صفحه اصلی » سیاسی » رنجبران: پخش زنده جلسات مجلس از تلویزیون قانونی نیست/ فقط رادیو اجازه پخش دارد

رنجبران: پخش زنده جلسات مجلس از تلویزیون قانونی نیست/ فقط رادیو اجازه پخش دارد

مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما گفت: طبق آنچه که در قانون اساسی آمده، امکان پخش جلسات و کمیسون های علنی مجلس از تلویزیون وجود ندارد و تنها در شرایط خاص اتفاق می افتد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما بیان کرد: درباره پخش زنده جلسات مجلس همواره درخواست هایی از سازمان صداوسیما شده است اما در نهایت علی رغم فوایدی که دارد، این امر امکان پذیر نبوده و در حقیقت در قانون نیامده است.

وی توضیح داد: طبق آنچه که در قانون اساسی آمده است، مذاکرات مجلس شورای اسلامی باید علنی باشند و گزارش کامل آنها نیز از طریق رادیو و روزنامه های رسمی منتشر شود تا مردم بدانند که چه اتفاقی روی داده است. در این قانون نامی از تلویزیون برده نشده است.

رنجبران تصریح کرد: اصلا امکان پخش جلسات مجلس از تلویزیون وجود ندارد مگر اینکه خود مجلس درخواست پخش از تلویزیون داشته باشد. در این صورت، یکسری روال و بررسی های علمی و قانونی طی شده و در این پروسه تعیین می شود که آیا امکان پخش زنده آن جلسه خاص وجود دارد یا خیر.

مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما در پایان تاکید کرد: همان طور که گفتم در این باره تنها صداوسیما یا مجلس تصمیم گیرنده نیستند و موضوعی است که قانون اساسی به آن پرداخته و مسیر را روشن کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد