جریان سخن امام در مورد آب و برق رایگان چه بود؟

نصری در مورد مصداق هایی در مورد تحریفات خط امام افزود: بعضی می گویند امام به مردم قول داد آب و برق مجانی شود، برای همین مردم انقلاب کردند و حالا که آب و برق مجانی نیست، امام مردم را گول زده است..

محسن نصری بیان کرد: این صحبت امام بعد از ورود در 12 بهمن و بعد از 22 بهمن انجام شده است و این  خلاف شایعه ای است که گفته می شود امام در 12 بهمن در بهشت زهرا این سخن را فرمودند، در این روز ابداً این شایعه مجانی بودن آب و برق در صحبت های امام وجود ندارد.

استاد دانشگاه در مورد حقیقت این ماجرا گفت: در 8 اسفند بعد از پیروزی انقلاب که امام می خواهند به قم بروند و ساکن قم شوند، به دولت موقت مهندس بازرگان پیام می دهند و توصیه هایی می کنند، از جمله اینکه فعلاً تا اوضاع درست شود برای طبقات محروم آب و برق مجانی شود.

وی ادامه داد: این پیام برای کل جامعه و برای همیشه هم نبود و قبل از انقلاب هم این سخن مطرح نبوده و در 8 اسفند مطرح شد که در صحیفه امام سخنرانی موجود است و بعضی ها با دروغ و تحریف صوت امام را پخش می کنند که این صوت در 12 بهمن است، که اینگونه نبوده و صوت مربوط به ورود امام در 9 اسفند 1357 به شهر قم است که در مدرسه فیضیه سخنرانی کردند..

نصری خاطرنشان کرد: آرمان امام رضوان الله بزرگ است و برخی در تلاشند تا با دروغ و تحریف سخنان امام، اهداف سیاسی خود را پی گیری کنند، یکی دیگر از تحریفاتی که از سوی ضد انقلاب بیان می شود این است که گفته می شود که حضرت امام عبارتی دارند که «اقتصاد مال خر» است.

محسن نصری اذعان کرد: صحبت های امام را که می خوانید، می فرمایند؛ آنهایی که اقتصاد را زیر بنا می دانند و همه چیز را دنیا و اقتصاد می دانند زندگی آن ها مانند حیوان و مانند خر است، چرا که خر همه چیزش خور و خواب و دنیا و مادیات است.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: انسان فراتر از این است، فطرت انسان، حقیقت انسان، اگر چه به مسائل اقتصادی نیاز دارد اما آرمان و هدف انسان، دنیاو اقتصاد نیست و با تجزیه سخنان امام و تحریف آن، افکار نسل جوان را منحرف می کنند.

*جام زهر برای امام شیرین شد؟

نصری در مورد یکی دیگر از مصادیق تحریف خط امام گفت: در جریان پذیرش قطعنامه 598  در دفاع مقدس، امام(ره) معتقد بود که نتیجه جنگ باید در میدان جنگ مشخص شود اما بنا به شرایط و نکاتی که مسئولان کشور گفتند،  قطعنامه را پذیرفت و با صراحت گفت این جام زهر است و من آبروی خود را با خدا معامله می کنم و این جام زهر است، در سال های بعد با هیاهو شایعه و تحلیل گفتند «امام گفتتد برای من خوب و شیرین شد» و خلاف اندیشه های امام دروغ هایی را مطرح کردند.

وی افزود: در مسئله آزادی اندیشه می گویند امام گفت؛ کمونیست ها آزاد هستند، که می بینیم بعد از انقلاب کمونیست ها و حزب توده آزاد بودند و چهار سال بعد از انقلاب فعال بود تا بهمن سال 61 که دست به کودتا زده و عوامل حزب توده دستگیر و بعضی روانه زندان شدند و حزب توده منحل شد.

نصری در ادامه خاطرنشان کرد: حزب توده و  تفکر مارکسیسم فعال بود و حزب داشت، تا زمانی که دست به توطئه زدند، توطئه آزادی محسوب نمی شود.

وی افزود: می گویند امام وعده آزادی به مارکسیسم دادند اما بعد  با همه جریان ها بر خورد کردند در صورتی که با هیچ عقیده ای با هیچ جریانی تا توطئه نکرده بود، بر خورد نشد.

محسن نصری بیان کرد: در باب رهبری، امام بارها با صراحت به حاج احمد آقا و به مسولان آن وقت که ایشان برای رهبری مناسب هستند، بارها مطرح کردند که ایشان فقیهی هستند که در میان دوستان من مانند خورشیدی می درخشند اما عده ای حتی در مجلس خبر گان در سال 68 آنطور که شایسته بود از رهبری حمایت نکردند و تا به امروز هم خلل ایجاد می کنند.

استاد دانشگاه در ادامه توضیح داد: اگر کسی امام رضوان الله را قبول دارد و سنگ امام را به سینه می زند مگر می تواند وصیت امام و توصیه امام، راه امام و اصل ولایت فقیه امام را قبول نداشته باشد، با دروغ اندیشه امام و راه امام را تحریف می کنند و می گویند ما امام را قبول داریم و حضرت آقا را قبول نداریم.

وی افزود: می گویند رهبر انقلاب دیگر ولی فقیه نیست و حکومت عوض شده است، در یک مثال ساده  پیامبر عظیم الشان به پیامبری رسیدند و بعد از او داستان سقیفه،  که می گفتند پیامبر را قبول داریم و امیرالمومنین را قبول نداریم و آن مشکلات را در جامعه پدید آوردند.

نصری بیان کرد: دشمنان داخلی و خارجی در باب اندیشه های امام، حرف های امام، آرمان ها و تصمیمات رهبری و ولایت بعد از انقلاب در تلاشند تا خدمات و جملات را تحریف کنند و رفتار و کار کرد قیام حضرت امام را زیر سوال ببرند.

محسن نصری اذعان کرد: برای مقابله با این تحریف ها لازم است که ما با تاریخ خودمان با امام و اقدامات و اهداف و آرمان های او آشنا شویم و ادامه راه امام بزرگوار، راه رهبری است.

وی در مورد وظایف نمایندگان مجلس یازدهم هم  افزود:هر کس بخواهد پیرو امام باشد امروز باید از رهبر انقلاب اطاعت کند و پیرو رهبری باشد و از دید گاه های ایشان و سیاست های ایشان مثل بیانیه گام دوم انقلاب، اقتصاد مقاومتی را پیگیری و اجرا کند و چون راه امام در راه رهبری انقلاب است و هم وصیت امام است و هم رهبر انقلاب در این سال ها با اقتدار ایستادند که راه امام و آرمان های امام ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد