صفحه اصلی » اقتصادی » ثبت قیمت های لوازم خانگی در سامانه 124 اقدام سنجیده و مفید است

ثبت قیمت های لوازم خانگی در سامانه 124 اقدام سنجیده و مفید است

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکنندگان لوازم خانگی اصفهان گفت: هنوز اطلاع رسانی ثبت قیمت های لوازم خانگی در سامانه 124 همگانی نشده و در کل ایران هنوز کامل انجام نشده است، اما انجام این کار بسیار سنجیده و مفید خواهد بود

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۰

علیرضا قندی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: هنوز اطلاع رسانی ثبت قیمت های لوازم خانگی در سامانه 124 همگانی نشده ودر کل ایران هنوز کامل انجام نشده است، اما انجام این کار بسیار سنجیده و مفید خواهد بود.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکنندگان لوازم خانگی اصفهان تصریح کرد: مصرف کننده با استفاده از این طرح از قیمت مطلع خواهد بود و این سامانه به خرید بهتر برای مصرف کننده کمک خواهد کرد اما مقداری برای مصرف کننده سخت است چرا که نیاز به آگاهی بالا برای خرید دارد، به این معنی که باید از کلمات و اصطلاحات برای خرید محصول به خوبی آگاه شود.

وی با بیان اینکه قیمت ها در برخی کالاهای ظاهراً مشابه اما با تفاوت در برخی ویژگی ها تا چند میلیون هم متفاوت است، گفت: امیدواریم این برنامه همگانی شود و هم مصرف کننده به قیمت واقعی خرید کند و هم تولید کنندگان کالای خود را به قیمت عمده فروشی در این سامانه ثبت کنند، تا به وضعیت کنونی کمک کند.

قندی در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد  اینکه برخی اقلام در  بازار روزانه با قیمت های مختلف عرضه می شود، گفت: این نوسانات قیمت بیشتر به حمل و نقل و مربوط به کالاهای خارجی قاچاق است چرا که شرکت های معتبر لوازم خانگی بعد از ارائه لیست قیمتیشان تا مدتی با این قیمت ها محصولاتشان را عرضه می کنند.

وی افزود: حدود 10 روز است محصولات شرکت های زیر مجموعه پارس خزر توزیع نشده  و این موضوع باعث شده است 10 تا 20 درصد افزایش قیمت کاذب ایجاد شود و متاسفانه هنوز هم این شرکت قیمت های جدید را اعلام نکرده است.

علیرضا قندی بیان کرد: برخی شرکت ها در تولید کالاهایی چون ماکروویو با کمبود مواد اولیه رو به رو هستند که موجب عرضه کمتر در بازار شده است و به همین دلیل افزایش قیمت رخ داده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 − 6 =