صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » ارتباط با بیگانگان، خسارت به اموال عمومی و خصوصی و قتل بخشی از جنایات آشوب گران

حکم تعدادی از اغتشاشگران وارد مرحله تجدید نظرخواهی در دیوان عالی شد؛

ارتباط با بیگانگان، خسارت به اموال عمومی و خصوصی و قتل بخشی از جنایات آشوب گران

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: حکم تعدادی از اغتشاشگران سال‌های ۹۶ تا ۹۸ در استان اصفهان به مرحله تجدید نظر خواهی در دیوان عالی کشور رسید.

تاریخ انتشار: ۲۳:۴۳ - شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس کل دادگستری استان اصفهان در گفت و گویی با بیان اینکه حکم تعدادی از اغتشاشگران سال‌های ۹۶ تا ۹۸ در استان اصفهان به مرحله تجدید نظر خواهی در دیوان عالی کشور رسید، گفت: این اغتشاشگران در این سال‌ها با استفاده از سلاح گرم و سرد و تخریب و آتش زدن اموال عمومی، دولتی و بانک‌ها در استان میلیارد‌ها تومان خسارت وارد کرده بودند.

محمدرضا حبیبی افزود: همچنین در بررسی‌ها ارتباط این افراد با منافقان و بیگانگان محرز شد و براساس حکم اولیه به جرم مفسد به اعدام محکوم شدند، اما با اعتراض آنها، احکام صادره در دیوان عالی کشور در مرحله تجدید نظر خواهی است.

وی گفت: حکم قطعی اعدام یکی از اغتشاشگران که با سلاح شکاری یکی از مأموران انتظامی را به شهادت رسانده بود صادرشده است و به زودی اجرایی می‌شود.

رییس کل دادگستری استان اصفهان افزود: همچنین تعدادی از اغتشاشگران در استان اصفهان به حبس محکوم شدند و پرونده برخی متهمان به اغتشاش هم در حال تکمیل است.

محمدرضا حبیبی گفت: موضوع مطالبه گری اشخاص یا اعضای گروه که با تجمع و اعتراض همراه است با اغتشاشات که از مطالبه گری سوء استفاده می‌کنند جداست.

وی افزود: قاضی‌ها در دادگاه‌های جمهوری اسلامی ایران برخلاف مدعیان حقوق بشر پس از تکمیل پرونده حتی با صرف سال‌ها وقت گذاشتن، طبق قانون مصوب رأی نهایی را صادر می‌کنند و مأموران انتظامی و قضایی هم نهایت مدارا را با متهمان دارند در حالیکه هم اکنون شاهد اجرای حکم در بسیاری از کشور‌ها بدون هیچ مدرک و سند و حتی حکم قضائی هستیم و مأموران بدترین رفتار را نه تنها با مجرمان بلکه مردم عادی به جرم واهی رنگین پوستی دارند.

به گزارش صاحب نیوز، حبیبی روز گذشته در بخشی از سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان به مناسبت هفته قوه قضائیه گفته بود: دست نشانده‌های منافین بدانند، اگر خلافی صورت بگیرد، همانند آن چه که در سال 88، 96 و آبان سال گذشته افتاد، یقینا قاطعانه با دست نشانده‌ها و آشوب‌گران برخورد خواهیم کرد به گونه‌ای که امروز 8 پرونده مربوط به اتفاقات ذکر شده نهایی و حکم مفسد فی‌الارض برای آن‌ها ثابت شده است.

پس از صحبت های مدیرکل دادگستری استان در نماز جمعه، بی بی سی فارسی، رسانه رسمی ملکه انگلیس با تقطیع و تغییر در متن اصلی سخنرانی با شیطنت از واژه های بازداشت‌شدگان و اعتراض‌ به جای واژه های آشوب گران و اغتشاش استفاده کرد.

این درحالی است که در پرونده این افراد، جرم هایی از قبیل قتل مامور نیروی انتظامی با سلاح گرم، خسارت به اموال خصوصی و عمومی و ارتباط با بیگانگان محرز شده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد