صفحه اصلی » استان اصفهان » شهرضا » اداره برق با پولی که به عنوان بیمه می گیرد، باید خسارات مردم را پرداخت کند

اداره برق با پولی که به عنوان بیمه می گیرد، باید خسارات مردم را پرداخت کند

امام جمعه شهرضا گفت: هر ماه چقدر پول به عنوان بیمه از مردم گرفته می شود، باید با این پول خسارات مردم پرداخته شود ولی متأسفانه با دلیل تراشی ها خسارات مردم پرداخت نمی شود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی، به بررسی مشکلات پیش آمده برای شهروندان در امور برق شهرستان اشاره شد. در این جلسه به حادثه اخیر قطع برق در بعضی از مناطق شهرضا اشاره گردید که منجر به سوختن وسایل برقی همچون آیفون، یخچال و … مردم گردید.

حجت الاسلام نعمت الله صالح با اظهار گلایه مردم از اداره برق در جهت پاسخگویی به این مسئله خاطر نشان کرد: سه ماه قبل برق قطع شد و بسیاری از دستگاه های مردم سوخت. بسیاری از شهروندان با مراجعه به اداره برق جهت رفع مشکلات خود اقدام کردند که اداره برق به کسانی که در امر نوسانات اخیر برق متضرر شده بودند قول پرداخت خسارت از طریق بیمه حوادث را داد. اما اکنون بعد از سه ماه و پیگیری های مداوم مردم متاسفانه با جواب دیگری مواجه شدند مبنی بر اینکه بیمه در امور نوسانات اخیر که به خاطر سرقت کابل های برق بوده تعلق نمی گیرد.

امام جمعه شهرضا با اعتراض به این نحوه برخورد، در خصوص این خسارت اظهار داشت: شرکت برق طبق یک تعرفه مشخص، هر ماه مبلغی به عنوان بیمه حوادث به قبوض مردم اضافه می کنند که این مسئله باید جوابگوی اتفاقات ناگهانی اخیر باشد.

نعمت الله صالح با بیان اینکه مراجعات مردمی و شکایات بسیاری از این موضوع به دفتر امام جمعه شده گفت: از لحاظ شرعی مشکل است. این پول حرام است و وارد بیت المال می شود. هر ماه چقدر پول به عنوان بیمه از مردم گرفته می شود، باید با این پول خسارات مردم پرداخته شود ولی متأسفانه با دلیل تراشی ها خسارات مردم پرداخت نمی شود.

در سه ماه اخیر به دلیل سرقت کابل های برق در منطقه ای از شهرضا، خسارات مالی بسیاری به مردم منطقه وارد کرده که باعث مشکلات زیادی شده است.

انتهای خبر/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد