صفحه اصلی » اجتماعی » شهرداری اصفهان هم تپه اشرف را در دستور کار قرار داد/ بدنه مشتاق ساماندهی می شود

شهرداری اصفهان هم تپه اشرف را در دستور کار قرار داد/ بدنه مشتاق ساماندهی می شود

شهردار اصفهان با اشاره به بازدید اخیر مدیران شهری از محوطه تپه باستانی اشرف، گفت: رسیدگی ویژه به تپه اشرف به جد در دستور کار شهرداری قرار گرفت. 

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۶ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ قدرت اله نوروزی اظهارکرد: تپه اشرف یکی از میراث گذشته ماست. از ابتدای کار به لحاظ اهمیتی که این مکان داشت و تخریب هایی که متاسفانه در گذشته صورت گرفته بود، تصمیم گرفتیم انجام مجدد کاوش ها را پشتیبانی و از پروژه های کاوش حمایت کنیم. کارشناسان خبره در این زمینه اقدامات زیادی انجام دادند. در همین راستا ساماندهی بدنه منتهی به سمت خیابان مشتاق که مربوط به دوره ساسانی است، در دستور کار قرار گفت.

شهردار اصفهان ادامه داد: در کاوش های جدید مواردی متعلق به دوره اشکانیان، سلجوقیان، آل بویه و ساسانیان کشف شده است، درصدد هستیم وضعیت این تپه باستانی که مورد توجه ویژه باستان شناسان قرار دارد، از طریق همکاری و پشتیبانی میراث فرهنگی، بهبود یابد.

وی ادامه داد: در همین راستا بهبود وضعیت بدنه منتهی این محوطه باستانی به سمت خیابان مشتاق که مربوط به دوره ساسانی است، در فاز نخست با همکاری میراث فرهنگی در دستور کار شهرداری اصفهان قرار گرفت.

گفتنی است سارویه یا کهن دژ نام بنایی در اصفهان است که در کنار پل شهرستان و در کناره شمالی زاینده رود قرار دارد و اکنون تنها بقایای آن به صورت تپه‌ای باقی‌مانده‌ که به «تپه اشرف» معروف است. این تپه در عرصه‌ ای به وسعت هفت هکتار از اراضی حاشیه رودخانه زاینده رود و خیابان مشتاق واقع شده که در اختیار میراث فرهنگی و در محدوده شهرداری منطقه 4 است.

در روزهای اخیر، خبر کشف آثاری از دوره اشکانیان، سلجوقیان و آل بویه و چاه سنگی متعلق به ساسانیان به عمق 6 متر در تپه اشرف اصفهان، در رسانه ها منعکس شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد