صفحه اصلی » اجتماعی » ویژه برنامه سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان به مناسبت هفته جهانی محیط زیست: من فردای شما هستم

ویژه برنامه سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان به مناسبت هفته جهانی محیط زیست: من فردای شما هستم

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از برگزاری ویژه برنامه این سازمان به مناسبت هفته جهانی محیط زیست خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۰

محمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: در راستای گرامیداشت هفته محیط زیست و آگاهی بخشی به شهروندان در این روز، با در نظر گرفتن ملاحظات بهداشتی، برنامه ای در سطح شهر در چند نوبت اجرا می شود.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در مورد جزییات اجرای این برنامه، توضیح داد: این برنامه در قالب پرفورمنس و با عنوان”من فردای شما هستم” کلید خورده و بازیگران با پوشش های ویژه که گویای تاثیرات رهاسازی پسماندها در محیط زیست و آینده انسان ها در مواجهه با این پسماندهاست، در اماکن عمومی حضور می یابند و با رعایت فاصله اجتماعی به اجرای برنامه می پردازند.

صادقی هدف از اجرای این برنامه را ذهنیت سازی برای مخاطبان و تغییر در نگرش و رویکرد آن ها نسبت به تولید و رهاسازی پسماندها عنوان کرده و بیان کرد: این گروه نمایشی با اشاره به 5 دسته از پسماندها شامل بطری های پلاستیکی، نایلون، تیغ و ژیلت، دستکش یکبار مصرف و ماسک، که بحران اساسی در محیط زیست و بهداشت جامعه ایجاد می کنند، با شعار من فردای شما هستم آمارهای تکان دهنده ای از مصرف نایلون و بطری و غیره را به صورت دست نوشته نمایش می دهند که می تواند برای مخاطب سرآغاز یک تغییر باشد.

به گفته سرپرست سازمان مدیریت پسماند این برنامه در محور چهارباغ و برخی دیگر از مناطق شهری اجرا می شود و علاقمندان می توانند از نزدیک شاهد این اجرای هنری باشند.

وی به آمارهایی از تولید برخی پسماندها در شهر اصفهان اشاره کرده و افزود: در هرروز در شهر اصفهان حدود70 تن یعنی 4.5 میلیون کیسه نایلونی وارد پسماندها می شود که می توان گفت سهم هر شهروند حدود 2 نایلون است که با رعایت الگوی مصرف و حذف نایلون توسط شهروندان این آمار کاهش یافته و خطرات و تبعات بهداشتی و زیست محیطی آن نیز کمتر خواهد شد.

صادقی ادامه داد: علاوه بر این روزانه حدود 43 تن کاغذ در اصفهان تبدیل به پسماند می شود که این عدد محصول قطع حدود 731 درخت است و مشاهده این آمار مسئولیت شهروندان را برای کاهش پسماند و تفکیک از مبدأ دوچندان می کند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد