صفحه اصلی » تولیدی » انتقال دانش فنی احداث خطوط پردازش پسماند به یزد

انتقال دانش فنی احداث خطوط پردازش پسماند به یزد

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از برگزاری نشست مشترک میان سرپرست، معاونان و کارشناسان این سازمان با مدیرعامل و کارشناسان سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد و جمعی از اعضای شورای اسلامی این شهر با هدف بررسی پروژه احداث خطوط جدید کارخانه تولید کود آلی شهرداری اصفهان و انتقال این فناوری به یزد، خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۴

محمد صادقی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد:  نشستی با هدف برقراری تعاملات علمی و تجربی میان سازمان های مدیریت پسماند شهرداری اصفهان و یزد در مورد اقدامات صورت گرفته در کارخانه پردازش پسماند و تولیدکود آلی و  انتقال دانش و تجربیات در این زمینه برگزاری شد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به این که جلساتی با همین موضوع در سال های 95 و 98 برگزار شده، توضیح داد: با توجه به بازدیدهای کارشناسی و عملکرد مثبت سازمان مدیریت پسماند در بحث پردازش پسماند و تولید کود کمپوست، مجموعه مدیریت شهری یزد تمایل دارند کارخانه پردازش پسماند خود را با استفاده از توانمندی مدیریت شهری اصفهان در زمینه احداث و اداره کارخانه مشابه، طراحی و راه اندازی کنند.

صادقی افزود: در این راستا پس از بازدیدهای دقیق و کامل از کارخانه، سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان آمادگی خود را جهت انتقال دانش فنی و توان طراحی به مجموعه مدیریت شهری یزد اعلام کرده و مقرر شده تا پس از تصمیم گیری شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد در این مورد، نسبت به انعقاد قرارداد همکاری اقدام شود.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در خصوص جزییات همکاری در این پروژه نیز توضیح داد: در صورت انعقاد قرارداد روند همکاری شامل طراحی و نظارت بر اجرا، توسط نیروهای متخصص سازمان کلید می خورد و پیمانکاران پروژه احداث خطوط جدید در اصفهان، در یزد نیز پروژه را اجرا خواهند کرد.

به گفته مهندس صادقی کارخانه پردازش پسماند و تولید کود آلی شهرداری اصفهان یکی از قدیمی ترین مجموعه های پردازش پسماند است که هم اکنون با افزوده شدن 2خط جدید با ویژگی های پیشرفته در جداسازی بخش های مختلف پسماندها، به عنوان یکی از الگوهای موفق در سطح کشور مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد